درخواست براد: چه منتقد رستوران طبخ در طول یک بیماری همه گیر?

س: سلام براد چه یک منتقد غذا طبخ در حالی که پناه در محل ؟

یک: در حالی که من هنوز هم بسیاری از مواد غذایی از رستوران, من در حال حاضر پخت و پز بیش از حد معمول است. من شده است با تمرکز بر روی چیزهایی که من می repurpose یا یخ و خوردن دوباره در هفته آینده — و البته چیزهایی که اصلا نیاز به مقدار زیادی از مواد غذایی خرید. بنابراین اولین چیزی که من در هفته گذشته ساخته شده بود و سالاد سزار و معروف میت لوف.

رستوران منتقد براد A. Johnson میت لوف است که با الهام از اواخر پل Prudhomme افسانه ای نیواورلئان آشپز و رستوران (عکس براد A. Johnson, اورنج کانتی ثبت نام/SCNG)

من یکی که از آن ساخته شده معروف است ، اواخر پل Prudhomme تمام اعتبار است. Prudhomme بود افسانه ای آشپز در نیواورلئان (فرمانده کاخ K-پل لوئیزیانا آشپزخانه).

بیش از یک دهه پیش در حالی که مشغول به کار در نشریه, من چت با Prudhomme در مورد مواد غذایی راحتی. من از او پرسیدم برای اجازه به انتشار دستور میت لوف که برجسته بود در بهترین فروش کتاب آشپزی “آشپز پل Prudhomme چاشنی امریکا” (ویلیام مارو, 1991).

“شما نمی خواهید دستور من,” او گفت:. “انتشار خود را.”

“اما من لازم نیست که یک دستور غذا خوب قطعا هیچ چیز به عنوان خوب به عنوان مال شما” به من گفت.

“آیا شما تا به حال ساخته شده من میت لوف؟”

من گفتم: “بله. در همه زمان ها. به همین دلیل من به نام شما.”

او خندید و گفت: “به من بگویید یک چیز شما ممکن است متفاوت است.”

“اگر من تا به حال به تغییر یک چیز” به من گفت: “من ممکن است اضافه کردن برخی از سیر تازه.” Prudhomme دستور تماس فقط برای پودر سیر یک جزء اصلی در بسیاری از دستور العمل های خود را.

“وجود دارد که شما باید آن را,” او گفت:. “این دستور العمل خود را. قرار دادن نام خود را بر روی آن. من نمی نیاز به اعتبار است.”

من منتشر شده که داستان با این دستور دقیقا همان است که او آن را نوشته است. اما در طول سال هایی که من پخته شده این میت لوف وقت و زمان دوباره من را ساخته اند چند تغییرات کوچک است. من اضافه شده است که سیر تازه. و من می خواهم به مبادله فلفل با یک poblano. اما این در مورد آن. این بهترین دستور میت لوف من تا کنون در بر داشت (اگر چه میت لوف در خانه صنایع دستی در دانا پوینت می آید بسیار نزدیک است.)

این میت لوف را شامل نمی شود سس گوجه فرنگی و نیازی سس از هر نوع. این دستور باعث می شود به اندازه کافی برای دو قرص نان که یکی از آنها شما می خواهید به غذا خوردن بلافاصله از فر. دیگر مسدود خواهد شد به سادگی برای یک زن و شوهر از ماه تا زمانی که شما آماده هستید برای اطلاعات بیشتر.

در ضمن من دستور سالاد سزار می آید از Remington اتاق های طولانی از بین رفته اتاق ناهار خوری رسمی از Stephen F. Austin در تگزاس که در آن من یک بار به عنوان سر پیشخدمت و ساخته شده این سالاد tableside gazillion بار. من در مورد نوشت: این سالاد و مربی در پشت آن چند سال, اما من نمی نشر دستور. من ساخته شده این سالاد در بسیاری از مواقع من می تواند آن را انجام دهد blindfolded. این را برای همیشه معیار که من اندازه گیری دیگر caesars.

من معروف (پل Prudhomme) و میت لوف

باعث می شود 8 تا 10 نفر

ادویه مخلوط:

2 قاشق چای خوری خردل خشک

2 قاشق چای خوری فلفل قرمز

1 1/2 قاشق چای خوری نمک

1 1/2 قاشق چای خوری آویشن خشک

1 1/2 قاشق چای خوری ریحان خشک

1 قاشق چای خوری فلفل تازه

1 قاشق چای خوری پودر پیاز

1 قاشق چای خوری پودر سیر

1/2 قاشق چای خوری فلفل سفید

مواد لازم:

8 برش بیکن, ضخیم, تکه

1 1/2 فنجان پیاز خرد شده

1 poblano فلفل, تکه

1 فنجان کرفس خرد شده

2 حبه سیر ،

4 برگ سرخ مایل به قرمز

1 کوچک می توانید سس گوجه فرنگی

1/2 فنجان شیر تبخیر

2 پوند گوشت چرخ کرده

2 تخم مرغ به آرامی ضرب و شتم

12 saltine کراکر ریز خرد شده (در حدود 1/2 فنجان)

نچسب اسپری پخت و پز

2 8″x4″ نان تابه

1. حرارت فر را به 350 درجه می باشد.

2. ترکیب تمام مواد تشکیل دهنده برای مخلوط ادویه که شما می خواهید استفاده کنید در مرحله 4 به یک کلاسیک, New Orleans, سبک mirepoix (شبیه به اولین گام از معتبر بامیه).

3. در یک کتری طبخ بیکن در حرارت بالا تا تمام چربی ارائه شده است و بیکن ترد است اما نه سوخته. حذف بیکن با یک قاشق چاک دار و تنظیم آن را کنار تخلیه را تمام روغن در دیگچه. شما فکر می کنم آن را بیش از حد گریس, اما آن را نمی.

4. بازگشت به تابه داغ بیکن گریس حرارت متوسط به بالا و اضافه کردن پیاز, پخت و پز, تا زمانی که آنها شروع به تغییر رنگ. اضافه کردن سیر poblano, کرفس, سیر, برگ سرخ مایل به قرمز و 2 قاشق غذاخوری ادویه مخلوط. طبخ حدود 4 دقیقه تکان دهنده و انصراف را به مطمئن شوید که سبزیجات به طور کامل پوشش داده شده با ادویه جات ترشی جات. در حال حاضر اضافه مانده از ادویه مخلوط و طبخ یکی دیگر از 5 یا 6 دقیقه تکان دهنده و خراش دادن تا زمانی که مخلوط شروع به خشک کردن و همه چیز به نظر می رسد تاریک و بی پروا. دور برگ سرخ مایل به قرمز. تمام خانه باید بوی بزرگ در حال حاضر.

5. ریختن (فولد) سبزیجات را در یک کاسه بزرگ مخلوط کردن و اجازه دهید آنها را سرد برای یک یا دو دقیقه. اضافه کردن سس گوجه فرنگی و شیر.

6. در یکی دیگر از کاسه بزرگ آزادانه ترکیب گوشت خرده ترقه و تخم مرغ است. استفاده از دست خود را. اضافه کردن مخلوط سبزیجات بریزید و با هم تا زمانی که به خوبی مخلوط مراقب باشید به نه بسته. نگه داشتن آن را به عنوان نور و کرکی به عنوان شما می توانید.

7. کت قرص نان تابه نچسب اسپری و تقسیم میت لوف بین دو تابه. انجام بیش از حد پر و یا گریس را جوش در حالی که پخت و پز. (این احتمالا بهترین به جای قرص نان تابه بر روی یک ورق پخت فقط به امن است. این است که واقعا خوش طعم توت فرنگی.) پخت به مدت 45 دقیقه.

Remington اتاق سالاد سزار

باعث می شود 2 نفر

مواد لازم:

1 درمان ماهی کولی

1 متوسط سیر میخک

1/2 قاشق چای خوری درشت فلفل سیاه و سفید

1 زرده تخم مرغ

1 قاشق چای خوری خردل دیژون

آب 1/2 لیمو بزرگ (حدود 2 قاشق غذاخوری)

2 قاشق چای خوری سس ووسترشر

1/3 فنجان روغن زیتون

1 کوچک سر از کاهو برش را به تکه های اندازه

Croutons

1 فنجان پنیر پارمسان رنده شده

2 قاشق چای خوری لیمو

1. جای ماهی کولی سیر و فلفل سیاه را در کاسه چوبی. با استفاده از دو چنگال خمیر و خرد کردن به ضخامت خمیر صاف.

2. اضافه کردن زرده تخم مرغ خردل و لیمو Worcestershire و مخلوط کنید تا به خوبی مخلوط. به تدریج به تدریج اضافه کردن روغن دستگاه های همزن با شور و نشاط تا امولسیون و خامه.

3. اضافه کردن کاهو croutons و نیمی از پنیر و شیر یا خط هست. تقسیم بر روی کاسه و نم نم باقی مانده پنیر و لیمو بیش از بالا.

یه سوزش سوال ؟ درخواست دور. من ممکن است پاسخ نمی دهند اما شما می توانید ببینید پاسخ من در اینجا در هفته های آینده به جای.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>