دستور العمل: تمشک اضافه کردن مزه به مازو گوشت خوک مدال

تمشک چنین نشاط و میوه های کوچک خود را به آب کیسه گدایی برای سفید پوستان مروارید وار به آنها پشت سر هم به آب. این تیره شهد اغوا کننده ترکیب عمیق شیرین-ترش طعم گوشت که encases آن یک مقابل وزش بحران.

آنها مغذی ترین مواد, میوه, در این سیاره با توجه به مواد مغذی تعادل شاخص های تجاری تجزیه و تحلیل نشان می دهد که تراکم مواد مغذی در میوه ها و سبزیجات است. مغذی, بله, اما آنها همچنین طعم و خوشمزه است.

هنگام خرید آنها را برای انواع توت ها که معطر هستند و بدون هر گونه قالب و یا mushiness. تیره رنگ سیاه و سفید است و بهترین دلیل بنفش یا قرمز تیره ممکن است نشانه آن است که آنها نمی رسیده که برداشت (آنها نمی رسیدن یک بار کندن از تاک). اگر بسته بندی شده در یک ظرف نگاه پد زیر انواع توت ها; اگر آن را به نظر می رسد اشباع شده با آب را انتخاب کنید یکی دیگر از ظرف. یا اگر چوب توت هم زمانی که ظرف کج شده است, آن می تواند نشانه ای که وجود دارد این است که قالب و زوال است.

مازو گوشت خوک مدال با توت ترشی

عملکرد: 4 تا 6 نفر

مواد تشکیل دهنده

3 قاشق غذا خوری کره بدون نمک, تقسیم با استفاده از

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

2 عدد موسیر نازک (1/4 فنجان ریز تکه پیاز قرمز ممکن است جایگزین)

1/4 فنجان شری سرکه یا سرکه شامپاین (یک نصف و نیمه ترکیبی از سرکه شراب سفید و سرکه برنج ممکن است جایگزین)

1/4 فنجان شکر قهوه ای تیره

1 1/2 فنجان تمشک تازه یا یخ زده تمشک (آب)

نمک و فلفل سیاه تازه زمین

1 مازو گوشت خوک (1 1/2 پوند) به 1 برش-برش اینچ و پهن و کمی خود را با خرما

چاشنی زدن: تازه آویشن ارتوپدی

روش

1. در یک ماهی تابه کوچک ذوب 1 قاشق غذاخوری کره روی حرارت متوسط. طبخ موسیر بپزید حدود 6 تا 8 دقیقه است. اضافه کردن سرکه و شکر قهوه ای و تمشک; طبخ تا زمانی که مخلوط شربتی و برخی از انواع توت ها را فرو ریخت و حدود 10 دقیقه (در حدود 13 دقیقه اگر با استفاده از ذوب انواع توت ها). فصل به طعم و مزه با نمک و فلفل.

2. در ضمن فصل گوشت را با نمک و فلفل. در یک دیگچه بزرگ ذوب 1 قاشق غذا خوری کره را در روغن روی حرارت متوسط به بالا. اضافه کردن نیمی از گوشت و طبخ تا زمانی که قهوه ای طلایی و پخته شده را از طریق کوه در می رم یک بار حدود 8 دقیقه است. تکرار با باقی مانده 1 قاشق غذا خوری کره و گوشت خوک. خدمت خوک صدر با ترشی.

منبع: اقتباس از marthastewart.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>