مدرسه پیتزا مشترک اجرا شده توسط خوب ناهار خوری دامپزشکان باز در لانگ بیچ را یکپارچهسازی با سیستمعامل ردیف

با سالها رستوران خوب ناهار خوری تجربه بین آنها لانگ بیچ ساکنان Jonathan Strader و جک Leahy شد فکر رفتن در همان بالاتر پایان مسیر آنها به عنوان برنامه ریزی شده رستوران جدید خود را در اوایل این سال است.

اما زمانی که این بیماری همه گیر آمار و ساخته شده است که در حال حاضر دشوار کسب و کار رستوران حتی سخت تر آنها تصمیم خود را به بهترین شرط بندی بود به نگه داشتن آن ساده و با مفهوم که در اطراف برای چند دهه بوده — کلاسیک پیتزا مشترک.

“ما می خواستیم چیزی است که آزمون زمان ایستاده. من فکر می کنم ما بدست به نقطه ای در صنعت رستوران که در آن همه چیز شده است بیش از حد منابع و بیش از تولید و چیزهایی که نیاز به عقب کشیده کمی به چه چیزهایی نوع کار می کرد در ابتدا از رستوران ها” گفت: Strader که همراه با Leahy باز کمی Coyote در ساحل كلاسيك ردیف محله در اواخر ماه ژوئن.

“و با چیزی که عدالت به مفهوم خود را…پس چه سری است ؟ خوب, اجازه دهید فقط آن را به سمت راست آن را از ابتدا” Leahy اضافه شده است.

به نام بعد از Strader سه ساله پسر Coyote جدید جای راست است تا بدون سر و صدا پیتزا مشترک با الهام از نیویورک پیتزا فروشی.

این بدان معناست که دست کشیده و نازک حساس به سله تاشو پای به فروش تمام یا با برش به علاوه برخی از کلاسیک فیلم و جامد هنر و صنعت آبجو و شراب انتخاب شده است.

Strader بهترین و شناخته شده برای باز کردن تبر سالن در ونیز در سال 2015 جنوب به سبک آمریکایی گراب رستوران بود که توسط منتقدان مورد تحسین قرار گرفته.

در حالی که Leahy بود که chef de cuisine در تبر سالن تا 2018 شد سرآشپز اجرایی در L&E صدف بار در Silverlake قبل از همکاری با Strader برای رستوران جدید.

کمی Coyote واقع شده است در یک نقطه که قبلا قرار دارد یک رستوران ویتنامی به نام Number Nine. وجود فضای داخل سالن ناهار خوری (یک بار مجاز است دوباره) و یک ایوان در جلو که در آن مردم در حال حاضر می تواند غذا خوردن.

Leahy سران آشپزخانه در کمی کایوتی و مانند هر گونه احترام پیتزا نقطه منو اینجا ساده است.

شش گزینه های پیتزا: پنیر ساخته شده با پنیر موزارلا و گوجه فرنگی خرد شده; پپرونی پیتزا; سفید پای, ساخته شده با پنیر موزارلا ریکوتا و اسفناج; گیاهی Supremo; وگان و پاپا جو است که پس از نام Leahy پدر و همراه با سوسیس ایتالیایی, قارچ, پنیر موزارلا و گوجه فرنگی خرد شده.

پایه برای کیک است Leahy منحصر به فرد خمیر که او سرد تخمیر به مدت سه روز.

“آن را می دهد و آن را کمی بیشتر نکات دقیق وظریف در شخصیت به عنوان بسیاری از مکان های که خمیر و استفاده از آن در همان روز است. پس از آن تخمیر و سپس ما دست آن کشش, مدرسه نیویورک سبک و ما بازی شیر یا خط ما پیتزا در هوا کمی حباب پوسته زیبا واقعی نازک مرکز و سس است که به معنای واقعی کلمه گوجه فرنگی خرد شده را با نمک و روغن زیتون” لیهی گفت.

این منو همچنین شامل یک کوفته زیر ایتالیایی, زیر و سوسیس و فلفل sub در حالی که آبجو انتخاب ارائه می دهد محلی brews از مکان هایی مانند سن پدرو را Brouwerij غرب و Inglewood, سه بافندگان.

اگر شما بروید:

که در آن: 2118 E. چهارم سنت

ساعت: چهارشنبه تا یکشنبه ظهر-8 p. m. بسته دوشنبه و سه شنبه

اطلاعات: 562-434-2009 یا littlecoyotelbc.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>