لورا هیلمن, از بازماندگان هولوکاست می میرد در 96

لورا هیلمن که جان سالم به در هشت اردوگاه های کار اجباری با تشکر از اسکار شیندلر اما که تمام اعضای خانواده کشته شد در طول جنگ جهانی دوم درگذشت. او 96.

او درگذشت مسالمت آمیز 4 ژوئن در خانه اش در کالیفرنیا یک unincorporated منطقه اورنج کانتی در کنار همسایه شهرهای لوس آلامیتوس و مهر و موم در ساحل با توجه به پسرش راب هیلمن.

Isa Smashey راجرز دوست دیرین از هیلمن و از مؤسسین فاصله خانه — ساحل طولانی سازمان اجرا می شود که بحران پناهگاه برای قربانیان خشونت خانگی — گفت: او را برای همیشه به یاد داشته باشید هیلمن “به عنوان مداوم و برازنده و دوست داشتن نیروی خوب است.”

پس از بازمانده هولوکاست هیلمن صرف بقیه زندگی خود صحبت کردن در وحشت و خطر تعصب, تعصب و تعصب است.

“مهم است به طوری که هولوکاست ممکن است هرگز دوباره اتفاق می افتد,” او گفت: در یکی از بسیاری از سخنرانی ها و مصاحبه های او در طول سال ها “از آنجا که چیزی شبیه به این است که بی سابقه در تاریخ است.”

در سال 2005 او نوشت: یک کتاب در مورد تجربیات خود را در هولوکاست با عنوان “من گیاه شما یاس بنفش درخت خاطرات یک فهرست شیندلر بازمانده است.”

عنوان از قول یک همکار اردوگاه های کار اجباری زندانی ساخته شده به او. او خواسته هیلمن آنچه که او از دست رفته بیشتر در مورد خانه اش در آوریش آلمان. او جواب: یاس بنفش درخت که نمایاندن هر ممکن است در اطراف این زمان از مادر تولد.

پوشش لورا هیلمن کتاب “من گیاه شما یاس بنفش درخت” شامل یک عکس از یک جوان هیلمن در آلمان است. (حسن نیت ارائه میدهد عکس)

“یک روز در زمانی که این است که بیش از من گیاه شما یاس بنفش بوش” زندانی گفت.

که زندانی بود, کیر هیلمن — مردی که تبدیل به شوهرش. و او به قول خود نگه داشته راب هیلمن گفت.

در سال 2006 لورا هیلمن صحبت از کتاب و تجربیات خود را در لانگ بیچ ادبی زنان جشنواره از نویسندگان محبوب صورتی که فروش سالانه. او موفق به دریافت یک مدت طولانی ایستاده, با توجه به والری مورگان یک از دوستان که کمک کرده ،

مورگان گفت: هیلمن بود “مثبت و خستگی ناپذیر نیروی عشق و امید است.”

لورا هیلمن متولد شد Hannelore ولف در Oct. 16, سال 1923 در آوریش در شمال غربی آلمان به مارتین و Karoline ولف.

به عنوان یک نوجوان او با حضور در یک یهودی مدرسه شبانه روزی در نزدیکی برلین است. در حالی که او وجود دارد او شنیده می شود این خبر غم انگیز است که او را پدر مارتین ولف مرده بود در یک اردوگاه های کار اجباری نازی ها در سال 1942. او همچنین متوجه شدند که مادر و دو برادر خود را دریافت کرده بود اخراج سفارشات به اردوگاه های کار اجباری.

مادر او گفت: او را به ماندن و نجات خود. اما Hannelore گفت: او نیاز به محافظت از مادر و برادر کوچکتر. بنابراین او در نامه ای به مقامات نازی پرسیدن که او تبعید شده بود با بستگان خود را. درخواست او اعطا شد اما او باقی مانده از خانواده اش جدا. در طول جنگ 63 اعضای خانواده اش به قتل رسیدند از جمله مادر و برادران.

در حالی که در چهارمین اردوی Budzyn, Hannelore ملاقات و سقوط در عشق با برنارد “دیک” هیلمن لهستانی زندانی که خانواده نیز کشته شده بودند در اردوگاه.

در نهایت هر دو آنها موفق به رسیدن به ایمنی اسکار شیندلر اردوگاه Brunnlitz جایی که آنها صرف بقیه از جنگ مشغول به کار در کارخانه خود را تا زمانی که آنها آزاد شده توسط نیروهای روسی در 9 مه 1945.

شیندلر نجات بیش از 1 ، 000 مردم یهودی از اردوگاه های مرگ با گرفتن نام خود در لیست برای حمل و نقل به کارخانه.

او شنیده آلمان تسلیم از شیندلر.

“این غیر ممکن است برای جذب معنای آزادی” او نوشت و در کتاب خود. “اما آن را بیش از. کابوس به پایان رسیده بود.

“مبارزه تا خودم را از این کابوس کسی به نام” این 8 مه 1945,’,” او اضافه شده است. “این Mama امروز تولد دقیقا سه سال پس از ما تبعید شدند از وایمار. یاس بنفش درخت خواهد بود در بلوم اما پاپا هرگز آواز خواندن آهنگ تولد دوباره است.”

شیندلر داستان گفته شد در سال 1993 برنده جایزه اسکار فیلم “شیندلر لیست” با بازی Liam Neeson به عنوان شیندلر و به کارگردانی استیون اسپیلبرگ برنده جایزه اسکار برای بهترین کارگردان.

راب هیلمن گفت که او به خاطر مصرف مادرش به تئاتر به تماشای “فهرست شیندلر” هنگامی که آن بیرون آمد.

“او نگه داشته زمزمه به من در مورد چگونگی دقیق این فیلم بود,” او گفت:. “هنگامی که ما در سمت چپ یک زن که نشسته بود پشت سر ما berated مادر من برای صحبت کردن در طول فیلم گفته شد نه احترام. مادرم پاسخ داد: “آه من فقط می خواستم به پسر من بگویید در مورد تجربیات من در اردوگاه های کار اجباری.’ بود پس از خجالت او می توانست غرق به طبقه.”

لورا هیلمن

و Hannelore هیلمن ازدواج کرده بودند Oct. 22, 1945 در ایالت بایرن در کشور آلمان ساخته شده و راه خود را به کالیفرنیا در سال 1957. آنها در ابتدا زندگی در لیکوود اما در نهایت حل و فصل در رسمور حدود یک دهه بعد. پس از آن بود که Hannelore تغییر نام او به لورا.

خود را تنها فرزند راب هیلمن متولد شد و در سال 1954. کیر هیلمن در سال 1986 درگذشت. در حالی که برای لورا هیلمن مشغول به کار در یک دوخت کارخانه و یک سرپرست برای یک فروشگاه شکلات.

در علاوه بر این به زبان تعهدات هیلمن نیز صرف سال به عنوان تدریس با ساحل طولانی موزه هنر.

مورگان به یاد اولین دیدار با هیلمن.

“من با یک روش جدید تدریس در موزه هنر بودند و ما در زمینه سفر به موزه هنر آمریکای لاتین” مورگان گفت. “من نمی دانم یک روح. نشسته بودم روی نیمکت تنهایی که دوست داشتنی, زن زیبا ساخته شده راه خود را به من. او در معرفی خودش و این دوستی در نگاه اول. پس از آن بود مانند لورا به من احساس گنجانده شده است.”

در بیانیه ای موزه هنر گفت: هیلمن بود “عضو فعال تدریس شورای های عشق او را از هنر و داستان فوق العاده ای از زندگی او با بسیاری از بچه های مدرسه که به اینجا آمدند.”

هیلمن همچنین به عنوان خوانده شده گزیده ای از خاطرات و همچنین به عنوان شعر در طول برگزاری گریگوری Frid را “خاطرات آن فرانک” در ساحلی اپرا در سال 2008. Andreas Mitisek, اپرا هنری و مدیر کل گفت: در آن زمان که هیلمن خواهد شخصیت چه Anne Frank ممکن است تبدیل شده اند اگر او تا به حال جان سالم به در برد.

با وجود آن که درد را تسکین او اردوگاه خاطرات هیلمن یک بار گفت: جنوب کالیفرنیا اخبار گروه او روی صحنه رفت به دلیل اپرا بود “یک ابزار آموزشی برای آموزش مردم به تعصب نیست که نفرت در قلب خود را.”

در یکی دیگر از مصاحبه او گفت: “این بسیار مهم است به درک یکدیگر است که ما نه تعصب که ما نمی محکوم افرادی که به نظر نمی آید مثل ما یا باید دین های مختلف. ما هرگز صلح و آرامش در جهان تا زمانی که ما یاد بگیرند این است.”

هیلمن است جان سالم به در برد توسط پسرش راب هیلمن و همسرش, مارگوت هیلمن; و دو نوه Veronique و جاشوا هیلمن.

ثبت نام برای Localist ما روزانه ایمیل خبرنامه با داستان ها مربوط به جایی که شما زندگی می کنند. مشترک شدن در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im