اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد کشش سطحی!

یک لحظه تصور کنید یک گرم تابستان ورمونت روز – آنها در حال آمدن به زودی! شما لوکس از پریدن به داخل یک استخر برای خنک کردن. به شما به عنوان ضربه به سطح آن را احساس می کند نوع سخت اما شما چلپ چلوپ در و نزول راست پایین. گاهی اوقات اگر شما پرش درست چلپ چلوپ حداقل است اما بار دیگر شما در ایجاد یک موج آب! این همه به دلیل کشش سطحی. سطح تنش ناشی از مولکول ها در مایعات در حال جذب به یکدیگر است. در بسیاری از مایع مولکولها هستند که کشیده بالا و پایین و هر دو طرف است. این خنثی کردند. سطح یک مایع دارای مولکول کشیدن در بسیاری از جهات بلکه به این دلیل که در بالا وجود دارد این است که هیچ نیروی هل دادن آنها را. این باعث می شود که مولکول به جلو در خود ایجاد فشار داخلی و وادار کردن سطح مایع به قرارداد. زمانی که شما پرش به استخر شما در حال شکستن تنش از مولکول. است که چرا شما احساس می کنید یک تاثیر اولیه. سعی کنید این آزمایش را در زیر می بینید سطح تنش در عمل!

مواد: ورق, شیر, رنگ غذا, ظرف صابون سواب پنبه.

جهت: ریختن مقداری شیر بر روی سطح صفحه. اضافه کردن چند قطره از رنگ غذا به این مرکز است. یک سواب پنبه قرار داده و کهنه را نم زدن از ظرف صابون در گرد و خاک. چوب گرد در وسط یک قطره از رنگ غذا. چه اتفاقی می افتد ؟

چگونه کار می کند: سطح تنش ناشی از نیروی هر یک از مولکول ها در شیر هل دادن در برابر هر یک از دیگر. هنگامی که ظرف صابون اضافه شده در آن متصل می شود و با مولکول های چربی و کاهش کشش سطحی شیر. مولکول های دور از سواب پنبه را بالاتر از سطح تنش و کشش شیر و مواد غذایی رنگ آمیزی نسبت به آنها. این است که چگونه شما ایجاد هنر زیبا!

می خواهید بیشتر ؟ تحقیقات آن!: آیا این آزمایش کار با مایعات دیگر? چرا ؟ ایمیل اکو در [email protected] به ما اطلاع دهید آنچه شما در پیدا کردن و شانس در حال برجسته در هفته آینده نسخه از برلینگتون مطبوعات و ما در Facebook صفحه! ما نگاه رو به جلو به یادگیری در مورد تحقیقات خود را.

جورابهای رایت است آموزش و پرورش برنامه های هماهنگ در اکو Leahy مرکز دریاچه چاپلین. این مرکز که با این نسخهها کار به تعامل با خانواده ها در شادی کشف علمی همکاری با برلینگتون مطبوعات آزاد به انتشار این ویژگی.

همه پوشش از coronavirus است که به صورت رایگان ارائه شده به خوانندگان ما. لطفا در نظر حمایت از روزنامه نگاری محلی با اشتراک رایگان ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im