اکو علم ویژه: کاوش مرکز نیروی در خانه با اکو!

آیا شما تا به حال خود را به پایین پرتاب یدکی تغییر به یک سکه گرداب مانند یکی از ما استفاده می شود که در فروشگاه در اکو ؟ هنگامی که شما با قرار دادن یک سکه در این سکه چرخش در اطراف و در اطراف تا زمانی که در نهایت آن را به پایین می رسد و می رود از طریق سوراخ در مرکز. این سکه نشان دادن مرکز نیروی. در حالی که یک شی حرکت می کند با توجه به سرعت و یا سرعت آن را در یک جهت خاص مرکز نیروی زور نگه می دارد که جسم در حال حرکت در یک مسیر دایره ای. این مرکز به دلیل نیروی همیشه کشیده شدن به سمت مرکز دایره است. پس ما روی زمین زندگی می کنند اشیاء نیز به دیگر نیروهای وارد بر آنها مانند اصطکاک و گرانش. پنی باعث می شود راه خود را به سوراخ به دلیل اصطکاک آن را کند می کند. اگر شما بودند به رعایت این پنی در فضا آن را فقط نگه داشتن در حال حرکت در یک دایره! اما افسوس که شما نمی خواهد زنده ماندن در فضا (خوب بدون یک لباس فضایی و یا دسترسی به ایستگاه فضایی بین المللی) بنابراین شما باید برای آزمایش با مرکز نیروی ما می توانیم با این تجربه است که شما می توانید در خانه!

مواد: شیشه ای شراب یا دهان گسترده شیشه و سنگ مرمر یا توپ کوچک.

جهت: قرار دادن سنگ مرمر در داخل شیشه ای شراب و چرخش سنگ مرمر در اطراف. در حال حاضر سعی کنید با قرار دادن دست خود را در دهان شیشه و تبدیل آن وارونه است. نگه داشتن دست خود را در دهان از شیشه به عنوان شما شروع به چرخش توپ دوباره. زمانی که توپ در حال حرکت در داخل شیشه پاک دست خود را, اما نگه داشتن در حال چرخش و تماشای مرکز نیروی در عمل!

چگونه کار می کند: در حالی که در داخل شیشه و سنگ مرمر است که ایجاد ظاهری “هل دادن” نیروی برابر شیشه است. شیشه ای است که ارائه یک درون “هل دادن” زور نگه می دارد که از سنگ مرمر در حال حرکت در یک حرکت دایره ای. مرکز نیروی توپ را حفظ خواهد کرد پس از این مسیر منحنی. اما گرانش است که هنوز نیروی برتر و هنگامی که شما را متوقف در حال چرخش شیشه ای و یا کم کردن سرعت توپ در نهایت سقوط!

می خواهید بیشتر ؟ تحقیقات آن!: چگونه فضانوردان با استفاده از سانتریفیوژ برای آماده شدن برای مرکز نیروی آنها احساس در فضا ؟ ایمیل [email protected] با آنچه که شما در پیدا کردن برای یک شانس برای برجسته ما در Facebook صفحه!

قبلی اکو علم ویژه:: سعی کنید این بازی سرگرم کننده در مورد اصطکاک!

جورابهای رایت است آموزش و پرورش برنامه های هماهنگ در اکو Leahy مرکز دریاچه چاپلین. این مرکز که با این نسخهها کار به تعامل با خانواده ها در شادی کشف علمی همکاری با برلینگتون مطبوعات آزاد به انتشار این ویژگی.

این پوشش ممکن است تنها با حمایت از خوانندگان ما. لطفا در نظر حمایت از روزنامه نگاری محلی با اشتراک رایگان ،

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>