دادگاه باریک SEC قدرت به جبران منافع غیر قانونی در مورد به Laguna Niguel, زن و شوهر

توسط گرگ Stohr بلومبرگ

دیوان عالی ایالات متحده محدود قدرت از کمیسیون بورس و اوراق بهادار به جبران غیر قانونی سود از ستمكاران قرار دادن جدید محدودیت هایی در یکی از آژانس قوی ترین قانونی سلاح.

این 8-1 نماز جمعه حفظ SEC قدرت را به نفع خود “disgorgement” در دادگاه فدرال به عنوان پول مورد استفاده قرار گیرد برای بازپرداخت سرمایه گذاران defrauded و تجاوز نمی ستمکاران را سود خالص. اما دادگاه همچنین پیشنهاد کرد که قانون فدرال بارها جوایز از رفتن بیشتر و در حد یک ابزار قانونی است که منتقدان می گویند این آژانس مورد آزار قرار گرفته.

SEC به طور معمول برنده بیش از 1 میلیارد دلار در سال در disgorgement سفارشات در دادگاه فدرال. Disgorgement سنتی است ابزار مورد استفاده توسط قضات به بازگشت غیر قانونی سود به قربانیان. آن را متمایز از ثانیه جریمه که این سازمان مجاز به استفاده از به عنوان مجازات.

نوشتن برای دادگاه, عدالت, Sonia Sotomayor گفت: کنگره تا به حال ممنوع SEC از دنبال disgorgement “در بیش از یک متهم در سود خالص از تخلف است.” او گفت: دادگاه باید تفریق “مشروع هزینه های” قبل از سفارش disgorgement.

حکم یک پیروزی نسبی برای Laguna Niguel شوهر و همسر تیم بودند که متهم به سوء استفاده از پول جمع آوری شده برای درمان سرطان ، Charles C. Liu و شین “لیزا” وانگ دستور داده شد به پرداخت $27 میلیون بعد از اینکه به سرمایه گذاران defrauded.

توزیع به سرمایه گذاران

ستمیر همچنین گفت disgorgement جوایز باید در راستای جبران سرمایه گذاران به جای به سادگی سلب ستمكاران از سود خود را. او گفت: آن را یک “سوال باز” آیا SEC می تواند سپرده جبران پول در خزانه هنگامی که آن را امکان پذیر نیست برای توزیع آن به سرمایه گذاران است.

Disgorgement “باید بیش از به سادگی به نفع عموم مردم موجب محروم از ستمکاران بد دستاوردهای بدست,” او نوشت.

علاوه بر این ستمیر پیشنهاد کرد که جایزه به طور کلی باید پیگیری فردی تخلف و سعی کنید به یکی از ستمکاران را به عقب مزایای دیپلم را دریافت کرد.

اگر چه قانون فدرال نیست و به صراحت می گویند SEC می توانید دنبال disgorgement های 2002 ساربانز-Oxley قانون می گوید قضات شنیدن SEC اجرای اقدامات می تواند جایزه “هر عادلانه امداد” آنها گمان مناسب برای محافظت از سرمایه گذاران. دادگاه ها به طور سنتی مشاهده disgorgement به عنوان یک “عادلانه” و اندازه گیری, که بدان معنی است که قضات را جوایز بر اساس انصاف به جای دقیق قوانین حقوقی است.

حکم “ارائه خواهد شد متهمان قوی مهمات برای مبارزه با به عقب در برابر SEC تمایل به دنبال مهاجم disgorgement درمان گفت:” هوارد فیشر سابق SEC وکیل محاکمه و در حال حاضر یک شریک در موسی و خواننده در نیویورک است.

‘تهدید وجودی’

اما حتی با محدودیت های برخی از آژانس جانبازان گفت: آنها این تصمیم را به عنوان یک پیروزی برای SEC به دلیل آن را به طور رسمی به حفظ اجرای برنامه توانایی برای به دست آوردن disgorgement. ممنوعیت درمان شده اند که عمده شکست برای آن پلیس تلاش.

“این تهدید وجودی” است که این کمیسیون می ترسید گفت: Stephen Crimmins سابق آژانس اجرای وکیل است که در حال حاضر یک شریک در Murphy & McGonigle. “این یک پیروزی بزرگ برای SEC.”

حکم نمی کند به طور مستقیم تحت تاثیر قرار SEC جداگانه اقتدار به دنبال disgorgement از طریق دادرسی اداری.

لیو و وانگ خواسته بود قاضیان به رفتن بیشتر و نوار SEC از دنبال دادگاه دستور disgorgement در همه. لیو و وانگ گفت که ابزار نیست یکی از راه حل های کنگره مجاز است SEC به دنبال در برابر افرادی که نقض ملت را تقلب اوراق بهادار ،

ستمیر را رد کرد که مشاجره گفت: کنگره گنجانیده سنتی دادگاه قانون که قضات ممکن است “نوار ستمكاران خود بد بدست داشت.”

عدالت کلارنس توماس دادگاه تنها عضو که گفت: او را منع SEC از دنبال disgorgement در تمام در دادگاه فدرال.

بازگشت وجوه

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و SEC دفاع disgorgement قدرت گفت: کنگره مجاز آن را سه بار از جمله در ساربانز-Oxley Act.

SEC سخنگوی چندلر Costello گفت این تصمیم “اجازه می دهد تا ما را به ادامه به ستمكاران از خود بد بدست سود و بازگشت پول به صاحبان اصلی آن پس از دادگاه جهت به اطمینان حاصل شود که تلاش های ما تجسم اصول عدالت و انصاف.”

SEC می گوید آن را در تلاش برای بازگشت disgorged بودجه به مجروح سرمایه گذاران زمانی که ممکن است. آژانس می گوید که جمع آوری 1.5 میلیارد دلار در disgorgements و مجازات در سال 2019 و پرداخت $1.2 میلیارد دلار به سرمایه گذاران است که در سال.

لیو و وانگ داشت به defrauded مردم به دنبال استفاده از یک برنامه روادید برای اتباع خارجی را که بزرگ ایالات متحده آمریکا سرمایه گذاری است. SEC گفت: لیو و وانگ به دروغ گفت که سرمایه گذاران پول خود را می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای درمان سرطان مرکز.

لیو و وانگ گفت: منظور خود را در مورد رفت و فراتر از $8 میلیون محاکمه قاضی در بر داشت آنها را به دست آورده بودند از طرح خود را.

در مورد لیو v. بورس و اوراق بهادار کمیسیون 18-1501.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>