اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد صدا!

طول می کشد مهارت باور نکردنی و تعهد به بازی یک آلت موسیقی به خصوص ساز است که نیاز به یک دو نی مانند ابوا! ابزار تکیه بر ارتعاشات امواج صوتی به منظور تولید شیرین و آرامش بخش آهنگ. صدای امواج تشکیل شده که مولکول ها ارتعاش. اطراف متوسط چه که جامد, مایع یا گاز شروع به لرزش بیش از حد, حرکت, صدا رو به جلو است. هنگامی که شما در حال نواختن یک ساز و صدا تولید شده توسط مولکول های هوا ارتعاشی عقب و جلو ارسال امواج در سراسر هوا. مولکولهای هوا حرکت نمی کند با امواج آنها صرفا bumping به هر یک از دیگر و بازگشت به موقعیت اصلی خود را. وقتی ما چیزی را که آیا آن پدر و مادر ما به ما گفتن به تمیز کردن اتاق یا گوش دادن به یک ارکستر سمفونی ما در سنجش این ارتعاشات در هوا. هنگامی که این ارتعاشات حرکت سریع ما را بشنود بالاتر تن به تن برای تلفن های موبایل. هنگامی که آنها حرکت کندتر می شنویم کمتر تن به تن برای تلفن های موبایل. شما ایجاد امواج صوتی در هر زمان شما صحبت می کنند اما آنچه در مورد موسیقی ؟ آیا شما فکر می کنم که شما را خوب ابوا بازیکن ؟ این آزمایش در زیر سعی کنید به برخی از موسیقی امواج خود را!

مواد: نی قیچی

جهت: پهن کردن یک لبه نی. خود را قیچی و برش در زاویه در دو طرف لبه پهن به شکل مثلثی کوچک نقطه نیم اینچ یا بیشتر. ضربه از طریق نی در کنار این لبه برش. آن را دشوار است به انجام این کار نمی رفتن بیش از حد سریع یا ضربه بیش از حد سخت را برای اولین بار در. هنگامی که شما قطع از ایجاد سر و صدا سعی کنید برش نی کوتاه و ببینید چه اتفاقی می افتد!

چگونه کار می کند: شما در حال ساخت موسیقی — خوب بیشتر از یک کردن! این است که چگونه دو نی ابزار کار می کنند. هنگامی که شما ضربه وارد کلش شما در حال ایجاد ارتعاشات با لبه پهن. این ارتعاشات و سپس از طریق نی که در عمل به عنوان یک تهویه ستون. کوتاه تر شما قطع کلش کوچکتر ستون هوا می شود و هر چه سریعتر در هوا حرکت می کند. این باعث ایجاد یک زمین بالاتر!

می خواهید بیشتر ؟ تحقیقات آن!: این آزمایش کمک می کند تا توضیح دهد که چگونه دو نی ابزار کار اما چه چیزی شبیه به یک پیانو با استفاده از امواج صوتی برای تولید موسیقی است ؟ انجام برخی تحقیقات و اجازه دهید ما می دانیم! شما می توانید ایمیل [email protected] برای شانس به ویژه در هفته آینده مقاله و ما در Facebook صفحه!

جورابهای رایت است آموزش و پرورش برنامه های هماهنگ در اکو Leahy مرکز دریاچه چاپلین. این مرکز که با این نسخهها کار به تعامل با خانواده ها در شادی کشف علمی همکاری با برلینگتون مطبوعات آزاد به انتشار این ویژگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im