اکو علم ویژه: کاوش چرا آب نبات پوشش حل

آیا شما تا به حال کمک کرده و با پخت و پز و بدست نفت در دست های خود را? آن را سخت برای دریافت کردن! شستشو با آب کار نمی کند; شما نیاز به استفاده از صابون است. به این دلیل است که مولکول های آب و روغن ساخته شده است. همه چیز در جهان ما ساخته شده از مولکول های کوچک قطعات ما می توانید ببینید. اما نه همه مولکول های یکسان هستند! از آنجا که از راه بخش هایی از مولکول استیک با هم برخی از مولکول ها به نام قطبی مولکول ها مانند آهن ربا در حالی که دیگران هستند. قطبی مولکول ها با یکدیگر تداخل می کنند مانند یک آهنربا را به چوب خود را در یخچال و فریزر. اما درست مثل یک آهن ربا نمی چسبد به یک تکه چوب قطبی مولکول ها نمی تعامل با nonpolar مولکول. این راز به آب و روغن! آب قطبی مولکول در حالی که نفت نیست. آنها نمی تعامل بنابراین آب نمی شستشو

نفت دست خود را خاموش. شما می توانید کشف چه نوع مولکول مختلف مایعات ساخته شده با دیدن آنها چگونه ارتباط برقرار کردن با چیزهای دیگر. در این آزمایش ما در حال بررسی چگونه 3 بی رنگ و مایعات ارتباط برقرار کردن با پوشش آب نبات شکلات.

مواد: پوشش آب نبات شکلات (مانند M&Ms) 3 روشن فنجان آب و نفت (بی رنگ مانند روغن بچه بهترین است) و الکل ایزوپروپیل 70%.

جهت: ریختن مقدار مساوی از آب و نفت و الکل در هر یک از 3 فنجان. پیش بینی در مورد آنچه اتفاق می افتد به M&M در هر مایع و سپس قرار دادن یک آب نبات در هر فنجان. برای بهترین نتایج استفاده از همان رنگ آب نبات در هر 3 جام. چرخش فنجان و مشاهدات را. چه رنگی است ؟ چه اتفاقی افتاد به آب نبات پوشش?

چگونه کار می کند: آب نبات پوشش شکلات مانند M&Ms است ساخته شده از شکر و رنگ آمیزی غذا. قند ساخته شده است یک قطبی مولکول درست مثل آب پس از شکر و آب ارتباط برقرار کردن. این باعث می شود که قند و مواد غذایی رنگ به انحلال و یا ذوب شدن به آب است. الکل کمتر است قطبی از آب پس از آن حل برخی از آب نبات پوشش اما بیشتر به آرامی و نه به عنوان به خوبی. نفت ساخته شده است از یک نوع متفاوت از مولکول می کند که ارتباط برقرار کردن با شکر در آب نبات پوشش, بنابراین هیچ چیز اتفاق می افتد.

می خواهید بیشتر ؟ این پژوهش: چگونه مولکول انواع تاثیر آنچه می توانید در داخل و خارج از سلول? انجام برخی تحقیقات و اجازه دهید ما می دانیم آنچه شما در یادگیری از طریق ایمیل [email protected]!

اکو علم ویژه: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد صدا!

Cailee اسمیت است که در برنامه های عمومی مدیریت در اکو Leahy مرکز دریاچه چاپلین. این مرکز که با این نسخهها کار به تعامل با خانواده ها در شادی کشف علمی همکاری با برلینگتون مطبوعات آزاد به انتشار این ویژگی.

این پوشش ممکن است تنها با حمایت از خوانندگان ما. لطفا در نظر حمایت از روزنامه نگاری محلی با اشتراک رایگان ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de