کمیسر لارا سفارشات شرکت های بیمه برای بازپرداخت حق بیمه برای رانندگان و کسب و کار تحت تاثیر COVID-19 اضطراری

کمیسر بیمه ریکاردو لارا دستور شرکت های بیمه برای بازگشت حق بیمه به مصرف کنندگان و کسب و کار و ارائه بسیار مورد نیاز کمک های مالی در طول COVID-19 اضطراری است. کمیساریای این بولتن را پوشش می دهد حق بیمه پرداخت می شود حداقل برای ماه های مارس و آوریل از جمله ماه مه اگر “پناهگاه در محل” محدودیت های ادامه — در حداقل شش بیمه های مختلف در خطوط خصوصی: مسافر, خودرو تجاری, خودرو, پرداخت غرامت کارگران, تجاری, چند, خطر, تجاری مسئولیت قصور پزشکی و سایر بیمه خط که در آن خطر از دست دادن قابل ملاحظه ای کاهش یافته است به عنوان یک نتیجه از COVID-19 بیماری همه گیر.

“با کالیفرنیا رانندگی کمتر مایل و بسیاری از کسب و کار بسته و با توجه به COVID-19 اضطراری مصرف کنندگان نیاز به امداد از حق بیمه که دیگر منعکس کننده حال و روز خطر تصادف و یا از دست دادن گفت:” کمیسیون لارا. “امروز اجباری اقدام به قرار دادن پول در جیب مردم زمانی که آنها به آن نیاز دارید.”

به کمیساریای بولتن نیاز به شرکت های بیمه به ارائه حق بیمه اعتباری کاهش بازگشت از حق بیمه و یا سایر حق بیمه مناسب تنظیم به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است و بعد از ماه اوت سال 2020 است. کمیسر لارا در حال حاضر درخواست حداقل 60 روز مهلت برای policyholders به پرداخت حق بیمه خود را به طوری که بیمه ها لغو نمی شود به دلیل عدم پرداخت حق بیمه در طول این زمان به چالش کشیدن. با هم این دو عملیات را به مصرف کنندگان و کسب و کار قابل توجهی کمک مالی.

با توجه به UC Davis, گزارش های ویژه در مورد تاثیر COVID-19 در کالیفرنیا تصادفات رانندگی کاهش می یابد در نتیجه کمتر به حوادث و صدمات و مرگ و میر در بزرگراه ها و جاده ها. کاهش حقوق و دستمزد و رسید با توجه به بسته شدن سفارشات نیز به طور چشمگیری کاهش خطر ابتلا به مسئولیت برای از دست دادن کسب و کار.

چندین خودرو شرکت های بیمه به تازگی اعلام داوطلبانه بازپرداخت حق بیمه برای رانندگان است. امروز بولتن گسترش این خصوصی خودرو شخصی سیاست کاهش بیشتر شرکت ها و می افزاید: تجاری خطوط در حالی که نظارت بر شرکت های بیمه’ انطباق با کالیفرنیا حمایت از مصرف کننده قوانین به طوری که بازپرداخت نیست تبعیض آمیز و یا ناکافی است.

حق بیمه بازپرداخت نمی خواهد نیاز به تایید قبل توسط گروه بیمه اگر یک شرکت بیمه به شرح زیر برخی از روش های مشخص شده در کمیساریای بولتن مانند با استفاده از یک میانگین درصد بر اساس برآورد تغییر در خطر و یا در معرض قرار گرفتن. مصرف کنندگان نیز باید از این فرصت برای ارائه منحصر به فرد خود را واقعی و یا برآورد تجربه به شرکت بیمه خود را.

کمیسر لارا نیز به دستور شرکت های بیمه به گزارش به اداره بیمه تمام حق بیمه بازپرداخت آنها صادر شده و یا انتظار می رود به موضوع ظرف 60 روز به منظور ارائه نظارت و اطمینان شرکت ها مطابق با بولتن.

“من این را تحسین تلاش های ساخته شده توسط شرکت های بیمه به تاریخ که باید ارائه دوره فیض و انعطاف پذیری برای مصرف کنندگان و کسب و کار در طول این ملی اضطراری” اضافه شده کمیسر لارا. “ما باید بیشتر به کمک ما سخت در حال کار خانواده ها و کسب و کارهای کوچک.”

امروز اقدام های ایجاد شده در مراحل دیگر بخش بیمه گرفته شده برای کمک به مصرف کنندگان در طول COVID-19 اضطراری:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>