Foraged تمام fiddleheads شما همیشه می تواند غذا خوردن ؟ در حال حاضر سعی کنید این پنج دستور

Fiddlehead-جستجوگری فصل سیم پیچ را در Chittenden County است. شاید شما foraged همه خوشمزه, وحشی, مارچوبه-مانند شترمرغ-سرخس راهنمایی شما می توانید غذا خوردن و پس از آن برخی از. در حال حاضر چه چیزی شما را با آنها انجام دهد ؟

با ماندن در خانه به جای رفتن به خوردن هنوز هم غالب طرز عمل در ما COVID-19 جهان, شما احتمالا صرف زمان بیشتری را در آشپزخانه خود را. پس چرا سعی می کنید برخی از جدید fiddlehead دستور برای اضافه کردن بسیار ورمونت — y جیغ شدید و تند به وعده غذایی بعدی خود را?

به برلینگتون مطبوعات آزاد رسیده به چند سرآشپزها محلی و (ahem) foraged از طریق ورمونت آشپزی برای پیدا کردن طعم است که فقط ممکن است خود را شناور fiddlehead قایق در این بهار.

Fritto misto

از را Durst و اشلی Wolf, La Petite جنگل کامیون مواد غذایی مستقر در Waterbury

این دستور العمل های تماس برای برخی از اولین بهار سبزیجات ما در سراسر آمده در ورمونت. جوانی طعم بسیار و نیاز به درمان از زمستان طولانی از شرق.

½ فنجان fiddleheads

½ فنجان morels

10 ساقه مارچوبه

10 رمپ برگ های حذف شده

1 پیمانه روغن کانولا برای سرخ کردن

خمیر تمپورا:

1 فنجان آرد همه منظوره

1 فنجان آرد برنج

1 قاشق چای خوری نمک

1 قاشق چای خوری بکینگ پودر

1 و ¼ فنجان سرد seltzer

ترخون aioli:

1 تخم مرغ

1 سیر میخک

2 قاشق چای خوری نمک کوشر

1 قاشق غذا خوری سرکه شراب سفید یا آب لیمو

½ فنجان ترخون خرد شده

¾ فنجان روغن کانولا

قابلمه بزرگ آب را به جوش و نمک آن را مانند آب پاستا را در یک کاسه با آب یخ در آماده است. رنگ پریده به fiddleheads در آب جوش به مدت 45 ثانیه و سپس بلافاصله شوک در آب یخ. پس از سرد ترتیب بر روی کاغذ حوله خشک به طور کامل.

برای aioli اضافه کردن تخم مرغ و سیر و نمک را به مخلوط کن پردازنده مواد غذایی و یا استفاده از غوطه ور شدن در ماشین مخصوص مخلوط کردن و ترکیب. به آرامی نم نم باران در روغن تا زمانی که ضخامت سس مایونز-مانند سس توسعه. مخلوط را در ترخون خرد شده و سرکه/آب لیمو و طعم و مزه. نمک بیشتری اضافه کنید در صورت نیاز. در یخچال و فریزر این سس روی همه چیز!

پور نفت به سنگین کف اجاق هلندی و ضمیمه دماسنج آب نبات.

مخلوط تمپورا-خمیر مواد خشک را در یک کاسه بزرگ اضافه کردن در seltzer و ماهوت پاک کن زدن تا شما صاف و کلوچه-مانند خمیر.

روشن کردن گلدان با نفت در متوسط/بالا گرما و نظارت از نزدیک تا زمانی که نفت می رسد 350 F. کار در دسته های پایین تر سبزیجات به خمیر با استفاده از انبرک به تبادل نظر. هنگامی که پوشش لرزش اضافی خمیر و سرخ برای 2 دقیقه; نمی ازدحام نفت است. نگه داشتن نفت بین 325 F و 350 F. هنگامی که آماده به دقت بیرون از نفت و روی یک سخت بازپرسی کردن از سیم در بالای یک ورق کوکی نم نم با نمک. در ادامه با سبزیجات باقی مانده.

عیب یابی: اگر خمیر است سقوط کردن سبزیجات در روغن ماهی, اضافه کردن یک قاشق غذا خوری آرد همه منظوره در یک زمان تا زمانی که آن را چوب. این مهم است که مطمئن شوید که سبزیجات خشک و روغن به دمای صحیح. آن است که مفید به تماشای یک ویدیو یوتیوب در ساخت یک aioli; اگر آن را اولین بار خود را در آن ساده است اما نیاز به ظریف روش. اگر روغن سرخ است پر از ترد بیت با استفاده از یک صافی یا قاشق چاک دار آن را پاک کردن.

Forager را flatbread

از “کوچک محلی ورمونت آشپزی” توسط ملیسا Pasanen با توجه مارس 26 طریق میهن مطبوعات

3 قاشق غذا خوری روغن زیتون

4 تا 6 رمپ یا سبز سیر و پیاز و برگ های نازک

2 قاشق چای خوری نمک کوشر

6 اونس fiddleheads یا مارچوبه راهنمایی به علاوه مناقصه ساقه (حدود 1 فنجان) برش در ½ اینچ طول

1 پوند مخلوط foraged یا پرورشی قارچ ورقه شده یا پاره شده را به نیش می زنند به اندازه قطعه

1 پوند خمیر پیتزا

آرد همه منظوره برای نورد

1 ½ فنجان سبزی وحشی پستو (دستور زیر)

1 8-هر اونس توپ دودی پنیر موزارلا خرد

محل پیتزا سنگ یا محکم ورق پخت در مرکز قفسه فر و حرارت 450 درجه فارنهایت است.

در یک ماهی تابه سرخ بزرگ روی حرارت متوسط گرم 1 قاشق غذا خوری از روغن. اضافه کردن رمپ و ½ قاشق چای خوری نمک و آشپزی, گاه تکان دهنده تا رمپ نرم در حدود 3 دقیقه است.

اضافه کردن fiddleheads به پان پوشش و طبخ تا fiddleheads فقط مناقصه اما نه احساساتی در مورد 5 دقیقه. انتقال سطح شیب دار مخلوط را به یک کاسه ریخته و کنار بگذارید.

اضافه کردن باقی مانده 2 قاشق غذاخوری روغن به تابه و بازگشت به حرارت متوسط به بالا. هنگامی که روغن نوری لرزان اضافه کردن قارچ و باقی مانده 1 ½ قاشق چای خوری نمک. طبخ و گاه تکان دهنده تا زمانی که قارچ داده اند تا خود را به مایع تبدیل شده و طلایی و یک تق و لق سر و صدا در برابر پان 10 تا 12 دقیقه است. حذف از گرما.

تقسیم خمیر پیتزا در نیم. در دو خوب floured قطعه از کاغذ و یا نچسب پخت آستر رول کردن هر دو نیمه به خشن محافل مورد ½ اینچ ضخامت.

گسترش هر خمیر دایره با نیمی از سبزی وحشی پستو و سپس پراکنده نیمی از سطح شیب دار مخلوط و نیم قارچ بیش از هر. بالا هر نیمه با پنیر موزارلا.

با استفاده از کاغذ و یا پخت بوش به دقت انتقال یکی از چهار نان به تفت دهید پخت سنگ یا ورق پخت. پخت را تا زمانی که پوسته قهوه ای طلایی و پنیر متلاطم 10 تا 12 دقیقه است. حذف از اجاق و تکرار دوم flatbread.

خدمت گرم یا در دمای اتاق.

توجه داشته باشید: موتزارلا آسان تر است به پاره اگر شما موسیقی پاپ آن را در فریزر برای حدود 30 دقیقه قبل از خرد.

سبزی وحشی پستو

4 فنجان سبزی (وحشی گزنه یا سبزی قاصدک; کشت ترشک; منداب; یا مناقصه تربچه سبزی) محکم بسته بندی شده

1 سطح شیب دار یا 2 حبه سیر خرد شده

3 قاشق غذا خوری آجیل خام یا دانه مانند blanched بادام و یا دانه آفتابگردان

1 قاشق غذا خوری آب لیمو تازه فشرده به علاوه موارد بیشتر به سلیقه

¼ قاشق چای خوری نمک کوشر به علاوه موارد بیشتر به سلیقه

⅓ فنجان روغن زیتون به علاوه موارد بیشتر به سلیقه

در کاسه ای از یک پردازنده مواد غذایی و یا شیشه یک ماشین مخصوص مخلوط کردن, ترکیب تمام مواد به جز روغن زیتون. مخلوط تا صاف, خراش دادن, کردن دو طرف از پردازنده به عنوان مورد نیاز است.

با ماشین در حال اجرا به آرامی اضافه کردن روغن زیتون از طریق لوله خوراک در یک جریان ثابت و موها. طعم و تنظیم سطح آب لیمو و نمک و روغن زیتون به عنوان مورد نیاز به تعادل تلخی یا tartness مختلف سبزی.

توجه داشته باشید: بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که nettles باید blanched قبل از غذا خوردن اما من پیدا کنید که زمانی که unblanched برگ ریز خرد شده (به عنوان آنها در این دستور العمل توسط پردازنده مواد غذایی) آنها نیز خود را از دست نیش. اگر شما نگران هستید و احساس رایگان به آنها را بجوشانید ، فشار آنها را به عنوان خشک که ممکن است قبل از اقدام با دستور.

ترشی fiddleheads

آشپز الیزابت Chadwick, استرلینگ, کالج, Craftsbury مشترک

1 پوند fiddleheads

3 قاشق غذا خوری نمک

2 لیتر آب

10 حبه سیر, شکست

برای آب شور:

1 فنجان سرکه سیب

1 فنجان آب

1 قاشق چای خوری نمک

1 قاشق چای خوری دانه سورگوم

1 قاشق چای خوری دانه رازیانه

1 قاشق چای خوری توت درخت عرعر

2-3 برگ سرخ مایل به قرمز

1 قاشق چای خوری فلفل قرمز خرد شده و یا تکه های فلفل قرمز

½ قاشق چای خوری فلفل (سیاه و سفید یا صورتی)

شستن fiddleheads در آب سرد مراقب باشید به حذف هر گونه آلودگی از سر و v شکل ساقه و حذف هر گونه قهوه ای پوسته. تر و تمیز برش به پایان می رسد که در آن برداشت به عنوان این خواهد قهوه ای و نرم در طول زمان است. را 2 لیتر آب و 3 قاشق غذاخوری نمک به جوش اضافه کنید و در fiddleheads و جوش به مدت 10 دقیقه, گاه تکان دهنده. تخلیه و شستشو در زیر آب سرد است. اجازه دهید سرد.

در تمیز مقادیر jar, اضافه کردن سیر و سرد fiddleheads. را کنار بگذارند و تهیه آب نمک: به سرکه و آب و نمک را به جوش. اضافه کردن ادویه جات ترشی جات به آب نمک هم بزنید و از روی حرارت بردارید. پور شور بیش از سیر و fiddleheads مطمئن شوید که برای پوشش به طور کامل.

استفاده از آب جوش در حمام و یا فشار canner به مهر و موم شیشه(ع) از fiddleheads و فروشگاه باز نشده تا یک سال در شربت خانه. اگر نه کنسرو, فروشگاه, unsealed شیشه در یخچال تا یک ماه. اجازه می دهد ترشی fiddleheads به سنی برای حداقل 5 روز قبل از غذا خوردن. خدمت با آبریزش پنیر و گوشت های دودی.

ترشی fiddleheads قابل توجه هستند در پنیر تخته خوب در ساندویچ و وقتی که خوب خشک شوند به خصوص خوشمزه سرخ شده در خمیر آبجو.

آبجو-کتک fiddleheads

از “ورمونت مزرعه جدول آشپزی” توسط تریسی Medeiros, میهن مطبوعات مه 2013

برای استانداردهای ایمنی بسیاری از منابع توصیه جوش یا بخار خود را fiddleheads قبل از استفاده از. خدمت این fiddleheads با پرتقال-ریحان سس فرو بردن (پایین را ببینید). خدمت 4 تا 6.

8 فنجان روغن کانولا

8 اونس fiddleheads کمرنگ

¾ فنجان آرد همه منظوره

2 قاشق چای خوری بکینگ پودر

1 قاشق چای خوری پودر سیر

¾ قاشق چای خوری فلفل سیاه تازه زمین

½ قاشق چای خوری نمک

⅛ قاشق چای خوری خردل خشک

¾ فنجان IPA آبجو مانند Fiddlehead

1 تخم مرغ بزرگ به آرامی ضرب و شتم

2 قاشق غذا خوری باشگاه نوشابه

حرارت روغن در بزرگ و سنگین کف ماهی تابه را بیش از متوسط به بالا حرارت را 350 درجه می باشد. (روغن باید به اندازه حدود 3 اینچ عمیق.)

شستن fiddleheads در زیر آب سرد در حال اجرا و خشک با حوله کاغذی. در یک کاسه متوسط هم بزنید با هم آرد و بکینگ پودر و پودر سیر و فلفل و نمک و خردل خشک. اضافه کردن آبجو تخم مرغ و نوشابه باشگاه و هم بزنید تا فقط ترکیب شده است.

به سرعت شیب هر fiddlehead به خمیر غوطه ور شدن در حدود 5 ثانیه است. رها کردن دسته های کوچک به روغن داغ و سرخ کنید تا طلایی رنگ قهوه ای گاهی اوقات تبدیل به قهوه ای در همه طرف 1 تا 2 دقیقه. با استفاده از یک قاشق چاک دار حذف fiddleheads و تخلیه در حوله کاغذی. بلافاصله خدمت.

نارنجی-ریحان سس فرو بردن

همه کاره این سس فرو بردن است روشن و پر جنب و جوش با طعم مرکبات و خوب (اما نه گسسته) پستی از sriracha گرم سس فلفل قرمز. آن را مناسب با آبجو-کتک fiddleheads. برای spicier فرو بردن سس افزایش مقدار از سس چیلی را با توجه به سلیقه شخصی شما. باعث می شود 1 فنجان.

1 فنجان سس مایونز

2 قاشق غذا خوری ماست ساده

ریز رنده شده مزه و آب از 1 نارنجی

2 قاشق غذا خوری ریحان تازه خرد شده

½ قاشق چای خوری sriracha یا دیگر داغ سس چیلی

حلال نمک و فلفل سیاه تازه زمین

در یک کاسه متوسط, ماهوت پاک کن زدن با هم سس مایونز, ماست, مزه پرتقال و آب ریحان و سس تند. فصل را با نمک و فلفل را به طعم و مزه.

بهترین از اوایل بهار به صورت دو

از Les قلاب و نوا کیم, وحشی, خوراک شناس, مواد غذایی, Randolph,

12 شترمرغ سرخس fiddleheads

6 وحشی تره فرنگی/رمپ پیاز و سبزی

2 تا 4 تخم مرغ برای شکار غیر قانونی

2 لیتر آب

نمک را به طعم و مزه

هنگامی که آب را به جوش اضافه fiddleheads و تره فرنگی/رمپ.

کوک برای حدود 10 دقیقه است.

به آرامی اضافه کردن تخم مرغ و بجوش و خروش آمدن تا زمانی که سفیده مجموعه هستند.

اضافه کردن نمک به عنوان مورد نظر.

تماس برنت Hallenbeck در (802) 660-1844 یا [email protected] دنبال برنت در توییتر در www.twitter.com/BrentHallenbeck.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>