کالیفرنیا جدید کروناویروس ناهار خوردن در دستورالعمل طلسم تغییر بزرگ برای برخی از رستوران ها

جنوب کالیفرنیا رستوران مشتاق به بازگشایی برای ناهار خوردن در مشتریان و آنها استقبال خوبی از دستورالعمل های رژیم صهیونیستی است. گاوین Newsom صادره در سهشنبه, مارس 12.

اما برخی از اقدامات ایمنی در برابر دانه معمولی تجربه ناهار خوری زیرا زمانی که آمریکایی ها و هم ما طلب صمیمیت.

در تاریخ ؟ شما در حال تغذیه هر یک از دیگر باش. با بچه ها ؟ شما در حال خدمت به خانواده-سبک کردن یک صفحه گرامافون. ساعت خوش با افراد خود را? شما در حال به اشتراک گذاری یک پارچ یخ زده margaritas و توده ای از لباس های کثیف nachos.

با توجه به Newsom 12-صفحه سند از قوانین جدید رستوران ها باید “قطع tableside آماده سازی مواد غذایی و ارائه مواد غذایی مورد انتخاب چرخ و تسمه نقاله guacamole آماده سازی و غیره.”

که به معنی آن می تواند یک نبرد دشوار برای eateries که مفاهیم نهاده های غذایی و تعامل اجتماعی است. هنگامی که رستوران ها مجاز به بازگشایی یک شب در Benihana ممکن است هرگز همان خواهد بود. Teppanyaki جداول با مواد غذایی آماده را درست در مقابل مهمانان آن را قطع نمی.

Shabu shabu رستوران که در آن شام را انتخاب کنید مواد تشکیل دهنده از یک بوفه و سپس آماده سازی مواد غذایی خود را در یک قابلمه داغ در جدول نیز باید تنظیمات را. کسانی که ارائه takeout در حال حاضر به تغییر چرخ دنده ها.

“ما همه شما می توانید خوردن shabu shabu بنابراین ما را از نوار سالاد و خدمت آماده به خوردن تنها. این چیزی است که ما در حال آماده شدن برای. ما در حال حاضر آماده برای رفتن منو که ready-to-eat ” گفت: Ryan کیم مدیر کل جوش جهان در انتاریو است.

مغولی کباب گوشت بره رستوران و دیگران را نیز باید تغییرات بزرگ را. بنابراین مجموع کم خانه ها به دلیل ارائه در چرخ دستی است, بدون, هیچ, عنوان های از تنبل Susans.

سرمایه غذاهای دریایی در Arcadia خدمت نمی از چرخ دستی اما آنها تنبل Susans گفت: مدیر استفانی لی. آنها خواهید بود با توجه به تقلا کردن-ho در صورت لزوم. “اگر فرماندار می خواهد ما را به تغییر آن ما خواهد شد و اگر نه ما نمی خواهد. آن را به ما نیست, آن را به فرماندار” لی گفت.

بسیاری از رستوران ها مایل به انجام آنچه در آن طول می کشد به پیروی بدون شکایت. در Fogo de Chão یک مجلل برزیل churrascaria است که مکان در بورلی هیلز لس آنجلس و ایروین تجربه ناهار خوری است که بر اساس tableside خدمات از بخش های بزرگی از گوشت بر روی سیخ کباب و بخشنده بوفه پر از charcuterie, سالاد, پنیر, برنج, لوبیا, و بیشتر.

جانت Gieselman مدیر ارشد بازاریابی افسر Fogo de Chão گفت که کارکنان را به سادگی تهیه تمام مواد غذایی در آشپزخانه اگر نیاز بود.

“زیبایی از مدل ما این است که ما می تواند به طور کامل و به طور کامل انعطاف پذیر در چگونه ما ارائه Fogo تجربه برای مهمانان ما. ما کاملا بدون سوال پایبند به هر و همه دستورالعمل ها است که ایالت کالیفرنیا اجباری” Gieselman گفت.

و پس از آن وجود دارد پلکسی گلاس مشکل است. فراموش نکنید cozying تا ناهار خوری خود را اصحاب مشتریان حتی نباید بیش از حد نزدیک به مهماندار و صندوقداران. دستورالعمل جدید دولت است که رستوران ها باید, “نصب موانع فیزیکی و یا پارتیشن بندی در ثبت پول نقد, میله, میزبان می ایستد و دیگر مناطق که در آن حفظ فاصله فیزیکی از شش فوت دشوار است.”

در کارخانه شراب سازی در ساحل نیوپورت و توستین موسس شریک JC Clow ایجاد کرده شراب متمرکز بر رستوران با پر جنب و جوش وزوز از گفتگو که اغلب حمل از جدول به جدول. خیلی زود در طول coronavirus بحران او بلافاصله دستور داد تقسیم که نصب شد پنج شنبه در نیوپورت بیچ.

“این واقعا به خوبی انجام پودر با پوشش های تزئینی با فلزات” Clow گفت. تاکید بر اینکه اجتماعی که ممکن است در حالی که هنوز به دنبال دستورالعمل. “من نمی خواهم رنگی هستند. هر کس می خواهد برای دیدن آنچه در جریان است.”

بسیاری از رستوران نمی بینم پارتیشن حکومت آینده. سیدنی قیمت صاحب نجیب پرنده دوار جهت کباب کردن مرغ در لانگ بیچ می گوید آنها در حال حاضر سخت به آمده است. “آن را تبدیل به جدید کاغذ توالت رستوران جهان و غیر ممکن است برای پیدا کردن” او گفت:. اما او راه پیش رو در پاکیزگی مولفه های اجتماعی به دلیل فاصله رستوران او مفهوم تاسیس شد و در غذا به آلرژن-مخالف جمعیت.

“ما هرگز میز تریلر هرگز به اشتراک گذاشته بود, چاشنی, همیشه تنها-استفاده از منوها و ما بزرگ زیبا شستن دست در ایستگاه,” او گفت:.

هنوز هم او نگرانی در مورد تمام تطبیق رستوران را مجبور به انجام.

“آب و هوا است که هنوز تغییر نیست روزانه مانند آن بود که یک زن و شوهر هفته پیش اما وارد شدن به جدید COVID دوران شیار و به همه این پرتاب ما ؟ آن باور نکردنی است که آیا شما با نام تجاری جدید رستوران با ما و یا یک زنجیره ای عظیم با 20 سال تجربه. این تا حد زیادی به هضم و من فکر نمی کنم هر کسی به طور کامل آماده شده است.”

کالیفرنیا انجمن رستوران که کار خود را با فرماندار در دستورالعمل جدید می گوید فوری آن نگرانی این است برای کمک به صاحبان کسب و کار از طریق تغییرات. آن ارائه شده است آموزشی با بیش از 700 رستوران های شرکت کننده برای دریافت اطلاعات به رستوران به عنوان به سرعت به عنوان آن می تواند. هنوز هم این گروه را رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت نقطه Condie امیدوار است که مصرف کنندگان خواهد بود بیمار با چشم انداز جدید هنگامی که اتاق ناهار خوری بازگشایی شده است.

“داشتن سرور با پوشیدن ماسک های صورت و داشتن مردم ایستاده در خارج و نه فرز اطراف در سالن کوکتل و یا نوار در حال انتظار برای جدول خود را—آن را فقط رفتن به بسیار متفاوت” Condie گفت. “وجود دارد رفتن به یک مقدار زیادی از تکرار و تست و تنظیم در رفتن با ما میباشد. آن را برای رفتن به یک دنیای جدید است. آن را تقریبا مانند فرود بر روی ماه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>