مطالعه جزئیات بقا طرح برای خانمها بالغ سانتا آنا کوه

در نظر گرفتن یک گام مهم در راستای حفظ cougars از سانتا آنا کوه کارشناسان حیات وحش را به اتمام طرح برای اتصال آن به شدت همخون با حیوانات بسیار بزرگتر ژنتیکی متنوع جمعیت شیر کوه در شرق بزرگراه میان ایالتی 15.

برآورد جمعیت 16 بالغ, خانمها بالغ در 600 هکتار سانتا آنا در محدوده متوسط تا نزدیکی خاصی شانس انقراض بیش از 50 سال آینده بدون حیات وحش-دوستانه تغییرات به جاده با توجه به 2019 مطالعه در حیوانات به نام مامان شیر کوه و pumas.

دو توصیه در اتصال به مطالعه تکمیل شده در ماه آوریل در حال حاضر در حال حرکت است. هر دو شامل من-15 پل بیش از Temecula کریک در تمکولا و ساخت این زیرگذر بیشتر دعوت به شیرها برای استفاده به عنوان یک عبور.

اول محافظت از طبیعت برنده 400.000 دلار کمک مالی در ماه گذشته به قرعه کشی تا بیل آماده زیرگذر برنامه که شامل بازسازی زیستگاه صدا گیج کننده و شمشیربازی به نگه داشتن مردم است. که پول نیز در حال استفاده توسط این سازمان برای به دست آوردن مجوز برای کار.

دوم Caltrans این ماه شروع به ساخت 1.5 میلیون دلار از حیات وحش شمشیربازی همراه 3 مایل از من-15 در جنوب کالیفرنیا کریک که در آن حداقل چهار ساله کشته شده اند در تلاش برای عبور از سال 2015. که شمشیربازی بخشی از یک بزرگتر آزادراه بهبود پروژه نه تنها جلوگیری از شیرها از جاده اما کمک خواهد کرد که هدایت آنها را به سمت زیرگذر.

اما اتصال به مطالعه تولید شده توسط UC Davis و محافظت از طبیعت به نظر می رسد فراتر از آن تلاش.

این تماس برای اضافی من-15 عبور از جنوب کالیفرنیا نهر و همچنین به عنوان یک میزبان از بهبود عبور در بزرگراه های شرق اتوبان که آن را آسان تر برای شیرها در سمت شرق برای رسیدن به من-15 زیرگذر بدون گرفتن ضربه توسط ماشین. یک 2019 مهندسی مطالعه توسط کال پلی پومونا موجود در اتصال به مطالعه را فراهم می کند طرح برای من-15 عبور جایگزین جنوب کالیفرنیا کریک به عنوان به خوبی به عنوان یک طرح کلی برای کار در زیرگذر.

“آنچه ما در حال حاضر یک طرح اطلاع داده و ما می دانیم که در آن ما نیاز به رفتن” گفت: محافظت از طبیعت را تریش اسمیت که کمک به مطالعه است. “البته ما باید برای پیاده سازی آن, اما ما یک برنامه است.”

به احتمال زیاد بزرگترین مانع پیش رو خواهد بود افزایش پول تخمین زده می شود که میلیون ها دلار برای ساخت یک دوم من-15 عبور. اما پس از 20 سال از نگرانی های رو به رشد برای این محدوده را lions کسانی که در حال مطالعه این موضوع وجود دارد که می گویند حرکت بیشتر از همیشه نسبت به حصول اطمینان از حیوانات در طول عمر.

آنها نقطه به تجمع پژوهش در جمعیت رو به رشد درک از تهدیدات مواجه توسط شیرها و تصمیم دولت در ماه آوریل به شیرها از سانتا آنا کوه و پنج دیگر مناطق موقت محافظ وضعیت در حالی که با توجه به ساخت که ایستاده دائمی است. آنها همچنین توجه داشته باشید که جاده برنامه ریزان باید به طور فزاینده ای در آغوش نقش مهمی در ایجاد و حفظ گذشت برای حیوانات.

آن Caltrans, در واقع, که توصیه می شود Cal Poly برای من-15 عبور از تحصیل در رشته مهندسی. علاوه بر این آژانس در حال حاضر در قبل از فرآیند نرم افزار برای حفاظت از حیات وحش هیئت مدیره کمک مالی به توسعه بیشتر Cal Poly پیشنهاد. Caltrans شده است در تماس منظم با کارشناسان حیات وحش, شرکت در حال انجام مکالمات و گاهی اقدام قبل از گزارش های معرفی آنها حتی منتشر شده است.

“وجود دارد بیشتر تاکید و آگاهی در Caltrans گفت:” وینستون ویکرز یک UC Davis reseracher که منجر نویسنده این گزارش جدید. سابق اورنج کانتی دامپزشک در حال مطالعه سانتا آنا کوه ساله از سال 2001.

“من خیلی امیدوار تر از من تا کنون بوده است که این چیزها اتفاق می افتد,” او گفت:.

جاده ها در مقابل گربه ها

کوتاه, قهرمان زندگی از شیر کوه شناخته شده به عنوان M86 دراماتیک است نمونه ای از این گربه های بزرگ تمایل به آزادانه پرسه زدن در دو طرف من-15 راه اجداد خود را قبل از وجود آزادراه.

در اطراف 2011, M86 موفق به عبور از بزرگراه میان ایالتی از شرق آوردن تازه ژن به منطقه توسط موجد 11 بچه گربه ها. اما شش در حال حاضر شناخته شده است به مرده و یکی در اسارت است. آن ناشناخته اگر هر هنوز زنده هستند و یا اگر آنها به حال فرزندان.

M86 بود در میان چند ده شیرها که Vickers در زمان نمونه های ژنتیکی از و مجهز به رادیو قلاده از سال 2001 تا سال 2016. پنج دیگر شیرها با موفقیت عبور اتوبان در این دوره یکی نر از شرق با فرزندان شناخته شده و چهار نفر مرد از غرب است.

دیگران ادامه به کشته شدن تلاش و چهار ضربه اتومبیل در من-15 پس از 2015 فقط یک اشاره از تهدید جاده برخواهد داشت.

M86 را تجزیه جسد پیدا شد در نزدیکی سانتیاگو دره جاده در سال 2015 — فرض شده او با یک ماشین تصادف. Roadkill یک علت اصلی مرگ شیرها در هر دو طرف از بین ایالتی با حداقل 57 کشته شده توسط وسایل نقلیه در سمت غرب من-15 از سال 1990 و 64 در سمت شرق, Vickers گفت.

“این به من زده چگونه بسیاری از بار این شیرها باید برای عبور از بزرگراه فقط به زندگی می کنند زندگی خود را,” او گفت:.

ویکرز’ آخرین مطالعه شناسایی 185 فعلی و بالقوه عبور سایت — تعداد انگشت شماری در I-15 و بقیه در جاده های شرق اتوبان. از کسانی که 33 پل و 20 پلچک مشخص شد برای مناسب برای خانمها عبور. و کسانی که 53 شدند بیشتر محدودتر هم به 39 که تا به حال یک احتمال برای استفاده توسط شیرها به دلیل حیوانات’ الگوهای ترافیک.

بخشی از هدف شناسایی گذرگاه است و به اولویت بندی که باید ساخته شود جذاب به حیوانات از جمله شمشیربازی به قیف آنها را نسبت به ایمن عبور از مناطق.

اثربخشی شمشیربازی دیده می شود در $10 میلیون 6-کشش مایل از جمله موانع ساخته شده در سال 2015 به همراه 241 تلفات جاده ای در اورنج کانتی طرف سانتا آنا کوه. از سال 1998 تا سال 2015 شش شیرها و صدها گوزن گرگ صحرایی امریکای شمالی و بابکتس کشته شدند در کشش از جاده ها است. در سه سال اول پس از حصار بالا رفت و تنها حیوانات کشته شده توسط ماشین که کشش دو شغالها در حالی که تعداد زیادی از حیات وحش موفق گذرگاه افزایش یافته است.

یکی دیگر از هدف در شناسایی نخست عبور از مناطق شرق I-15 است که برای کمک به اطمینان حاصل شود که آن مکان را می توانید در ادامه به صورت جذاب به حیات وحش به عنوان منطقه توسعه یافته تر می شود, حفظ روشن و نسبتا مسیرهای امن برای حیوانات به گذشتن در راه خود را به و از پیش بینی آزادراه عبور.

“ایده این بود که به ارائه یک بلندمدت راهنمای که گذرگاه نیاز به حفظ” ویکرز گفت.

‘یک گام به جلو’

با برنامه ریزی برای Temecula نهر زیرگذر به گوشت از بیش از سه سال آینده و برچسب قیمت برای کار واقعی انتظار در $1 میلیون یا کمتر محافظت از طبیعت است که خوش بینانه در این پروژه انجام می شود. کار می رود که شامل محوطه سازی از پوشش گیاهی و جریان صدا خيره كننده به آرام بزرگراه سر و صدا در زیرگذر و شمشیربازی به نگه داشتن مردم از منطقه مزمن عامل بازدارنده ای برای نزدیک شدن حیات وحش است.

یک چالش بزرگتر خواهد بود بودجه عبور دوم در جنوب کالیفرنیا نهر. که بیشتر در جنوب منطقه باز در حفاظت از فضا و بیشتر مستند گربه وحشی پشمالو, فعالیت است. Cal Poly گزینه های طراحی شامل هر دو یک culvert تحت آزادراه و حیات وحش پل بیش از آن.

“کال پلی پومونا مطالعه یک گام” ویکرز گفت. “مردم همواره درخواست ‘که در آن شما قرار داده عبور?’ در حال حاضر ما می دانیم که آن را به وضوح buildable.”

Caltrans علاقه در پالایش است که مطالعه در حال کمک به ساختمان خوش بینی اسمیت گفت.

“Caltrans یک شریک بزرگ در این,” او گفت:.

Caltrans محیط زیست برنامه ریز اسکات Quinnell به نوبه خود اذعان کرد نقش Vickers و اسمیت در حال بازی با کار خود را.

“همه از این مطالعات مهم است, به عنوان آنها بیشتر توجیه توانایی ما برای دریافت کمک های مالی و بودجه و … و در نهایت حرکت حیات وحش overcrossing-undercrossing به جلو” Quinnell گفت. “مانع اصلی برای همه این بودجه است.”

Cal Poly ‘s برآورد هزینه اولیه برای که در جنوب عبور از محدوده از $9 میلیون به 26 میلیون دلار اگر چه برخی می گویند کسانی که برچسب قیمت پایین هستند و نقطه به پیشنهاد حیات وحش عبور پیشنهادی برای 101 آزادراه در آگورا هیلز. این پروژه به تازگی برچسب قیمت آن افزایش به $85 میلیون 15 میلیون دلار در کمک های دریافت شده تا کنون. بدون جذب سرمایه است و در عین حال جریان برای من-15 حیات وحش عبور.

اما تلاش ها در این جهت حرکت با کارشناسان و محیط زیست heartened برای دیدن سال از بحث در حال تحول به عمل است. و با آخرین مطالعه وجود دارد یک نقشه برای اکشن دهه به آینده است.

“هیچ کس تا قبل از این انجام داده به دنبال در تمام این سایت” ویکرز گفت. “و این آن را می کشد همه را به یک محل برای حمل و نقل و استفاده از زمین ریزان. این یک گام رو به جلو است. این اجازه خواهد داد که بهتر است اولویت بندی.

“من امیدوار هستم این چیزی است که از یک نقطه عطفی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im