اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد پلیمرها!

اگر شما نگاه از نزدیک در یک خانه آجر شما متوجه چیزی بسیار عجیب و غریب است. تمام آجر ها لایه لایه در یک الگوی خاص. این کمک می کند تا خانه قوی! در علم ما می توانید ببینید چیزی مشابه با پلیمرها. پلیمرهای بسیار بزرگ مولکول است که ساخته شده از یک دسته از مولکول های کوچکتر لایه لایه با هم در یک الگوی تکرار. این مولکول های کوچکتر به نام مونومر. شما می توانید از فکر می کنم مونومر مانند گیره کاغذ که لینک هم به صورت زنجیره ای و زنجیره پلیمر! پلیمرها می تواند هر دو باشد به طور طبیعی رخ می دهد و در ایجاد یک آزمایشگاه توسط دانشمندان است. پلیمرهای رخ می دهد که به طور طبیعی شامل DNA. DNA چیزی است که ما که هستیم و شامل همه ما اطلاعات ژنتیکی. آن ساخته شده است از الگوهای تکرار در شکل یک مارپیچ دوگانه است. پلیمرها هستند که توسط دانشمندان شامل اکثر پلاستیک. پلیمرها هستند چه علت پلاستیکی به چسبناک. آیا شما فکر می کنم شما می توانید فشار مداد از طریق کیسه های پلاستیکی از آب بدون آن نشت? سعی کنید این آزمایش زیر برای پیدا کردن!

مواد: پلاستیک کیسه ziplock آب چندین تیز مداد.

جهت: پر کردن کیسه های پلاستیکی مورد ¾ کامل با آب. نگاهی تیز مداد و فشار آنها را از طریق کیسه! چه اتفاقی می افتد ؟

چگونه کار می کند: هنگامی که مداد می شکند از طریق کیسه آن است که قرار دادن خود در میان زنجیره ای از مولکول ها را تشکیل می دهند که پلیمر. زنجیره ای از مولکول امتداد اما شکستن نیست. زنجیره ای و سپس مهر و موم در اطراف مداد می شود و ضد نشت – آب میریزه بیرون!

می خواهید بیشتر ؟ تحقیقات آن! سعی کنید این آزمایش را دوباره با اندازه های مختلف مداد و انواع کیسه های پلاستیکی. آن را همیشه کار همان راه ؟ چرا که نه ؟ ایمیل اکو در [email protected] به ما اطلاع دهید آنچه شما در پیدا کردن و شانس در حال برجسته در هفته آینده نسخه از برلینگتون مطبوعات و ما در Facebook صفحه! ما نگاه رو به جلو به یادگیری در مورد تحقیقات خود را.

قبلی اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد تغییرات شیمیایی!

جورابهای رایت است آموزش و پرورش برنامه های هماهنگ در اکو Leahy مرکز دریاچه چاپلین. این مرکز که با این نسخهها کار به تعامل با خانواده ها در شادی کشف علمی همکاری با برلینگتون مطبوعات آزاد به انتشار این ویژگی.

این پوشش ممکن است تنها با حمایت از خوانندگان ما. لطفا در نظر حمایت از روزنامه نگاری محلی با اشتراک رایگان ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>