اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد تغییرات شیمیایی!

پخت یک کیک است یک راه عالی برای فراموش علم را حتی بدون دانستن آن. هنگامی که شما یک کیک پخت این مواد از طریق یک تغییر شیمیایی. یک تغییر شیمیایی رخ می دهد که این مولکول ها که نوشتن دو یا بیشتر از مواد بخواهند صفحاتی دوباره مرتب به شکل یک ماده جدید! هنگامی که شما شروع به پخت شما باید مخلوطی از مواد تشکیل دهنده. آرد, تخم مرغ, قند و غیره. ترکیب با هم به صورت یک خمیر. پس از شما را خمیر می پخت آن در فر و بیرون میآید یک کیک! خمیر تبدیل شده است. اما چگونه ما می دانیم که یک تغییر شیمیایی رخ داده است ؟ خوب تغییرات شیمیایی معمولا شامل تغییر در بوی کیک پخته قطعا بوی متفاوت از خمیر خام. دیگر نشانه این است که تغییرات شیمیایی معمولا خاموش و یا در گرما. کیک مورد نیاز گرما از اجاق به منظور تبدیل. تغییرات شیمیایی نیز ممکن است نشان داده شود که توسط گازهای منتشر شده – این است که چه چیزی باعث می شود که کیک به نور و کرکی به جای خمیر ضخیم. اما مهمتر از همه ما می دانیم که یک تغییر شیمیایی رخ می دهد که این ماده جدید ، ما کیک را نمی توان از هم جدا را به اجزای اصلی آن – شکر و تخم مرغ و آرد و غیره. آیا شما می خواهید برای مشاهده دیگر تغییر شیمیایی در خانه ؟ دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

مواد: حوله کاغذی, سرکه, پنی, صفحه

جهت: ریختن مقدار کمی از سرکه بر روی یک بشقاب یا ظرف کم عمق است. استفاده از حوله کاغذی به خیس خوردن سرکه. قرار دادن سکه در سرکه خیس و حوله. صبور باشید و رعایت کنید. فکر می کنید چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ این آزمایش با این نسخهها کار بهترین زمانی که شما صبر کنید یک روز کامل برای واکنش رخ می دهد. را پیش بینی و پس از بررسی در 24 ساعت و ببینید اگر شما درست!

چه اتفاقی می افتد: به ما آموخته است که یکی از راه های است که می دانیم که یک تغییر شیمیایی رخ داده است که رعایت یا نه وجود دارد تغییر رنگ. در این مورد پنی سبز تبدیل شده! این اتفاق می افتد زیرا مس در پنی در واکنش با اکسیژن موجود در هوا به شکل اکسید مس. سرکه کمک می کند تا با این روند است.

می خواهید بیشتر ؟ تحقیقات آن! چگونه روشنایی یک مسابقه ایجاد یک تغییر شیمیایی? ایمیل اکو در [email protected] به ما اطلاع دهید آنچه شما در پیدا کردن و شانس در حال برجسته در هفته آینده نسخه از برلینگتون مطبوعات و ما در Facebook صفحه! ما نگاه رو به جلو به یادگیری در مورد تحقیقات خود را.

قبلی اکو علم ویژه:: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد اصطکاک!

جورابهای رایت است آموزش و پرورش برنامه های هماهنگ در اکو Leahy مرکز دریاچه چاپلین. این مرکز که با این نسخهها کار به تعامل با خانواده ها در شادی کشف علمی همکاری با برلینگتون مطبوعات آزاد به انتشار این ویژگی.

این پوشش ممکن است تنها با حمایت از خوانندگان ما. لطفا در نظر حمایت از روزنامه نگاری محلی با اشتراک رایگان ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im