10 takeaways از سوئد بحث رویکرد به بیماری همه گیر کوروناویروس

در مبارزات انتخاباتی در سراسر جهان به تمبر از مرگ و بیماری از coronavirus همه گیر در کشور سوئد است که به وضوح یک پرت.

هیچ مستند در سوئد. آن میله, رستوران ها و حتی کاباره ها شده اند بسته پس از COVID-19 اولین رسیده سواحل آن در Jan. 31. ابتدایی و, مدارس باز باقی می ماند هر چند مدارس و دانشگاه ها در حال حاضر تکیه بر آموزش از راه دور.

وجود دارد هیچ دولت دستور به پوشیدن ماسک یا اجتماعی فاصله هر چند دومی توصیه می شود و بسیاری از شهروندان به طور داوطلبانه پیروی. در واقع رعایت داوطلبانه و مسئولیت های فردی است که در قلب سوئد استراتژی به سرعت گسترش ویروس.

رویکرد خود را به طور کامل دست ، سوئد ممنوع تجمعات از 50 یا بیشتر مردم و بازدید از خانه های سالمندان که در آن حدود نیمی از آن COVID-19 مرگ و میر رخ داده است. آن را به تشویق مردم به کار در خانه اگر است.

این کشور رویکرد نرم ابداع شد توسط دانشمندان و حمایت دولت حتی اگر نه همه از سوئد virologists و ايمني شناسان معتقد هستند آن را در مسیر حق است. اگر چه سوئد شده است به طور گسترده ای محکوم در سراسر جهان برای استراتژی شهروندان خود را تا حد زیادی آن را در آغوش.

پس چگونه همه چیز کار کردن ؟

تعداد COVID-19 موارد و مرگ و میر ناشی شده است و بالاتر در سوئد در مقایسه با آن نوردیک همسایه — نروژ و فنلاند که هر دو تحمیل تکمیل مستندات. به عنوان جمعه, مه 8, سوئد ضبط کرده 25,265 موارد coronavirus و 3,175 مرگ و میر برای جمعیت حدود 10.2 میلیون نفر است. نروژ با حدود نیمی از جمعیت شده 8,055 موارد و 218 مرگ و میر در حالی که فنلاند (جمعیت 5.5 میلیون) است 5,738 موارد و 260 مرگ و میر.

دکتر آندرس Tegnell دولت اپیدمیولوژی که ابداع این کشور coronavirus پاسخ در مورد سوئد تجربه و درس های آموخته شده در طول یک وبینار جمعه به میزبانی مرکز بین المللی روزنامه نگاران است. به عنوان کالیفرنیا و بقیه ملت شروع به باز کردن اقتصاد خود را در اینجا 10 takeaways از Tegnell.

1. سوئد گرفتار این ویروس در اوایل و شروع به تست اولیه

Tegnell گفت: سوئدی سیستم مراقبت های بهداشتی بوده است نه به دلیل ضعف آن را کشف موارد در اوایل. چند کشور دیگر شد غرق او گفت: “زیرا “آنها را آهسته آغاز و تنها متوجه شده که در حال حاضر وجود دارد بیش از حد بسیاری از موارد است.” سوئد نیز شروع به تست اولیه و دیدم همه گیر با آمدن بهار مسافرتی تعطیلات. رخصتی بهار بود در نوسان کامل در اروپا در ماه فوریه و زمانی که موارد شروع به سطح.

یک عضو از کارکنان پزشکی در دنده محافظ برای محافظت در برابر coronavirus طول می کشد یک سواب برای COVID-19 آزمون در مرکز آزمون در یک چادر خارج اسکونه بیمارستان دانشگاه لوند در سوئد چهار شنبه, آوریل 29 سال 2020 است. (Johan نیلسون/TT خبرگزاری طریق AP)

2. بالاتر عفونت و مرگ و میر نرخ دلیلی برای نگرانی

Tegnell گفت: یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در سوئد بالا است که به دلیل گسترش ویروس در خانه سالمندان. در سوئد حدود 70,000 مردم زندگی در این خانه ها و مرگ و میر وجود دارد اختصاص بیش از 50 درصد از تمام coronavirus مربوط به مرگ و میر در سوئد.

3. دستیابی به ‘گله مصونیت است نه در سوئد هدف

این کشور را هدف Tegnell گفت: برای حفظ سطح گسترش را در حالی که جامعه توابع. او گفت که انجام شده به غیر از این بالاتر مرگ و میر در میان افراد مسن است. ایمنی است که بسیاری از آنها به دست آورد و از کسانی که آلوده به coronavirus این کمک خواهد کرد که حفظ و گسترش را به یک سطح معقول تا زمانی که یک واکسن است که ممکن است حداقل 12 تا 18 ماه خاموش, او گفت:. هنگامی که اکثر مردم این است که سیستم ایمنی بدن به یک بیماری عفونی این غیر مستقیم فراهم می کند حفاظت و یا “گله ایمنی” برای کسانی که سیستم ایمنی بدن به این بیماری است.

4. ما نمی دانیم که چه مدت این مصونیت خواهد داشت

Tegnell گفت که با coronavirus سطح آنتی بادی یک فرد متفاوت از مورد به مورد. تا کنون او گفت: یک نفر از سوئد تا به حال COVID-19 دو بار. و آنها می دانند که این به دلیل سوئد دقیق شناسایی و ردیابی سیستم. چه آنها نمی دانند که Tegnell گفت: چه مدت این مصونیت خواهد داشت. خود را virologists می گویند این می تواند تا شش ماه. اما آنها نمی دانند که برای اطمینان حاصل کنید. که گفت: Tegnell معتقد است دلیلی برای کاهش آهسته در تعدادی از موارد در Stockolm کانون شیوع این بیماری در کشور سوئد است که با توجه به ایمنی. او معتقد است به اندازه کافی وجود دارد ایمنی در جمعیت به نگه داشتن موارد پایین است. او همچنین امیدوار است آن را نگه دارید اگر موج دوم از عفونت در پاییز.

نوشیدن و غذا خوردن در یک رستوران در استکهلم سوئد پنج شنبه, مارس 26 سال 2020 است. سوئد نگه داشته است بخش های بزرگی از جامعه باز به زندگی عادی ادامه در حالی که رعایت برخی از مشاوره هر چند این نیز به خود جلب انتقاد. (جسیکا Gow/TT خبرگزاری طریق AP)

5. با پوشیدن ماسک در اجباری نیست

Tegnell می گوید: دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا سوئد است مورد نیاز شهروندان به پوشیدن ماسک: ابتدا گفت: علم در پشت آن تیره است — هر کس فقط اشاره به یک “بسیار نظری” تحصیل در هنگ کنگ. در نظر او وجود دارد که مطالعات به وضوح نشان می دهد ماسک موثر هستند که فرسوده است. ثانیا Tegnell گفت: دولت سوئد نمی خواهند افراد بیمار به بیرون رفتن در ملاء عام. او نگران است افراد بیمار ممکن است بیشتر تمایل به بیرون رفتن اگر ماسک تشویق می شوند.

6. وجود انگیزه های مالی برای افراد بیمار در سوئد برای رفتن به محل کار

سوئد ساخته شده این امکان را برای افراد بیمار به ماندن در خانه را به آنها پرداخت بیمار از روز اول آنها دست به کار است. هنگامی که مردم پرداخت می شود برای بیمار روز آنها را بدون انگیزه های مالی برای رفتن به محل کار. این نیز کمک به این کشور کنترل گسترش ویروس, او گفت:.

7. چرا کودکان خردسال هنوز حضور در مدرسه در حالی که دبیرستان و دانشجویان نیست

Tegnell گفت: آموزش از راه دور با این نسخهها کار به خوبی در مدارس و دانشگاه ها اجازه می دهد دانش آموزان هنوز به آموزش و پرورش خود را. اما او می گوید: هیچ شواهدی از گسترش این ویروس در میان کودکان زیر 16 و هیچ شواهدی از گسترش از کودکان تا بزرگسالان است. نرخ زنده ماندن در میان کسانی که به ICU بوده و حدود 80 درصد Tegnell گفت. حدود 85 تا 90 درصد از مرگ و میر در سراسر کشور است که در میان افراد بالای 80 سال سن. میزان بهبودی در میان افراد جوان است “بسیار بالا” او گفت:.

8. این بیماری همه گیر است به طور نامتناسبی تحت تاثیر جوامع مهاجر

این است که عمدتا به دلیل اقتصادی و اجتماعی شرایط Tegnell گفت. خانواده های مهاجر تمایل به زندگی نزدیک به هم و به اشتراک گذاری محله های زندگی در میان نسل های مختلف. این بیماری گفت: همچنین به کسانی که در جوامع اولیه — در ماه فوریه و اوایل ماه مارس و به سرعت گسترش قبل از هر کسی از آن آگاه بود.

9. دروغ بوده است نه یک مشکل بزرگ

Tegnell می گوید وجود سطح بالایی از اعتماد بین مردم و سازمان های دولتی. مانند دیگر نقاط جهان شایعات فراموش چرخش در اطراف در رسانه های اجتماعی اما از آن تاثیر نمی گذارد اکثریت جمعیت که احساس آنها “مطلع و نه ترس” او گفت:, و اضافه کرد که بزرگترین ترس مردم است که در مورد از دست دادن شغل خود. تنها 5% به 10% در واقع ترس از این بیماری همه گیر در سوئد بر اساس نظرسنجی Tegnell گفت. همچنین این قانون در سوئد می گوید هر کسی که می یابد COVID-19 مورد باید گزارش آن را به وزارت بهداشت و درمان ظرف 24 ساعت و بسیاری از مردم با انجام, او گفت:. وجود سطح بالایی از اعتماد عمومی و اعتماد به نفس در دولت داده Tegnell گفت.

یک نشانه بر روی یک درخت گفت: “جلوگیری از تراکم” در محبوب Hellasgarden منطقه تفریحی در حومه استکهلم سوئد یکشنبه 26 آوریل سال 2020 است. (هنریک مونتگمری / TT از طریق AP)

10. فیزیکی فاصله است که بخش مهمی از نگه داشتن اقتصاد باز

Tegnell می گوید او می شمارد سوئد رویکرد به عنوان یک موفقیت به خاطر مردم خوب در مورد جدا خود. او هشدار می دهد مردم در برابر استفاده از مدل سوئدی به استدلال می کنند شما می توانید در هر نقطه برای ملاقات و معاشرت با هر کسی. اجتماعی فاصله او می گوید هنوز هم مهم ترین چیزی که می توانید انجام دهید برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>