Leong: پیشنهاد خط سبز رفع می شود مشکل بیشتر از آنها ارزش

برای لابی و فشار دادن هر تعداد از علل آن را به نظر می رسد وجود دارد هیچ چیز مانند یک جهانی همه گیر برای اضافه کردن باد به بادبان.

ناگهانی گسترده وقفه در فعالیت های اقتصادی — همراه با شکل گسترده ای به تقریبا همه چیز — این است که اثبات می شود یک one-size-fits-all دلیلی برای حمایت از هر استدلال.

در یک مقیاس جهانی به ما گفته بودن نیاز به نوبه خود پیچ در چین در تمام انواع از راه به دلیل شکست در ابتدا از رمان شیوع کروناویروس.

در ایالات متحده این ایده از مراقبت های بهداشتی جهانی است که ساخت دور دوباره با توجه به نابرابری اجتماعی در معرض توسط COVID-19.

در کانادا وجود دارد فشار برای اتخاذ اساسی جهانی درآمد تن به تن به عنوان یک تکامل طبیعی از کوتاه مدت و اضطراری مزایای ارائه شده توسط دولت فدرال است.

حق در اینجا در کلگری خط سبز LRT مخالفان و منتقدان باید خودشان را با انگیزه COVID-19 را تشدید کرده و تاکید کرد وضعیت اقتصادی.

یک گروه از کسب و کار جانبازان و تقویت کننده در شهرستان کالگری سالن شدن. Jeromy فورکوش در حال گرفتن یک رویه جدید استدلال برای تغییرات به مرحله 1 از عظیم چند میلیارد دلاری حمل و نقل پروژه به منظور کاهش هزینه ها و “د-خطر” ابتکار عمل را در کلمات خود را.

آنها از ترس در حال حاضر سبب شیوع کلگری ratepayers گیر خواهد شد با این لایحه در صورت سرریز هزینه.

آنها همچنین می خواهند این پروژه به تغییر در تعدادی از راه های برای استخدام به عنوان بسیاری از کارگران محلی به عنوان امکان پذیر است.

هر دو نگرانی های مشروع.

این گروه به پیشنهاد خندق زیرزمینی بخش جدید LRT خط با استفاده از بالا guideways به رویکرد مرکز شهر از جنوب غرب با کنار گذاشتن هر گونه تلاش برای عبور از کمان رودخانه و ساخت ایستگاه های سازگار با ناوگان فعلی نور-وسایل نقلیه راه آهن.

چنین تغییراتی می تواند صرفه جویی بیش از 3 میلیارد دلار آن استدلال می کند و به کلگری کوسن های مالی در مورد هزینه ها بالا برود.

متاسفانه این ایده ها آج پیر زمین با پس انداز احتمالا مشکل بیشتر از آنها با ارزش است.

مرکز شهر-منطقه کسب و کار استدلال کرده بود در طول مشاوره ای عمومی آنها استقبال نمی جدید خط سبز در سطح-سطح و یا در بالا guideway چرا که این امر باعث اختلال در چیزی بسیار صندلی quarterbacks می گویند آنها می خواهند برای جلوگیری از.

طراحی مجدد خط جدید برای طبقه بالا قطار باعث خطرات و در عین حال بیشتر اختلال و بازآفرینی به اصطلاح “حمل و نقل زمین بایر” در 7 Ave. به قرض گرفتن فورکوش & Co.’s کلمات که از همه طرف به نظر می رسد برای پیدا کردن نامطلوب است.

این خطر خواهد بود به ویژه از مرکز خیابان شمالی بخش پس از آن است که در نهایت ساخته شده است که در آن کم کف خیابان-سطح-بارگیری وسایل نقلیه کمک خواهد کرد که برای به حداقل رساندن مقدار فضای اضافی مورد نیاز برای ایستگاه ها و اجازه می دهد برای بهبود LRT ادغام مهم شاهراه.

این پیشنهاد به حذف اولیه شمالی بخش به معنی عدم توانایی در شیر به یکی از کلگری شلوغ ترین دالان حمل و نقل و اتصال با رشد east-west لینک های حمل و نقل در شمال.

و در پایان مرحله اول از خط سبز در مرکز شهر استمرار این فرض که حمل و نقل تنها می تواند مفید باشد در آوردن مردم به دفاتر خود را.

با یک پروژه را به عنوان گسترده ای به عنوان خط سبز این شهر قطعا باید باز بماند به راه های جدید از آوردن هزینه های پایین.

که گفت: آخرین بازیافت پیشنهاداتی از برخی از کلگری کسب و کار سنگین وزن خواهد اصلاح این لایحه با توجه به تاثیر این تغییرات در نهایت باید در اثر پروژه.

مطمئن, ما می خواهم به پرداخت یک مقدار پول کمتری برای اولین بخش از این شهر بعدی LRT خط, اما آن نیز به احتمال بسیار زیاد ما کمتر برای هر دلار را صرف می کنیم و علت تمام انواع سردرد ما می خواست برای جلوگیری از.

[email protected]

در توییتر: @RickyLeongYYC

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>