مهمان نظر: شورای تکرار المپیک اشتباهات با خط سبز

اگر اخیر خط سبز بحث است و به شما déjà vu شما تنها نیستید. چند ماه گذشته در تالار شهر به نظر می رسید مانند یک اپلیکیشن پخش از گذشته 5 دلار-میلیارد دلار پروژه در این شهرستان تلاش کرد تا از طریق فشار با بررسی دقیق به عنوان امکان پذیر است — 2026 المپیک پیشنهاد.

عدم معنی دار مشاوره همیشه در حال تغییر محدوده پروژه و بودجه راز جلسات شورای در آخرین لحظه مذاکرات با دیگر سطوح دولت انبوهی از مالیات دهندگان بودجه تبلیغات برای ترویج این شهر موقعیت بسیار زیاد مقدار فشار بر نمایندگان به سقوط در خط و تند و تیز حمله به هر کسی که بیان حتی یک اونس از شک و تردید — شهر 2020 خط سبز و 2018 المپیک playbooks تقریبا یکسان هستند.

خط سبز در حال حاضر ballooned در قیمت از $4.6 میلیارد دلار به 4.9 میلیارد دلار به 5.5 میلیارد دلار در حالی که کاهش در طول 46 متر به 20 متر. اما به عنوان با بازی های المپیک, خط پایین این است که نه تنها نگرانی های بسیاری در این شهر از مفروضات اساسی نیز مشکل ساز است.

منتشر شده در آخرین لحظه ممکن است شهر خود هزینه تجزیه و تحلیل سود را نشان می دهد که هزینه های سنگین تر بودن از مزایای تقریبا 2 به 1. آن را نیز شامل هزینه و شامل مزایای خودسرانه به پشته عرشه در حمایت از این پروژه است. به مسائل بدتر و تحلیل انجام شد قبل از همه گیر و در حالی که شهرستان انجام ارزیابی ریسک چگونه COVID-19 ممکن است تاثیر بر حمل و نقل ridership در سال های آینده آنها را به طور کامل نادیده گرفته و خود را گزارش و فرض بر این است که ridership خواهد بود بالاتر از همه چهار تن از حالات ممکن است آنها در نظر گرفته شود.

ما البته وعده داده شده توسط شهردار ناهید jasper de valk که پرداخت پول برای خط سبز خواهد شد افزایش مالیات ما, اما این تنها به دلیل مالیات های ما در حال حاضر در حال پیاده دو بار توسط $52 میلیون دلار در سال برای 30 سال در سال 2013 و توسط $23.7 میلیون سال به 27 سال در سال 2017 — به صراحت به پرداخت هزینه برای خط سبز. شهردار نیز با فرض وجود خواهد داشت نه هر گونه تاخیر بیشتر و یا سرریز هزینه در ساخت و ساز اما غرب LRT دو برابر قیمت بین این مرحله از برنامه ریزی و تکمیل است.

بودجه blowouts شد یکی دیگر از نگرانی های کلیدی Calgarians تا به حال در سال 2018 است. المپیک معامله به معنای هر گونه سرریز هزینه خواهد متولد شود به طور مستقیم توسط Calgary مالیات دهندگان. خط سبز پروژه همان است — ادمونتون و اتاوا را رنده در 1.5 میلیارد دلار در هر, اما که در آن است. هر گونه هزینه های اضافی خواهد شد از بودجه شهرستان است و کیف پول خود را.

ظاهرا آن دیگر قابل قبول به ابراز واقعا برگزار شد نگرانی در مورد ارتکاب به انبوه پروژه گران قیمت در وسط یک رکود است. هر کسی نگران تامین مالی المپیک مورد حمله قرار گرفت به عنوان ضد کلگری و ضد ورزشی در حالی که اشاره به خطرات ناشی از خط سبز را در حال حاضر ببینید شما مارک به عنوان ضد کلگری و ضد حمل و نقل.

اما مخالفت ضرب المثلی رولز رویس از قطار را ندارد و کسی anti-حمل و نقل. در هر مرحله در طول راه سبز خط طرفداران را تحت فشار قرار دادند برای گران ترین گزینه پشتیبان گیری بر روی یک جنبه تنها زمانی که مجبور به توسط دیگری هزینه تاخت و تاز کردن در یک تونل زیر رودخانه که تهدید به کشتن کل پروژه.

در پایان شورای اسلامی تحویل داده شده است یک پروژه که به نظر می رسد بزرگ در تمام براق-مالیات دهندگان بودجه تبلیغات است که تلاش می کند را به نفع خود Calgarians بیش از دوباره درست مانند بازی های المپیک است. اما این پروژه اساسا نتواند در کار اصلی حمل و نقل است که به ارائه Calgarians با ارزان و کارآمد راه برای گرفتن در اطراف شهر.

در طول بازی های المپیک, بحث, تمام شهرستان سالن خودی ادعا کرد که در حال حاضر کلگری اقتصاد خواهد بود و در این راه به بهبود است. دو سال بعد وجود دارد هر کسی که در سمت چپ در کلگری که فکر می کند صرف 5 میلیارد دلار در بازی های المپیک شده اند یک تصمیم مالی صدا حتی اگر آنها هنوز هم آرزو می کنم ما می تواند میزبان بازی ؟

شاید تنها چیزی که نبوده است و تکرار از بازی های المپیک حماسه در عین حال در آخرین دقیقه از مداخله توسط دولت استانی برای بازگرداندن برخی از سلامت عقل. در سال 2018, شورای, شد, تنها نجات از خود بی کفایتی زمانی که دولت استانی ساخته شده بودجه خود را مشروط بر این شهرستان با برگزاری رفراندوم. این استان باید به Calgarians نهایی می گویند در خط سبز ،

پیتر McCaffrey رئیس جمهور آلبرتا, موسسه مستقل آزادیخواه فکر سیاست عمومی اتاق فکر است که با هدف پیشبرد آزادی های شخصی و انتخاب در آلبرتا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>