چه Juneteenth? تعطیلات مارک رهایی اعلامی در فوق العاده اهمیت در سال 2020

اصلاح: نسخه قبلی این داستان misstated Juneteenth را در رابطه با برده داری. این جشن رهایی اعلام, اما رهایی اعلام نمی اعمال می شود به تمام ایالات در ایالات متحده. 13th متمم آورده پایان دادن به برده داری.

در ژوئن 19, آمریکایی ها در سراسر کشور را جشن می گیرند Juneteenth تعطیلات بزرگداشت رهایی اعلام در ایالات متحده است.

این جشن سالانه آزادی می آید به عنوان کشور چنگ زدن با آن سابقه دیرینه از نژادپرستی نظاممند و همچنین سرنوشت آن متفق آثار پرچم و نماد در میان, در سراسر کشور, تظاهرات علیه خشونت پلیس و نژادپرستی پس از مرگ جورج فلوید.

“Juneteenth یک وحدت تعطیلات. آن است که اتمام جشن آزادی امریکا” گفت: Steve Williams, رئيس جمهور از ملی Juneteenth رعایت بنیاد.

Juneteenth است که اغلب جشن شاد با خانواده و اجتماع تجمعات اما بسیاری از این حوادث را به احتمال زیاد رفتن مجازی در این سال به دلیل جاری coronavirus بیماری همه گیر.

در اینجا چیزی است که شما باید بدانید در مورد Juneteenth:

چه Juneteenth?

در 19 ژوئن 1865 ، ژنرال گوردون گرنجر مطلع تمایلی جامعه در گالوستون تگزاس که رئیس جمهور آبراهام لینکلن دو سال و نیم پیش بود آزاد به بردگی گرفته شده آمریکایی در شورشی متحده است. او فشرده محلی مطابق با بخشنامه.

اگر چه لینکلن اعلام رهایی بردگان و موثر در تاریخ 1 ژانویه سال 1863 صاحبان برده بودند مسئول گفتن خود برده است که آنها در حال حاضر رایگان و برخی نادیده گرفته و سفارش تا زمانی که اتحادیه نیروهای وارد به اجرای آن با توجه به صخره رابینسون, بنیانگذار Juneteenth.com. این زمان و تگزاس آخرین مؤتلفه دولت به اعلام را اعلام کرد.

در حالی که داستان تگزاس’ رهایی ترین به طور گسترده ای شناخته شده ویلیامز اشاره کرد که از دیگر رویدادهای مهم در تاریخ رهایی محل و اطراف آن تاریخ نیز هست. او گفت: برای اولین بار شناخته شده Juneteenth جشن ها آغاز شد و در سال 1866 و گسترش در سراسر کشور به عنوان آمریکایی های آفریقایی تبار مهاجرت به شهرهای جدید است.

امروز 47 متحده و واشنگتن به رسمیت شناخته اند Juneteenth به عنوان دو دولت تعطیلات و یا تشریفاتی تعطیلات. و Juneteenth جشن دیده شده است که در قسمت از تلویزیون نشان می دهد مانند “Black-ish” و “آتلانتا”.

فعالان هنوز فشار برای به رسمیت شناختن گسترده تر از جمله تعیین به عنوان یک روز تعطیل ملی و تائید توسط وال استریت و بورس نیویورک.

“فدرال به رسمیت شناختن است که واقعا چه کار ما این است که” ویلیامز گفت.

Juneteenth و غرامت: Ta-Nehisi Coates, Danny Glover به شهادت در Juneteenth خانه شنوایی در برده داری در ایران

کجا نام ‘Juneteenth’ آمده است ؟

Juneteenth ترکیبی است از “ژوئن” و “قرن نوزدهم” به افتخار روز که گرنجر اعلام لغو برده داری در تگزاس است. تعطیلات نیز شناخته شده به عنوان روز آزادی یا رهایی در روز است.

چگونه مردم در جشن Juneteenth?

Juneteenth است که به طور معمول جشن با فعالیت های آموزشی برای کودکان, راهپیمایی کنسرت جشنوارههای زیبایی و خوانش رهایی اعلام ویلیامز گفت.

در cookouts او گفت: red مواد غذایی و نوشیدنی ها مانند توت فرنگی و نوشابه و کیک قرمز مخملی هستند ، قرمز و سفید و آبی در Juneteenth پرچم. رنگ قرمز نماد است که “از وسط عبور به جورج فلوید ما خون ریخته شده است در سراسر امریکا” ویلیامز گفت.

Juneteenth: توییتر و میدان را رعایت Juneteenth به عنوان شرکت تعطیلات دورسی مدیر عامل می گوید:

چگونه خواهد Juneteenth تواند متفاوت باشد در این سال ؟

ویلیامز گفت: بسیاری از رویدادهای محلی خواهد بود livestreamed آنلاین و در ازای سنتی رژه برخی از برگزارکنندگان برنامه ریزی شده اند کاروان.

با بیشتر کشورهای بالابر coronavirus مربوط به محدودیت رابینسون گفت: ممکن است مردم هنوز هم دور هم جمع جسمی این سال و خواست مردم به دنبال اجتماعی فاصله دستورالعمل ها و ماسک می پوشند اگر آنها را انجام دهید. رابینسون گفت: او معتقد است که در سراسر کشور تظاهرات پس فلوید مرگ را جلب بیشتر مردم است.

“که قطعا اجازه می دهد و الهام بخش مردم بیشتر شرکت در Juneteenth جشن” رابینسون گفت. “آنها فقط باید آگاه باشید که این جشن وجود دارد.”

او اشاره کرد که بیشتر شرکت ها شروع کرده اند به رسمیت شناختن Juneteenth میان جریان تظاهرات علیه نژاد پرستی. جک دورسی است که مدیر عامل توییتر و دیجیتال پلت فرم پرداخت مربع گفت: هر دو شرکت را Juneteenth یک شرکت تعطیلات این سال در همه دفاتر خود در سراسر جهان است.

Hulu تغییر برتر تاریخ برای دو اصلی را نشان می دهد “عشق ویکتور” و “طعم ملت” بنابراین به عنوان نه به کاستن از Juneteenth. این شرکت اعلام کرد این نیز اقدام به “مبارزه علیه بی عدالتی” و حمایت از سیاه و سفید زندگی مهم جنبش با اهدای 5 میلیون دلار به سازمان های غیر انتفاعی از جمله NAACP.

“تاریخ نشان دهنده مهم و نقطه عطفی برای ملت ما و برای حقوق بشر و اعتقاد ما این است که در حال حاضر بیش از همیشه آن را سزاوار به خود را داشته باشد بعد در کانون توجه” این صدای جیر جیر به عنوان خوانده شده.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حال برنامه ریزی برای برگزاری یک کمپین تجمع در Juneteenth در Tulsa, اوکلاهما, این سایت از یک سال 1921 کشتار که دیدم سفید مردان حمله و کشتن ساکنان سیاه در منطقه کسب و کار. رو به یک واکنش در طول تاریخ مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد جمعه شب او را حرکت تولسا تظاهرات یک روز بعد.

“ما قبلا برنامه ریزی شده ما #MAGA تجمع در Tulsa, اوکلاهما برای ژوئن 19 — یک معامله بزرگ” او در حساب توییتر خود نوشت. “متاسفانه این امر سقوط در Juneteenth تعطیلات. بسیاری از آمریکایی آفریقایی دوستان و حامیان رسیده نشان می دهد که از نظر ما تغییر تاریخ از احترام به این تعطیلات و با رعایت این مناسبت مهم و تمام است که آن را نشان دهنده. بنابراین من تصمیم به حرکت تجمع ما برای چهار شنبه, ژوئن 20th, در سفارش به احترام درخواست های خود را.”

در رسانه ها: Netflix curates مجموعه جدید از ‘Black Lives Matter’ عناوین Hulu افتخارات Juneteenth

شد Juneteenth پایان برده داری در ایالات متحده?

در حالی که Juneteenth نشانه روز تگزاس مطلع شد رهایی اعلامیه آزادی بردگان وجود دارد به عنوان آن را تا به حال در دیگر secessionist متحده آن را به درخواست اتحادیه کشورهای مانند مریلند که تا به حال برده بود اما نه جدا شده در جنگ داخلی. سیزدهمین متمم آن نیز تصویب و در سال 1865 و رهایی بردگان در همه جا در ایالات متحده است.

دنبال N’dea Yancey-براگ در توییتر: @NdeaYanceyBragg

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de