جدید CSULB تحقیقات نشان می دهد دسترسی ناتوانی در یونان باستان

امکانات رفاهی برای افراد معلول چیزی جدید دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لانگ بیچ محقق کشف کرده است — فقط در زمان برای سالگرد 30 از قانون آمریکایی های معلول.

Debby Sneed یک مدرس دانشگاه در این دانشگاه به تازگی دریافتند که چندین یونان باستان معابد و دیگر مقدس ساخته شد با غیر فعال دسترسی داشته باشید. او این کشف زمانی که دوباره بررسی توزیع جغرافیایی از رمپ در یونان باستان است.

او نوشت: مقاله منتشر شده در این هفته در مجله علمی دوران باستان فقط قبل از سالگرد 26 جولای تصویب قانون آمریکایی های معلول از سال 1990. قانون موظف غیر فعال کردن دسترسی به ساختمان ها و امکانات.

“من شروع به نگاه کردن به معلولیت به عنوان یک مفهوم در حالی که آموزش ناتوانی مطالعات کلاس در UCLA. من بسیار آگاه شد از تمام رمپ در حالی که تراورس پردیس” Sneed گفت. “معماری ارتباط که در آن محل ساخته شده است در ذهن.”

حدود 15 درصد از جمعیت جهان — بیش از یک میلیارد نفر — زندگی با معلولیت با توجه به سازمان بهداشت جهانی در سال 2011 گزارش از کار افتادگی. در حالی که آن را غیر ممکن است برای برآورد تعداد زیادی از مردم زندگی در جهان باستان معلول Sneed گفت که یونان را باید غیر فعال جمعیت.

بر خلاف برخی از مورخان اعتقادات Sneed می گوید: یونانیان نیست عمل حامی با فرزند معلول است. برخی از شواهد نشان می دهد حتی امنیت اجتماعی شبکه ارائه شد و در شهرستانها به افراد معلول.

“یک مثال است که در قرن چهارم قبل از میلاد در آتن” Sneed گفت. “یک کمک هزینه روزانه ارائه شد برای آن دسته از افرادی که قادر به حمایت از خود از نظر مالی.”

یکی از دریافت کنندگان Sneed گفت: “یک مرد بود که تا به حال جسمی حرکتی که مورد نیاز او را به راه رفتن با عصا.

در حالی که این نوع از برنامه های اجتماعی غیر معمول بود در گذشته جوامع ناتوانی تسهیلات وجود داشته و در بسیاری از اشکال Sneed گفت: از جمله در معماری پناهگاه.

  • اتاق زیر شیروانی قرمز-شکل amphora نسبت به Matsch نقاش c. 480 پیش از میلاد نشان دادن خروج صحنه. یک پیر مرد (سمت چپ) خم در یک کج کارکنان و یا چوب زیر بغل او به عنوان مناقصه جنگجو وداع. (حسن نیت ارائه میدهد از Metropolitan Museum of Art)

  • جزئیات از بعد پنجم-قرن قبل از میلاد کتیبه (Block V) از پارتنون در آتن نشان معلول خدا Hephaestus با یک چوب زیر بغل جمع شده در زیر بازوی راست (امنای موزه بریتانیا)

“رمپ بسیار نادر در یونان باستان پس از حضور 11 در یک سایت (اپیداروس) قابل توجه است” Sneed گفت. “حتی اگر آن را یک منطقه ای پدیده به عنوان برخی پیشنهاد کرده اند که من استدلال همان دلیل که تعداد زیادی در یک سایت – در هر کجا از آن است – نیاز به توضیح.”

Sneed گفت که در حالی که او کشف دسترسی قطعی نیست, از آن خواهد شد چیزی مورخان ادعا در مطالعات خود را از معماری و درمان کسانی که با معلولیت.

“حتی در جایی که ما فراموش دیدن شباهت ها در ساخت رمپ برای ترویج دسترسی به, ما می توانیم ویژگی آنها را به همان علل” Sneed گفت: در مقاله است. “یونان باستان تا به حال هیچ حقوق مدنی به عنوان آنها را درک می کنیم و نه وجود دارد سازماندهی گروه به مبارزه برای حقوق.”

“این ممکن است مربوط به هر مورد” Sneed گفت: “اما سزاوار است در نظر گرفته شود به عنوان یک عامل است.”

ثبت نام برای Localist ما روزانه ایمیل خبرنامه با داستان ها مربوط به جایی که شما زندگی می کنند. مشترک شدن در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>