محلی رستوران انجام آنچه آنها باید برای زنده ماندن در COVID-19 عصر

تصور کنید یک کسب و کار است که در آن مهلت ضربه هر چند دقیقه با کارگران پر کردن صدها نفر از دستور سفارشی طراحی شده در آخرین لحظه برای مشتریان در حال انتظار در قضیه است.

تمام مواد فاسد شدنی هستند. سفارش آنها را تبدیل به فوق العاده روی حیله و تزویر به دلیل تعداد مشتریان راه رفتن را از طریق درب در هر روز به طور کامل غیر قابل پیش بینی.

شرایط در فروشگاه های خطرناک هستند; این تیم با این نسخهها کار با گاز آتش و مقدار فراوان آب جوش در بسیار تنگ و بیش از حد گرم چهارم که باید نگه داشته شود در بیمارستان تمیز….

خوش آمدید به جهان از رستوران ها. در حال حاضر اضافه کردن یک میلیون بیشتر کارهای به حفظ انطباق با همیشه در حال تغییر دولت دستورالعمل برای عامل در آن زمان از COVID-19.

کارکنان نمی تواند فقط اتوبوس جداول آنها باید بررسی شود همراه با صندلی و سایر سطوح شام را لمس کنید. “شما باید یک کارمند را به عنوان مباشر, فقط برای شستن — به طور مداوم به طور مداوم پاک کردن چیزهای گفته دیوید Fujimura مالک روشن کافه در آناهایم با همسرش, آشپز شیرینی اریکا Tjangnaka.

Tjangnaka همواره متمرکز بر پاکیزگی. “او OCD” شوهرش انگلیسی دوبله. حتی پس از آنها به شدت خود را بازی, تحقیق در مورد بیمه محصولات بهداشتی به ماندن بگیرید پیش از منحنی. “Microban است که واقعا بزرگ است زیرا آن را 24 ساعته اسپری. پرستاران استفاده از آن برای بیمارستان ها,” او گفت:.

آنها همچنین به دنبال تمیز کردن هوا با نصب ویروس-کشتن چراغ UV که رفت و برگشت گرمایش و تهویه و تهویه مطبوع سیستم های یک شبه. “این بسیار ارزان در حال حاضر, اما من پیش بینی آن را می شود بسیار گران قیمت در چند ماه آینده,” او گفت:.

آن اتفاق افتاده است اما اگر او تا به حال یک مورد از COVID-19 در میان کارکنان او به طور ناگهانی نیاز به انجام خیلی بیشتر. “در آن نقطه و سپس شما را مجبور به تمیز کردن عمیق و اشعه ماوراء بنفش نور تمام مسائل خود را, چرا که واقعا تنها چیزی که می تواند به تمام ترک ها و شکاف,” Fujimura گفت.

فراتر از آن مطابق با اصول بهداشتی وجود دارد فوق العاده لوازم رستوران باید سفارش. آنها همیشه از دستکش استفاده می شود برای تمیز کردن و مواد غذایی خاصی دبستان, وظایف, اما در حال حاضر آنها در حال رفتن را از طریق آنها مانند آب.

دو تا سه جعبه از 100 دستکش یا دستکش, دستکش در هر شیفت با توجه به جنیفر لارنس یک سرور در یک Corona del Mar رستوران که بسیار نگران زباله که او در یک ماموریت شخصی برای پیدا کردن یک راه از بازیافت مواد. “همه آنها در نهایت در زباله” لارنس گفت. “من رسیده به چند بازیافت سازمان حفاظت محیط زیست فرماندار Newsom و دولت های محلی اما باید بدون دریافت پاسخ.”

برای رستوران آن فقط یک هزینه ارسال. مانند نصب پلکسی گلاس بین صندوق داران و مشتریان در پرداخت و میزبان می ایستد و در میان جداول است که نمی توان نقل مکان کرد به اندازه کافی دور از یکدیگر و به فاصله اجتماعی.

پس از آن وجود دارد هزینه تنها-استفاده از اقلام است. “ما لیوان های یکبار مصرف هستند ما چنگال و چاقو یکبار مصرف هستند ما صفحات — آن را فقط یک گام ما در حال گرفتن فوق العاده امن” گفت: Luis ناوارو رئیس جمهور ناوارو, مهمان نوازی, گروه, Inc., که دارای دو لولا غذاهای مکزیکی مکان و اجتماعی لیست در لانگ بیچ.

مانند بسیاری از رستوران او را نگه می دارد به صرف پول اضافی به امید آن همه فقط به طور موقت. “مدل های فعلی که ما در آن هستیم می دانید با 60 درصد اشغال و شش پا فاصله از میز و تجهیزات حفاظت فردی هزینه,” او گفت: قبل از صحبت های اخیر بازگشت از ناهار خوری در محدودیت “این یک مدل پایدار است. بدیهی است که من فکر می کنم با روشنایی ضعیف تابیدن از امید است که وجود دارد خواهد بود یک نقطه پایان است.”

اما وجود دارد هیچ گفتن. به خصوص در یک بازی که در آن قوانین را تغییر: بدون شام خوردن در. ناهار خوردن-در اجتماعی فاصله. پاسیو ، میله نزدیک میله مجاز به بازگشایی میله باید دوباره.

دستورالعمل ها یک هدف در حال حرکت است زیرا آنها می تواند متفاوت باشد از شهرستان به شهرستان و دولت است.

“این است که حزب دموکرات یا جمهوری خواه. این دولت کاملا موفق به قرار دادن با هم یک برنامه ریزی منسجم” گفت: Gabe گوردون از بنیانگذاران بیچوود BBQ و دم حاکی از این است که او را غیر سیاسی وقتی که می آید به کسب و کار. او فقط به طور کامل نا امید برخورد با یک اخیر COVID-19 شیوع در لانگ بیچ محل.

“من نمی دانم آنچه در قوانین هستند. من فقط می دانم که برخی از این قوانین تغییر,” او گفت:. “در آن طول می کشد در هر نقطه از هیچ روز به تن روز برای دریافت نتایج خود را به دلیل این که سریع تست است که واقعا در دسترس است. و در صنعت مهمان نوازی شما نیاز به تست سریع.”

گوردون استخدام یک کلینیک سیار برای تست و سپس بازگشت به آزمون مجدد کارکنان. این هزینه از $10,000 اما آن را به ارزش آن را به نزدیک به هفته است.

“شما نیاز به توانایی به ارسال کارکنان خود را به آزمایش و رفتن ‘OK سرد است. همه خوب است. بزرگ. ما می توانیم ادامه کار’ به عنوان ” من آن را به دو هفته قبل از همه از کارمندان ما می توانید تست شده است. بیایید فقط دور انداختن ده ها هزار دلار ارزش مواد غذایی که ما فقط prepped به طوری که ما می توانید شروع به آن را بیش از همه دوباره.’ و سه روز بعد ؟ “آه شلیک کنید. ما رو به نزدیک دوباره چون کسی بیمار می شود,” او گفت:.

پس با پوشیدن ماسک تبدیل به یک بیانیه سیاسی رستوران کارگران که باید به آنها در حالی که پخت و پز برای ساعت بیش از یک دنباله دار اجاق گاز داغ و یا جداول انتظار خطر حتی قرار گرفتن در معرض بیش از مبارز مشتریان که آنها را در وسط این استدلال که آنها فقط در تلاش برای انجام شغل خود را.

“ما به عنوان دولت باید به دنبال دستورالعمل که آیا ما با آنها به توافق برسند یا نه. بنابراین اگر شما مخالف با آنها نماینده محلی خود تماس بگیرید و در نوجوانی” گفت: اد لی از بنیانگذاران نبراسکا ماهی تاکو. “اما اگر شما فقط از نوع” من نمی خواهم به انجام است که ” من بیمار هستم که.”

این می افزاید: یکی دیگر از سطح استرس به کارکنان شروع می شود که کار هر روز را با داشتن درجه حرارت بررسی و انجام بسیاری از لایه های اضافی از وظایف را به نگه داشتن مشتریان امن است.

“مدیر کل این است که تاکید 24/7 و مالکیت البته چون بقیه فقط دنبال کاپیتان آنها فقط پس از جنرال موتورز که می گوید:” ما قصد داریم برای انجام این کار. و لطفا شستن دست های خود را به طور معمول هر 15 دقیقه'” لی گفت. “او برای ارزیابی تغییرات هر روز … و زمانی که دوو بازدید از طرفداران GM که کردم به بیرون رفتن وجود دارد و آرام همه پایین و ارائه رایگان دسر. من فکر می کنم همه تاکید شده است اما جنرال موتورز است بیش از حد بالا تاکید کرد.”

بنابراین اگر یک مدیر می پرسد شما برای قرار دادن بر روی یک ماسک سعی کنید به پرتاب یک اوقات تلخی می گوید: Navarro چرا که در حال حاضر رستوران کارگران زیادی در صفحات خود را. “در هر صنعت است اما به طور خاص در صنعت مواد غذایی آن را” مشتری همیشه درست است.’ اما در حال حاضر ؟ تحت این شرایط ؟ اگر شما رفتار و شما محترمانه و سپس شما را نمی خواهد خدمت کرده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>