مهمان نظر: فدرال باید برش رشته ها از COVID-19 کمک برای استان

این ترودو برنامه های دولت برای ارائه به 14 میلیارد دلار حمایت مالی به صورت استانی در سراسر کشور است.

اما اواخر هفته گذشته CBC گزارش یک تماس تلفنی میان نخست وزیر و استانی برای اولین بار وزرای کردم “testy” زمانی که نخست وزیر جاستین ترودو گفت: وجود خواهد داشت رشته های متصل به پول و که این امر می تواند اختصاص داده شده برای اقدامات خاص مرتبط با دوباره باز کردن اقتصاد است.

کبک برتر فرانسوا ایتالیایی, توالت تقریبا به طور قطع صحبت برای همه استان رهبران زمانی که او تحت فشار قرار دادند در برابر این ایده. “ما نمی خواهیم هر شرایط” ایتالیایی, توالت گفت.

در آلبرتا به خصوص که در آن روابط بین استانی و دولت فدرال باید نه همیشه صاف و مفهوم مشروط اعطای پرداخت در طول این زمان دشوار می تواند آتش نزاع بین دولتی.

پس چه باید بکنید ؟ در این نسبتا کوچک (با تاریخی استانداردهای) dustup بیش از فدرالیسم مالی این استان را از طرف بهتر از استدلال است.

یکی کوچک-زمان اضطراری پرداخت از اتاوا به بسته های پول در استان ممکن است یک ایده خوب با توجه به چالش های منحصر به فرد آنها امروز چهره و چون اتاوا می توانید به قرض گرفتن پول در نرخ بهره پایین تر نسبت به استان. اتصال رشته ها این است یک ایده بد به سه دلیل.

اولین دلیل واضح است. استانی باید دانش محلی از مشکلات خود را که دولت فدرال به سادگی نمی تواند برای حوزه های قضایی سراسر کشور است. وجود شرایط منحصر به فرد و چالش ها از جایی به جای.

به این ترتیب, آن را حس می کند بیشتر اجازه می دهد تا برتر داگ فورد دولت به تصمیم می گیرید که چگونه به صرف پول در انتاریو, ایتالیایی, توالت را در کبک و برتر جیسون کنی در آلبرتا از ترودو دولت در اتاوا.

دلیل دوم این است که اتصال شرایط برای کمک های مالی به این استان خواهد تاری پاسخگویی — اساسا آیا این پول است که صرف عاقلانه و به طور موثر. از یک دموکرات پاسخگویی چشم انداز بهتر برای همه چیز به صورت شفاف در مورد چه کسی مسئول تصمیم گیری های اطراف آن هزینه.

در واقع مجبور earmarks و مشروط بودجه از اتاوا آن را سخت تر برای شهروندان به می دانم که برای پاسخگو اگر پول است نه صرف عاقلانه است. به مراتب بهتر برای دولت های استانی را برای خودشان تصمیم بگیرند چگونه پول اضافی استفاده می شود — و پس از آن برگزار می شود مسئول برای کسانی که تصمیم گیری — از اجازه می دهد تا micromanagement از اتاوا.

دولت فدرال تصمیم به کمک به این استان با هزینه دوباره باز می تواند به تقویت وحدت ملی اما بعید است که این اثر اگر اتاوا تمایلی به اعتماد به استان ها به صرف پول خود را عاقلانه.

این مایه تاسف است که همه چیز در حال حاضر تبدیل به “testy” بین استان و دولت فدرال است. برش رشته ها و اعتماد به استان ها را با استفاده از دانش محلی می تواند در خنثی کردن هر گونه تنش است.

هنگامی که COVID-19/بحران رکود اقتصادی است و بیش از آن خواهد بود ارزشمند برای بررسی عملکرد کلی از کانادا بین دولتی مالی برنامه به ارزیابی عملکرد خود را تحت فشار و پس از آن و در نظر گرفتن هر گونه اصلاحات لازم.

در کوتاه مدت اگر ترودو دولت در حال رفتن به ارسال پول به این استان برای کمک به آنها را بازگشایی آن باید قطع هر رشته و اجازه دهید استان برای خود تصمیم بگیرند که چگونه به بهترین استفاده از پول برای خدمت به ساکنان خود را.

بن ایسن است که یک عضو ارشد با فریزر موسسه آلبرتا رفاه ابتکار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>