“چه می توانم انجام دهم؟’: استو بومی بازگشت به ورمونت فعال می شود در جامعه

بازگشت به ورمونت برای جس لاپورت بود و هیچ چیز مانند او می توانست انتظار می رود ورود در وسط یک جهانی همه گیر و چند ماه خجالتی ملی موج تظاهرات علیه خشونت پلیس.

“من تجربه بیش از گذشته ماه و نیم است که به طور کامل متفاوت از رشد تا اینجا” گفت: لاپورت که در چند هفته گذشته صحبت کرده است در سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات در سراسر کشور.

معترض بوده و در بخش یک فرصت برای او برای ارتباط با دیگر سیاه Vermonters و دوباره ایجاد حس جامعه با دولت خانه.

“من یک مقدار زیادی از ساعت و انرژی و احساسات شخصی پشت نشان دادن و صحبت کردن و به اشتراک گذاری داستان من” لاپورت گفت. “در برخی از راه های است که می تواند تخلیه, اما راه های دیگر که می تواند یک راه روشن را نشان می دهد و ارزش خود من زندگی و ساختن آینده من می خواهم به بخشی از.”

بیشتر: سیاه Vermonters به اشتراک گذاری داستان در مورد زندگی در کوه سبز دولت

لاپورت به خانه بازگشت در ماه آوریل پس از چند سال در منطقه بوستون برای مدرسه و به مدت شش سال در هائیتی.

“من واقعا می دانستند ورمونت به عنوان یک کودک” لاپورت گفت که در استو در کنار خواهر و مادر و خانواده خود.

در آن زمان خانواده اش تلاش می کرد از نظر مالی در مرفه اسکی شهر, چیزی بود که اغلب فقط به عنوان موثر به عنوان رنگ پوست او.

“در بسیاری از ما در دوران کودکی ما نیز تجربه راه هایی که در آن شهر قابل دسترس شد از لحاظ اقتصادی برای طبقه کارگر و مردم,” او گفت:.

توسط سن 14 سالگی لاپورت این فرصت را برای رفتن به مدرسه شبانه روزی در ایالت ماساچوست. زمان دور فراهم شده او را به فرصتی برای توسعه شخصی او هویت نژادی.

بیشتر: شهر برلینگتون UVM مرکز پزشکی اعلام نژادپرستی بهداشت عمومی اورژانس

از وجود او در ارتباط با دیگر دانش آموزان سیاه پوست و دانشجویان از رنگ رو درگیر در سهام عدالت اجتماعی و کار در کالج و در نهایت کار به عنوان یک حرفه ای در هائیتی اتصال با پدرش خانه کشور است.

“آینده را به عنوان یک بزرگسال, من می دانستم که آن خواهد بود بسیار متفاوت از” لاپورت گفت.

در نظر دارد به بازگشت به ایالات متحده لاپورت pined برای یک شانس برای نزدیک به خانواده او دوباره در کنار همسرش و ارتباط مجدد با ورمونت منظره کوه و بدن از آب است.

پس از آمدن یکی از چیزهایی که لاپورت و خواهر او آغاز شده است یک “سیاه Womxn پیاده روی گروهی” با الهام از ملی بهداشت جنبش GirlTrek یک سازمان در راستای دختران و زنان است.

“این گروه در حال حاضر مانند یک پناهگاه امن و سرگرم کننده و زمان ما توانسته ایم برای حمایت از هر یک از دیگر به عنوان افراد” او گفت:.

اما به عنوان لاپورت صحبت کرده است در تظاهرات ماه گذشته او نیز شنبه با نظرات او دریافت شده از مردم درخواست او را برای مشاوره.

او افزود: “من فکر می کنم در پایان روز ما تا پایان در آن مکالمات شنیدن همان پرسش:” چه می توانم انجام دهم ؟ چگونه باید من را ادامه دهید ؟ چگونه من باید مداخله کند؟'”

این کار برای خنثیسازی نژادی و بی عدالتی می توانید شروع به در سطح محلی او گفت: بررسی مسائل در خود شهر و یا شهرستان و در جمع مردم با هم به اعمال فشار برای تغییر.

تماس با اتان Bakuli در (802) 556-1804 یا [email protected] او را دنبال کنید در توییتر @BakuliEthan.

این پوشش ممکن است تنها با حمایت از خوانندگان ما. ثبت نام امروز برای یک اشتراک به برلینگتون مطبوعات آزاد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>