اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد الکتریسیته ساکن!

در طبیعت مشاهده می کنیم برخی از چیزهای باور نکردنی از جمله تماشای رعد و برق اعتصاب در سراسر آسمان! رعد و برق شروع می شود در ابرها. در درون این ابرها وجود دارد مثبت و منفی که زندگی می کنند معمولا هماهنگ با هم. در طول یک طوفان خشن و باد و یخ برخورد باعث این اتهامات برای جدا کردن و ایجاد بار الکتریکی ساکن! الکتریسیته ساکن است که هر گونه مواد سود یا الکترون از دست می دهد و تبدیل به شارژ مثبت (زمانی که آن الکترون از دست می دهد) و یا شارژ شده منفی (که دستاوردهای آن الکترون). آن شخص چون بر خلاف برق تبدیل می شود که ما لامپ و یا باعث می شود ما مایکروویو کار نمی کند آن را جریان در یک مدار است. به عنوان دو اتهام بزرگتر آنها می توانید برخورد درون ابر و آسمان روشن شد. روشن فلش از رعد و برق است که انرژی آزاد شده در طی این برخورد. این چیزی است که ما اغلب. گاهی اوقات هر چند ما می توانید ببینید رعد و برق پیچ و مهره اعتصاب پایین از آسمان است. بار منفی درون ابر شروع به حرکت به سمت زمین به نام پا کرد. از زمین بارهای مثبت شروع به حرکت به سمت بالا – بیشتر از اشیاء بلند و یا ساختمان ها – این است که به نام رو به بالا شد. هنگامی که بارهای منفی از پا رهبر در دیدار با بارهای مثبت از این رو رهبر این است که نگاه ما به جریان الکتریکی و در نتیجه آزاد شدن انرژی شناخته شده به عنوان یک رعد و برق پیچ و مهره! می خواهید را به الکتریسیته ساکن را امتحان کنید برای خودتان است ؟ سعی کنید این آسان آزمایش زیر!

مواد: پلاستیک شانه مداد بطری های پلاستیکی (یا چیزی مداد می تواند تعادل)

جهت: نگاهی به شانه و اجرای آن را از طریق مو خود را برای حدود 2 دقیقه است. مجموعه ای از مداد در بالای بطری پس از آن توازن. حرکت شانه در نزدیکی مداد, اما آن را لمس نمی. چه اتفاقی می افتد ؟

چگونه کار می کند: هنگامی که شما مالش شانه در موی خود را, برخی از شارژ شده با بار منفی الکترون ها در حال انتقال از موهای خود را به شانه. این به این معنی است که شانه در حال حاضر به طور کلی شارژ شده منفی. به عنوان شما را به شانه نزدیک مداد, شما متوجه خواهد شد که مداد را به دنبال خواهد داشت شانه حتی اگر شما در حال لمس کردن آن است. این سحر و جادو نیست آن را علم! این مداد دارای بار مثبت است. بارهای مخالف را جذب می کند. در این مورد بدان معناست که مداد را به دنبال خواهد داشت شانه به شما به عنوان حرکت آن را در اطراف.

می خواهید بیشتر ؟ تحقیقات آن! چگونه الکتریسیته ساکن در بازی نقش مهمی را در چاپگر خود را? ایمیل اکو در [email protected] به ما اطلاع دهید آنچه شما در پیدا کردن و شانس در حال برجسته در هفته آینده نسخه از برلینگتون مطبوعات و ما در Facebook صفحه! ما نگاه رو به جلو به یادگیری در مورد تحقیقات خود را.

قبلا اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد چگالی!

جورابهای رایت است آموزش و پرورش برنامه های هماهنگ در اکو Leahy مرکز دریاچه چاپلین. این مرکز که با این نسخهها کار به تعامل با خانواده ها در شادی کشف علمی همکاری با برلینگتون مطبوعات آزاد به انتشار این ویژگی.

این پوشش ممکن است تنها با حمایت از خوانندگان ما. لطفا در نظر حمایت از روزنامه نگاری محلی با اشتراک رایگان ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im