Grateful Dead: نگاهی به گروه جادویی سال 1970

The Grateful Dead منتشر شد دو آلبوم در سال 1970 — “Workingman مرده” و “زیبایی آمریکایی” — و آنها را تغییر گروه سیر تا ابد.

“این دو آلبوم که در نهایت واقعا تاسیس مرده سپاسگزار برای مسافت های طولانی می گوید:” دنیس McNally گروه رسمی مورخ.

پس از انتشار سه آلبوم که موفق به ملاقات تجاری انتظارات و یا گسترش منطقه خلیج band درخواست تجدید نظر فراتر از مخاطبان تو رفتگی در دیوار مرده چهارم و پنجم استودیو تلاش به دست آورد بازی های رادیویی در سراسر کشور است. آن را تاسیس این گروه به عنوان یک تور ملی, قانون بهبود آن چشم انداز مالی و تحویل قلب songbook که به همان اندازه به عنوان هر چیز دیگری امن گروه قابل توجهی در محل rock ‘n’ roll کتاب های تاریخ.

“اگر آنها متوقف شده بود در اواخر سال 1969 آنها بوده است این نابجا درخشان جاز-راک-فیوژن است که با انجام برخی از چیزهای جالب,” McNally می گوید. “اما این چیزی است که آنها در سال آینده (که) قفل شده و آنها را به یکی از بنیان های موسیقی آمریکا.”

نیم قرن بعد این دوقلو تیتان از سال 1970 به عنوان آشکار کلاسیک — گروه بزرگترین دستاوردها در استودیو. مجله رولینگ استون شامل هر دو با آن مشهور در فهرست 500 Greatest Albums of All Time, راست وجود دارد با چنین محترم ارائه به عنوان R. E. M. “به صورت خودکار برای مردم” Roxy موسیقی “آوالون” آرتا فرانکلین “بانوی روح” و پینک فلوید را “سمت تاریک ماه.”

و جاذبه های این روز که توسط این واقعیت است که کرگدن برچسب رکورد است انتشار ویژه 50 deluxe هر دو نسخه از آلبوم ها. (“Workingman مرده” می آید اولین بار در تاریخ 10 ژوئیه با “زیبایی آمریکایی” به دنبال به احتمال زیاد در پاییز. ببینید rhino.com برای جزئیات بیشتر.)

به افتخار سالگرد نقطه عطف ما در حال گرفتن خوانندگان در سفر بازگشت به سال 1970 به جابجایی مراحل مرده آنها به عنوان ایجاد این آلبوم. راهنمای تور ما برای این مناسبت است McNally نوشت که آنچه که تا کنون بهترین کتاب تا کنون نوشته شده در گروه “طولانی و عجیب و غریب سفر: داخل History of the Grateful Dead” (2002).

بیا بشنو عمو جان Band’

داستان مرده جادویی 1970 شروع می شود در بهار سال 1969 زمانی که ترانه سرا رابرت هانتر شروع های یک خانه در گل زبان درقفا با رفیق دیرین جری گارسیا از مرده سپاسگزار.

در حال حاضر با داشتن همکاری در چند آهنگ با هم — از جمله هر آهنگ که آن را بر روی مرده را پس از آن-جدید ترین استودیو تفرج 1969 را “Aoxomoxoa” — شکارچی/گارسیا آهنگسازی تیم دنبال شد به سنگ تیز کردن مهارت خود را حتی بیشتر McNally می گوید.

اما آنها می خواهم به انجام این کار در راه است که کاملا متفاوت برای Grateful Dead در زمان رها کردن از نوع رایگان-فرم تجربی سرودهای آنها شناخته شده در اواخر 60s و به جای آن به دنبال یک مطلب lyric-متمرکز آکوستیک-رانده کشور صدا است که تحت تاثیر قرار بود توسط Byrds و باند و همچنین به عنوان شکارچی و گارسیا را به اشتراک گذاشته پس زمینه.

“آنها رفت و برگشت به ریشه ها که عامیانه/بلوگرس صحنه از اوایل 60s که آنها هر دو بخش در پالو آلتو” McNally می گوید.

در نتیجه کسانی که تلاش خواهد سوق دادن مرده سپاسگزار به اقیانوس آرام بالا استودیو های ضبط صدا در بردی خیابانی در سان فرانسیسکو در مه 1970 امید در نهایت به ایجاد یک یدکی و مستقیم آلبوم استودیویی که کاهش برخی از گروه مالی بار.

“آنها در حال امضا قرارداد با Warner Bros که به آنها اجازه نامحدود ضبط شده — که مجنون در برادران وارنر’ بخش” McNally می گوید. “از آنجا که آنها در حال حاضر ساخته شده سه (استودیو) سوابق — هیچ یک از آن فروخته شده بود و به خصوص به طور گسترده ای. آنها بدهکار حدود یک چهارم از یک میلیون دلار در ضبط هزینه های که در سال 1970 بود که مقدار زیادی از پول.

“آنها می دانستند که (برادران وارنر اجرایی) جو اسمیت که قرار بود برای گرفتن تفنگ و آمد به سان فرانسیسکو و ساقه آنها را اگر آنها سعی در انجام یکی دیگر از سه گانه تجربی آلبوم است.”

در حالی که روانگردان عجایب گلشیری از “سرود خورشید” و “Aoxomoxoa” خواهد هر چند ماه به رکورد مرده زدم بیشتر straight-ahead “Workingman مرده” در حدود سه هفته.

“آنها به سادگی نمی تواند استطاعت به استادانه درست شده” McNally می گوید. “اما از همه مهمتر واقعا این چیزی نیست که موسیقی به نام برای. آنچه که آنها پس از صدا عاقلانه رویکرد عاقلانه بود Buck Owens و بیکرزفیلد صدا.”

پایان نتیجه McNally می گوید: نوعی بود ساده و ساده است اما آن را نیز شامل “برخی از بهترین آهنگ همیشه.”

آن را نیز یک رکورد خاص exec بسیار خوشحال است.

“آنها ارسال نوار به جو اسمیت” McNally می گوید. “او قرار می دهد کاست در تفکر” آه خدا و در عین حال یکی دیگر از کیهانی شاهکار است.” و سپس او می شنود ‘عمو جان باند” و او به معنای واقعی کلمه فرار در طول راهرو از Warner Bros در Burbank, جیغ, ‘Oh my God, the Grateful Dead ساخته شده اند یک رکورد آلبوم!'”

و اسمیت تنها کسی نیست که هیجان زده با این نتیجه.

“‘Workingman مرده بیرون می آید 14 ژوئن 1970 است و این تاثیر فوری به دلیل آن شروع شدن بازی در رادیو” McNally می گوید.

فقط نگه داشتن truckin’ در’

“در ’69, آنها می توانند پول را دقیقا در دو مکان در کل ایالات متحده” McNally می گوید. “آنها می تواند پول در سان فرانسیسکو و آنها می توانند پول در فیل مور شرق بود که در باز ’68 در نیویورک است.

“آنها نمی تواند تور به طور گسترده ای به دلیل سوابق خود نبودند در هر نقطه و در حال حاضر به عنوان اگر هیچ کس تا کنون شنیده ام از شما, شما نمی خواهید برای دریافت هر گونه ارائه می دهد از مروج است.”

همه از این تغییر هنگامی که ایستگاه های رادیویی FM شروع به نخ ریسی “Workingman مرده” — در خصوص آهنگ “عمو جان باند” و “کیسی جونز” — و معرفی سپاسگزار مرده به گوش های تازه در سراسر کشور است. تعدادی از طرفداران مرده شروع به موشک وار رفتن, ساخت این امکان را برای گروه به مسیر در سراسر کشور تورهای.

“زمانی که آنها شروع به تبدیل شدن به مرده سپاسگزار است که می تواند در همه جا” McNally می گوید. “در نهایت, البته ما رو به نقطه که در آن ما تا به حال به بازی سه شب در همه جا به دلیل تقاضا آنقدر شدید است که شما به سادگی به حال به بیش از یک شب.”

اما نه هر کس در سپاسگزار مرده اردوگاه متمرکز بود در تور ،

“در حالی که همه این جریان است و البته شکارچی است که هنوز زندگی در گل زبان درقفا و او است که هنوز هم نوشتن آهنگ ها مانند موز” McNally می گوید.

شکارچی و گارسیا خواهد pen یک کل دسته ای جدید از آهنگ در بهار ’70 اما پیدا کردن زمان برای ضبط آنها قرار بود به سختی چون مرده را امضا کرده بود به نظر می رسد در اواخر تابستان توپ پزشکی کاروان تور که در آن باند را سفر در سراسر کشور, زندگی در teepees و پخش موسیقی برای طرفداران در طول راه.

یک فیلم مستند ساخته شده باشد در مورد تمام شو. McNally تصور اصلی زمین رفت و چیزی در امتداد خطوط از: “آره, از آن خواهد شد Woodstock بر روی چهار چرخ!”

تنها مشکل ؟ “وجود دارد هیچ کس در سپاسگزار مرده که می خواهد به خواب در یک خیمه مخروطی سرخ پوستان” McNally می گوید. بنابراین این گروه کاهش یافته است این کاروان در آخرین لحظه.

“در حال حاضر این باعث ایجاد یک وضعیت جالب,” McNally می گوید. “ناگهان آنها رو دو هفته از تعطیلات است که آنها نمی طرح — که است که می گویند هیچ تاریخ هیچ کنسرتهایی رزرو شده است. و گفتند: همه حق ما رو این همه مواد و این خوب است — اجازه دهید آن را ضبط.'”

‘موج دار شدن در هنوز آب’

به عنوان تابستان بود و پیچ در پیچ پایین گروه جرأت به Wally Heider Studios — در هاید و خیابان در سراسر خیابان از جایی که افسانه ای Black Hawk باشگاه جاز پس از عمل و شروع به کار بر روی این دسته جدید از بیشتر شکارچی-گارسیا مواد.

باز در سال 1969 Heider را به سرعت تبدیل به یک کانون برای منطقه خلیج عمل می کند و دیگر نوازندگان برای ضبط. زمان مرده در آمد از طریق درهای خود را در ماه اوت از سال 1970 Heider را در حال حاضر میزبانی Creedence Clearwater Revival, نیل جوان, Jefferson Airplane, CSNY سانتانا و قابل توجه دیگر هنرمندان است.

آن بود که “برای اولین بار واقعا حرفه ای, با کیفیت بالا استودیو در سان فرانسیسکو” با توجه به McNally و مرده بودند در نهایت آماده برای استفاده از این فناوری به کمال خود استفاده.

“اولین آلبوم خود را با عجله بود و به نوعی پایه و کمی بد بو و creaky با برخی از خوب بازی کردن در آن” McNally می گوید. “و دوم این آزمایش کل — که درخشان است — اما آنها کاملا در بالای آن به اندازه کافی به آن را به عنوان بزرگ به عنوان آن می شده اند. و ‘Aoxomoxoa شد اول 16-آهنگ از آلبوم جایی که آنها آموخته است که چگونه به واقعا کار با 16 آهنگ در استودیو.

“در حال حاضر آنها به” زیبایی آمریکایی ” و آنها واقعا می دانیم آنچه که آنها انجام می دهند در استودیو.”

که دانش همراه با کیفیت بالا, استودیو, تجهیزات ترجمه شده به یک lushness از خواننده خاصی شین به تولید بود که قطعا از دست رفته در “Workingman مرده.”

به علاوه این آلبوم فقط با لود آهنگ ها است که تبدیل خواهد شد غیر قابل انکار کلاسیک.

“به طور جدی” دوست شیطان,”, قند, ماگنولیا,” “موج دار شدن” “Brokedown Palace,” “شیروان از زندگی من” و “Truckin” در این آلبوم” McNally می گوید. “Bruce Hornsby گفت که Grateful Dead آهنگ ها بودند و سرودهای. آنها بخشی از American songbook. و است که آغاز شده با ‘Workingman مرده’ — ‘عمو جان باند” — و این مواد در ” زیبایی آمریکایی.'”

هر دو این آلبوم بودند و تجاری بازدید تبدیل شدن به گروه اول دو استودیو در تلاش برای رسیدن به طلا و پلاتین گواهینامه. اما تاثیر خود را روی مرده سپاسگزار کشیده فراتر از پولی اندازه گیری.

“آنها آغاز شده در سال 1965 مانند هر گروه دیگر که تا کنون به عنوان یک پوشش گروه” McNally می گوید. “سپس در حالی که در ’66 آنها blues band. از ’67 ’69, آنها تجربی جاز-راک-فیوژن گروه است که می تواند 45 دقیقه و آواز خواندن یک آیه. اگر آنها می ماند که آنها را به حال تاثیر آنها — از آنجا که آمریکا می خواهد به شنیدن آهنگ ها.

و این چیزی است که آن را با “Workingman مرده” و “زیبایی آمریکایی.”

“آنچه اتفاق افتاده با این دو آلبوم آنها تبدیل به چیزی شد که جری به نام” محدوده کامل (band),” McNally می گوید. “با پایان سال 1970 آنها کردم این طولانی جاز-راک اتصالات آنها کردم, کشور, آهنگ, آنها کردم rock ‘n’ roll آهنگ.

“آنها آن را بازی تمام — و آنها آن بازی همه در یک شب. پس این همه یک چیز را به بسیاری از چیزهای — طیف گسترده ای.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im