ورمونت بیکاری: بیش از 23,000 ادعای حل و فصل مسائل در طول بیماری همه گیر کوروناویروس

به عنوان کسب و کار در سراسر کشور شروع به تعطیل در اواخر ماه مارس به کاهش گسترش COVID-19 هزاران نفر از Vermonters آغاز یک فرایند خسته کننده از تشکیل پرونده برای مزایای بیکاری.

در چند ماه گذشته ورمونت کارگران باید دقیق تجارب خود را از رفتن چند هفته بدون مزایای چک کنید و یا گرفتن پاسخ از مرکز تماس بگیرید.

بسیاری از بر ادعای خود بودند پرچم با مسائل که نیاز به ارزیابی بیشتر از دولت و وزارت کار طولانی تر شدن زمان آن را به خود را دریافت منافع اولیه و یا آنهایی که پس از آن.

این بخش حل و فصل 23,363 مسائل قرار داده و بر تعداد مدعیان بیکاری از تاریخ 25 مارس روز “در خانه بمانند امن” سفارش به اثر رفت در سراسر کشور.

از این تعداد نزدیک به سه چهارم شد و “مسئله غیر” است که هر دو به ترتيب معتبر نیست و یا می تواند حل و فصل شود و بدون تحقیقات بیشتر است.

در حالی که برخی از مسائل را می تواند حل و فصل شود در کمتر از دو هفته دیگر Vermonters منتظر تا زمانی که چهار هفته خود را ببینید ادعای حل و فصل شود.

به عنوان داده در adjudicated ادعا شد در دسترس مطبوعات آزاد را شکست برخی از پیشرو دلایل ادعا شده ممکن است با تاخیر.

کروناویروس در ورمونت: کارگران صورت آب گرفتگی بیکاری ادعا می کنند سیستم

چه اتفاقی می افتد زمانی که شما ادعا می کنند مشخص شده است با یک موضوع ؟

اگر بیکاری ادعای ایجاد یک موضوع مدعی فایل فرستاده شده است به یک adjudicator و اطلاع ارسال خواهد شد نشان می دهد هنگامی که یک حقیقت یاب مصاحبه باید تنظیم شود.

“شما نمی خواهید به قادر به پاک کردن یک موضوع در یک زن و شوهر از روز” گفت: درک اندرسون مشاور عمومی در وزارت کار.

حل و فصل یک adjudicated ادعا نیاز به عقب و جلو ارتباطی بین وزارت کار مدعی و کارفرمای خود. کار مربوط به اسناد و مدارک باید فرستاده شده و دریافت شده توسط تمام احزاب و adjudicator باید آنها را بررسی قبل از حل و فصل این مسئله است.

هنگام قضاوت یا واقعیت-پیدا کردن فرآیند متقاضیان دریافت نمی, مزایای, اما آنها هنوز هم قادر به فایل هفتگی ادعا می کند در حالی که آنها بیکار باقی می ماند.

بیشتر: “من فقط می خواهم این را به پایان’: Vermont کارگران مبارزه از طریق بیکاری ادعا می کنند روند

بیشتر: چگونه به درخواست برای ورمونت بیکاری اگر شما گذاشته با توجه به کروناویروس

چه نوع از مسائل را به تاخیر می اندازد منافع ؟

مسائل مربوط به ادعاهای شکسته بین تفکیک و عدم تفکیک مسائل.

جدایی مسائل مانند اخراج داوطلبانه ترک و یا تخلیه در اطراف هر ختم کار می کنند. در مقابل عدم جدایی مسائل می تواند رد صلاحیت مدعی اگر آنها پرداخت می شود قطع و یا تعطیلات پرداخت توسط کارفرما و یا دریافت “حقوق و دستمزد در ازای توجه کنید.”

برای اندرسون و دیگر مقامات بخش ترین خودنمایی موضوع یافت شد مربوط به معلمان و کارکنان در مدارس سراسر کشور به مدارس انتقال به آموزش از راه دور و برخی از کارکنان خود را گذاشته است.

“ما باید بسیاری از افرادی که به طور سنتی کار در آموزش و پرورش که یا تا به حال خود را در ترم برش های کوتاه یا نمی دانم اگر آنها در حال آمدن به عقب در پاییز” اندرسون گفت.

نزدیک به 20 درصد از مسائل مشخص شده در ادعاهای مربوط به “آموزش و پرورش قرارداد.” به طور معمول قراردادهای آموزشی کارکنان تصریح می کند که یک کارگر فاقد شرایط لازم برای جمع آوری مزایای بیکاری در طول تابستان و یا تعطیلات دوره ایجاد موقت چالش برای وزارت کار به عنوان آنها با کار غیر آموزشی کارکنان مانند متولیان رانندگان اتوبوس و کافه تریا کارگران به اطمینان حاصل شود کسانی که گذاشته می تواند دریافت مزایای آنها مورد نیاز است.

چه داوری فرآیند به طور معمول طول می کشد ؟

تعداد مدعیان بیکاری که نیاز به داوری باید به عنوان بسیاری به عنوان سه هفته حل میشود, با توجه به وزارت کار ایالات متحده فدرال استانداردهای عملکرد.

اما بین ماه های مارس 25 ژوئن 8, جدایی مسائل در زمان به طور متوسط 28 روز به حل و فصل در مقایسه با 19 روز در همان آخرین دوره سال است.

“ما کمی بیش از آن در برخی از مناطق, اما همه چیز در نظر گرفته است که همه که بد نیست” اندرسون گفت.

از لحاظ تاریخی وزارت کار در تماس با مرکز را یک “انگشت شماری از adjudicators” در هیات همراه توسط نمایندگان خدمات مشتری و یا CSR.

CSRs خواهد معمولی در رسیدگی به ادعای مسائل در بخش جلویی و هر چیزی را که نیاز بیشتر به واقعیت-پیدا کردن خواهد بود گذشت به همراه یک adjudicator.

بیشتر: مدعیان صعود به 33M در هفت هفته به عنوان ملت پرانتز به صورت تاریخی نرخ بیکاری

اما با افزایش Vermonters به دنبال مزایای بیکاری وزارت کار مجبور شد به جذب اضافی نمایندگان خدمات مشتری از شرکت سبز کوه قدرت و ورمونت و گاز و در نهایت ارسال تماس به برون سپاری فروشنده ماکسیموس (Maximus).

“این واقعا آمار خانه ساخته شده و بسیار روشن به هر کسی است که با داشتن یک سیستم مدرن واقعی مسئولیت در زمان اوج بیکاری” اندرسون گفت و اشاره کرد که اتوماسیون سیستم پر کردن می تواند بهبود یافته است.

اما اندرسون به ذکر است که حقیقت یاب است که هنوز هم یک وقت بدون در نظر گرفتن سن از سیستم کامپیوتری خود را.

“داوری در دعاوی طول می کشد در حالی که برای, اما آن را همیشه مدتی طول خواهد کشید.”

تماس با اتان Bakuli در (802) 556-1804 یا [email protected] او را دنبال کنید در توییتر @BakuliEthan.

این پوشش ممکن است تنها با حمایت از خوانندگان ما. ثبت نام امروز برای یک اشتراک به برلینگتون مطبوعات آزاد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de