Elon Musk-حمایت تونل به انتاریو فرودگاه می شود متهور

سان برناردینو شهرستان حمل و نقل سازمان رای دادند یکشنبه, ژوئن 3, به دنبال یک پیشنهاد از ایلان خسته کننده شرکت. برای سرعت بالا در تونل ارتباط رانچو کوکامونگا با انتاریو فرودگاه بین المللی.

اتفاق آرا سان برناردینو شهرستان حمل و نقل اختیارات هیئت مدیره حمایت از ایده هدایت کارکنان به گوشت را پیشنهاد و به تعویق انداختن $3 میلیون مطالعه از دیگر فرودگاه-راه آهن اتصالات.

تونل ایده است که دیده می شود به عنوان سریع تر جایگزین به بالا-زمین راه آهن پروژه ها از جمله فرمت های برقی-مجهز به “L” خط نور-راه آهن که قبلا خط طلا از پومونا به ترمینال فرودگاه. صفر-انتشار قطار خاموش مترولینک سن برناردینو خط و اتصال از رودخانه سنگین-خط راه آهن است که یک توقف در جنوب فرودگاه نیز در لیست راه آهن جایگزین.

“این ما را به تفکر در یک راه جدید است. این چیزی است که می تواند نسبتا به سرعت و ارزان” سن برناردینو کانتی سرپرست کورت Hagman گفت: پس از این نشست است. Hagman معرفی ایده به SBCTA پس از سفر خسته کننده شرکت. تسهیلات در هاوتورن و گرفتن یک سواری در اصلاح تسلا از طریق آزمون تونل وجود دارد.

“من فکر می کنم آن است که یک راه عالی برای ارزان بهبود حمل و نقل دالان” گفت: 1st District سرپرست رابرت Lovingood یک SBCTA عضو هیئت مدیره در مدت کوتاهی پس از رای دادن. او گفت که او می خواهم به در نظر گرفتن خسته کننده شرکت. برای نیازهای حمل و نقل در صحرا بالا.

خسته کننده Co.’s ناخواسته پیشنهاد خواهد ساخت 2.8-مایل تونل 14 متر قطر و حدود 35 فوت زیر زمین است. آن را به مسافران در خودروهای برقی با لاستیک سفر به 127 مایل در ساعت به و از فرودگاه. هر سوار می تواند در حدود 90 ثانیه تا دو دقیقه Hagman گفت.

در اصل پیشنهاد نام برای ویژه طراحی تسلا خودرو. اما Hagman گفت: این شرکت در حال همکاری با تسلا به منظور توسعه برق وانت که می توانید صندلی تا 12 نفر و توشه خود را بزرگ شدن ظرفیت از 1200 نفر در هر روز و یا 10 میلیون به علاوه در هر سال است.

شناخته شده به عنوان انتاریو فرودگاه, حلقه, این پروژه با هزینه ای محدوده از $45 میلیون و 60 میلیون دلار گفت: کری شیندلر, SBCTA مدیر حمل و نقل و راه آهن. که می تواند پرش به مبلغ 75 میلیون دلار در هنگام اضافه کردن یک عملیات مرکز مدیریت خدمات و پرداخت اپراتورهای غالب دستمزد شیندلر گفت.

در $60 میلیون حلقه خواهد هزینه قابل توجهی کمتر از $1 به $1.5 میلیارد نور-راه آهن گسترش از پومونا و می تواند ساخته شده است در سه تا چهار سال به جای 10 سال آن را به گسترش نور-راه آهن با توجه به SBCTA.

“این بسیار بیشتر مقرون به صرفه” شیندلر گفت. “من پیش بینی نیاز برای خارج از بودجه اما در کاهش سطح” نسبت به سطح ساختمان پروژه.

Hagman گفت: این سازمان می تواند با استفاده از $40 میلیون یا بیشتر را کنار بگذارند و برای طلا خط فرمت برای ساخت حلقه با اعطای پول از دولت فدرال و یا سواحل جنوبی کیفیت هوا مدیریت منطقه ساخت تا تفاوت.

به جای ساخت یک ایستگاه در روز نهر سیل کانال کردن سن برناردینو مترولینک خط به عنوان اصل پیشنهاد شده که این پروژه تایید شده توسط سازمان حمل و نقل کمیته در ماه مه شیندلر گفت SBCTA است که کاوش در حلقه ایستگاه نزدیک به موجود رانچو کوکامونگا مترولینک ایستگاه.

او گفت: آخرین پیکربندی را شامل حفر تونل در زیر یا پناهگاه خیابان یا Milliken خیابان به روی ترمینال 2.

برخی گفته اند تونل در زلزله خيز جنوب کالیفرنیا خطرناک هستند. خسته کننده شرکت. سایت گفت: در طول سال 1994 نورتریج زلزله 1989 لوما پریتا زلزله و در سال 1985 مکزیک شهر زلزله هیچ خسارت رخ داده است در هر تونل مترو.

مسیرهای هزینه ها و نگرانی های زیست محیطی خواهد شد مشخص شده در کارکنان گزارش به SBCTA ترانزیت کمیته یا در ماه آگوست یا سپتامبر شیندلر گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>