این رستوران مکزیکی می خواهد به نوبه خود یک ساحل طولانی تقاطع به یک گوشه ای خوشمزه

با دستور العمل های است که ادای احترام به خانواده اش ریشه در San Luis Potosí در مرکز مکزیک این ساحل طولانی بومی می خواهد به نوبه خود یک انوری محله تقاطع به یک نقطه داغ برای طرفداران مواد غذایی مکزیکی است.

سپتامبر باز است و انتظار می رود برای La Esquinita (گوشه) کوره مکزیکی, اولین رستوران آشپز با تجربه و ساحل طولانی بومی اریک Vasquez.

“این فقط معتبر با کیفیت خوب homestyle پخت و پز” گفت: Vasquez خواهد شد که با استفاده از دستور العمل های سنتی از مکان هایی مانند San Luis, گوادالاخارا و Zacatecas مخلوط با خود لمس در ظروف که شامل تاماله birria و menudo و همچنین tacos و صبحانه burritos.

واقع در 755 W. بید سنت در گوشه نقطه که یک بار قرار ویلا Comida Mexicana, La Esquinita قرار بود برای باز کردن این ماه اما به تاخیر افتاده است به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

اما زمانی که او می کند باز Vasquez, یک آشپز که مشغول به کار در کسب و کار رستوران در حدود 20 سال خواهد بود در خدمت ظروف از جمله ribeye tacos.

آن را با یک سرخ شده ribeye صدر با کاراملی habanero و پیاز قرمز به علاوه guacamole.

“این یکی از دستور العمل های من آمد تا با” Vasquez گفت.

او menudo خواهد بود یکی از خانه تخصص یک دستور سنتی خود را لمس کنید.

“این واقعا تمیز…. سوپ فوق العاده خوشمزه است اما سنگین نیست. این بیشتر از یک تکیه menudo,” او گفت:.

او شیلی ورد که او اغلب باعث می شود در خانه نیز به ارزش تلاش از آن پر شده با گوشت خوک پخته شده آهسته که هم خم به سمت ناب سمت.

“ما تمیز کردن چرب قطعات پس از آن باقی می ماند بسیار ناب و آن را فوق العاده تند,” او گفت:.

“آن ذوب کردن آن را نمی فوق العاده تند که در آن آن را به سوزاندن…این فقط خانه پخته شیلی ورد. شما نمی توانید هر چیزی بهتر از این که” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im