سانتا باربارا یکپارچه به نظر می رسد در تخمگذار کردن مواد غذایی کارگران خدمات

شغل حدود 20 تا خدمات مواد غذایی کارگران در سانتا باربارا Unified School District بخشوده شد سه شنبه شب در میان فشار برای اخراج — حداقل در حال حاضر.

هیئت مدیره مدرسه را دریافت کرده پس از ماه دسامبر که این منطقه خدمات مواد غذایی برنامه بودجه و شروع به تخلیه صندوق به طور کلی خیلی از افراد که بودجه آموزش دانشگاهی. تا این نقطه مگ Jetté معاون سرپرست این ولایت خدمات بازرگانی گفته است که این منطقه را به همکاری با سازمان های غیر انتفاعی و سایر ذینفعان در سراسر شهرستان و ماموریت خود را برای تغذیه مردم خارج از منطقه اجرای برنامه به قرمز است.

شنبه شب اما Jetté و سرپرست کری Matsuoka ارائه یک گزارش جدید که به overstaffing به عنوان یک هزینه تاخت و تاز کردن. این گزارش گفت که بخش overstaffed با 24 درصد و به عنوان یک نتیجه, منطقه از دست می دهد $25,000 در هر روز است.


سانتا باربارا مستقل ارائه تمام coronavirus داستان به صورت رایگان
به طوری که همه خوانندگان برای دسترسی به اطلاعات حیاتی در طول این زمان.
دریافت خبرها در صندوق پستی خود را با ثبت نام به صورت روزانه ما عضویت در خبرنامه ایندی امروز.


آنها پیشنهاد تخمگذار کردن حدود 20 خدمات مواد غذایی کارگران در حال حاضر نیمی از حدود 40 نفر از کارکنان آنها را بعد از ذخیره کردن در مراحل. پیشنهاد اخراج در مراحل به منظور بازسازی بخش از جمله اضافه کردن یک لایه جدید از مدیران.

“به عنوان رئیس جمهور هیئت مدیره من توصیه می شود که این مورد نمی توان رای دادند امشب گفت:” لورا Capps. “این چنین وزن می شود با توجه به اخراج در طول این unchartered زمان از یک بیماری همه گیر است که من اعتقاد هیئت مدیره ما سزاوار به یک گزارش و یک فرصت برای بحث در مورد آن قبل از رای گیری. این زندگی جدی مفاهیم برای کارکنان ما است.”

بسیاری از boardmembers ابراز ناراحتی با عبور از پیشنهاد. اعضای عمومی و بخش خدمات غذایی کارگران به نظر می رسد غافل شود و به یاد ماندنی انتخاب روی میز بود چرا که هیچ یک صحبت در عمومی نظر بدهید.

“در همه صداقت [I don’t like] فکر برش کارکنان ما در زمان هنگامی که ما خیلی تحت تاثیر این ویروس و از آن خواهد شد یک مبارزه برای آنها برای پیدا کردن شغل, اما در همان زمان من متوجه ما مانند یک غربال فقط نشت به طور مداوم هزاران و هزاران دلار” گفت: Boardmember ژاکلین رید. “من واقعا دست و پنجه نرم کردن با این.”

مواد غذایی خدمات در حال حاضر 123 طبقه بندی کارکنان که همه آنها دائم به جز پنج ساعتی کارکنان. 15 وجود دارد منجر شود موقعیت خود را با باقی مانده کارمند موقعیت اعم از ظرف واشر به آشپز ماهر.

این مسئله در دست است که منجر نیز طبقه بندی کارکنان به طوری که آنها از لحاظ فنی قادر به نظارت بر کارکنان دیگر که برگ یک نفر برای مدیریت تمام 123 مردم است. سازماندهی مجدد پیشنهاد با هدف ایجاد شش “true” مدیران است که می تواند نظارت بر کارکنان, اما سازماندهی مجدد انجام شود نمی تواند بدون اخراج.

این گزارش با اشاره به عدم مدیریت و overstaffing به عنوان کمک به کارکنان زیر بالقوه خود را. آن وجود دارد گفت: “ناکارآمدی بر اساس overstaffing وجود دارد” و افزود: “ما تا به حال یک کارمند را 2.5 ساعت برای جدا کردن کاهو.” آن را با استفاده از وعده های غذایی در هر ساعت کار محاسبه برای تعیین چگونه بسیاری از کارکنان باید در مورد نیاز به ایجاد 19 وعده های غذایی در هر ساعت — آنچه در نظر گرفته شده است ایده آل برای منطقه است ابتدا غذا آشپزخانه. مواد غذایی خدمات در حال حاضر churns از 12 وعده های غذایی در هر ساعت.

“من ما نیاز به اقدام در برخی از نقطه. ما به ارمغان آورد و این به شما در ماه دسامبر و فوریه; ما می دانیم که یک مشکل وجود دارد,” Matsuoka گفت: اکثر اعضای هیئت مدیره پس از ابراز علاقه خود را به حرکت رای دادن به عقب. “در برخی از نقطه من پرسیدن که می توانید هیئت مدیره اقدام است؟”

وندی سیمز-Moten بود مستقل boardmember که با موافقت Matsuoka و Jetté و تحت فشار قرار دادند برای هیئت مدیره به رای سه شنبه شب به جای قرار دادن آن را تا زمانی که ممکن است. او که از یک سال مالی تمرکز, او گفت:, و توافق کردند که هیئت مدیره دریافت کرده بود گزارش به اندازه کافی در مورد این موضوع است که آنها می تواند به یک رای حق در آن وجود دارد. او همچنین گفت: مشارکت خواهد تنها رشد می کنند و مانع توانایی خود را برای مراقبت از این موضوع هر چه زودتر.

“من تعجب می کنم که در مورد افکار عمومی در حال حاضر بین این زمان و چه می تواند بیشتر فشار آرا از” سیمز-Moten گفت. “من در تلاش برای اخراج و یا کاهش روند ما اما من هم تلاش را به حساب محیط زیست ما است. هنگامی که ما در حال تلاش برای ایجاد یک حرکت به عنوان یک هیئت مدیره ما احساس می کنیم ما باید اما بیشتر ما آن فشار آن را دعوت عمومی نظر قرار می دهد که ما راه بیشتر است.”

هیئت مدیره به اتفاق آرا توافق کردند که به عقب می آیند و رای به پیشنهاد در بعد از آن ممکن است 12 جلسه. آنها درخواست Matsuoka و Jetté دوباره با خاص شرح شغل جدید برای مدیریت موقعیت های که در آن جلسه و همچنین برشمردن هر جایگزین امکان که در نظر گرفته شد قبل از اخراج.


در سانتا باربارا مستقلکارکنان ما در حال کار در سراسر ساعت برای پوشش هر جنبه ای از این بحران — مرتب سازی حقیقت از شایعه. ما خبرنگاران و سردبیران در حال پرسیدن پرسش های دشوار ما مقامات بهداشت عمومی و گسترش این کلمه در مورد چگونه همه ما می تواند کمک به یک دیگر. جامعه ما نیاز دارددر حال حاضر بیش از هر زمان — و ما به شما نیاز دارید به منظور حفظ و انجام این کار مهم انجام می دهیم. پشتیبانی مستقل با ساخت مستقیم سهم و یا با اشتراک ایندی+.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>