اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده مورد آزمایش کروماتوگرافی!

ورمونت شناخته شده است به رنگ پاییز زیبا. هر پاییز برگ های سبز تغییر را به یک فوق العاده کولاژ از پرتقال زرد و قرمز. این ممکن است به نظر می رسد مانند رنگ فقط از جایی ظاهر می شود اما آنها در واقع در حال حاضر در برگ تمام زمان! در طول ماه های بهار و تابستان برگ کار واقعا سخت به تامین انرژی برای این درخت از طریق فتوسنتز است. کلروفیل رنگدانه مسئول دادن برگ رنگ سبز خود را مسئول این فرایند است. در پاییز که روزها کوتاه تر درختان لازم نیست برگ خود را به انرژی پس از رنگدانه سبز شده است دیگر لازم و سایر روغنها فرصتی برای درخشش. دانشمندان با استفاده از کروماتوگرافی به کشف کردن که رنگ وجود دارد در تمام طول. کروماتوگرافی فرایند جدا کردن قطعات مختلف از یک مخلوط. بخش های مختلف از هم جدا هستند زمانی که مخلوط به تصویب رسید از طریق یک رسانه به دام انداختن قسمت های مختلف در مکان های مختلف به عنوان آنها را از طریق حرکت مخلوط. چرا بخش های مختلف به دام افتاده در مکان های مختلف? مولکول! همه چیز در جهان ساخته شده است تا از کوچک چیزهایی که ما نمی بینیم به نام مولکول های. این مولکول ها می آیند در اندازه های مختلف. در کروماتوگرافی ما می توانید تعیین کنید که چگونه بزرگ مختلف مولکول ها توسط شاهد تا چه حد آنها سفر. وجود رنگ های هستند که پنهان در اشیاء در خانه شما ؟ تبدیل شدن به یک دانشمند و انجام کروماتوگرافی در صفحه اصلی در فعالیت های زیر!

مواد: شیشه ای 1, مداد, حوله کاغذی و یا فیلتر قهوه سیاه نشانگر Crayola (یا هر رنگ در دست نیست دائم) نوار.

جهت: قطع یک نوار از فیلتر قهوه یا حوله کاغذی. رسم یک خط در سراسر پایین با یک ماژیک سیاه و سفید. قطع, قهوه, فیلتر به صورت عمودی در یک شیشه با مداخله آن را به مداد و حلق آویز آن را بیش از شیشه ای. اضافه کردن فقط به اندازه کافی آب به زیر خط سیاه. صبر کنید و به تماشای رنگ های جداگانه!

چگونه کار می کند: این فعالیت انجام شده است با استفاده از کروماتوگرافی کاغذی. به عنوان مایع, حرکت, حمل آن متفاوت مولکول های رنگی. مولکول های با اندازه های مختلف سپرده در مکان های مختلف بر روی فیلتر قهوه. مولکول های کوچکتر سفر دورتر در سراسر فیلتر قهوه از مولکول های بزرگتر. که رنگ گسترش دورترین?

می خواهید بیشتر ؟ تحقیقات آن!: چگونه ممکن است اجرای قانون استفاده از کروماتوگرافی در صحنه جرم به کمک کرک مورد ؟ ایمیل اکو در [email protected] به ما اطلاع دهید آنچه شما در پیدا کردن و شانس در حال برجسته در هفته آینده نسخه از برلینگتون مطبوعات و ما در Facebook صفحه! ما نگاه رو به جلو به یادگیری در مورد تحقیقات خود را.

قبلی اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده انتشار آزمایش در خانه!

جورابهای رایت است آموزش و پرورش برنامه های هماهنگ در اکو Leahy مرکز دریاچه چاپلین. این مرکز که با این نسخهها کار به تعامل با خانواده ها در شادی کشف علمی همکاری با برلینگتون مطبوعات آزاد به انتشار این ویژگی.

پشتیبانی مداوم ما coronavirus پوشش محلی و روزنامه نگاری با اشتراک رایگان ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>