یافتن شماره حساب سیبا

شبا یک استاندارد ملی است که در چارچوب استاندارد جهانی IBAN و با هدف یکپارچه سازی حساب های بانکی تعریف شده است. شماره حساب بانکی بینالمللی که مخفف International Bank Account Number (شماره حساب بینالمللی بانک) میباشد و به اختصار IBAN گفته میشود، یک استاندارد بینالمللی برای شناسایی حسابهای بانکی میباشد. شناسه استاندارد بینالمللی IBAN برای یکپارچهسازی شمارهحسابهای بانکی طراحی شده است و بانکهای ایران نیز از همین استاندارد استفاده میکنند. شبا به منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بینالمللی بانکهای کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ISO 13616 تعریف و تبیین شده است و برای نخستین بار در سایت بانک ملی ایران اجرا و عمومی شد. شبا یا شماره حساب بانکی ایران بمنظور تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین بانکی و بین المللی بانک های کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ISO 13616 تعریف و تبیین شده است و بزودی در تمام سامانههای پرداخت بین بانکی منحصراً از این نوع شماره حساب استفاده میشود. در ادامه این مطلب انواع روشهای پیدا کردن شماره شبا و شماره حساب را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تبدیل شماره حساب به شماره شبا در بانک ملی بسیار ساده است، در این مقاله روش تبدیل شماره حساب بانک ملی به کد شبا را به صورت تصویری به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. شماره شبای حساب یک نفر در اهواز را به من داد اون موقع نام و نام خانوادگی را نمایش نمی داد. این اتفاق برای من هم افتاده متاسفانه با اینکه توی مسائل بانکی وارد بودم ولی وقتی یک نفر فقط شماره حساب به شما میده باید دقت کنید که حتماً از همون بانک درخواست شبای حساب کنید. پایا یک سیستم تبادل اطلاعات بانکی است که به بانکها اجازه میدهد تمامی تبادلات بین بانکی مشتریان خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.به کمک این سامانه، بانکهای عضو آن میتوانند بنا به درخواست مشتری، دستور واریز و یا برداشت وجوه در حسابهای سایر بانکها را صادر نمایند. ندارید و اگر برنامه یا وب سایتی را پیدا کردید که برای دریافت شماره شبا از شما این اطلاعات را درخواست کرد، مطمئن باشید که سایت فیشینگ می باشد و نباید به این دسته از وب سایت ها اعتما کنید. برای تبدیل شماره حساب به شبا میتوانید از این سایت استفاده کنید و یا از این لینک برای دریافت شماره شبای بانک ملی ایران استفاده کنید.

همچنین شماره شبا بانک ملی یک کد یکتا می باشد که در تمام دنیا حساب شما را خاص و تک می نماید و از طریق آن می توانید تراکنش های بین المللی انجام دهید، با این وجود این ها تنها بخشی از مزایای داشتن شماره شبا بانک ملی بود. کد شبا چیزی جدا از شماره حساب نیست و تنها با اضافه شدن کاراکترهایی همچون نام کشور، کاراکترهای کنترلی، نوع حساب، نام بانک و خود شماره حساب به دست می آید. شبا مخفف شبکه بانکی ایران است. شبا مخفف شناسه بانکی ایران یک شماره منحصر به فرد برای هر حساب بانکی است. گفتنی است امکان دریافت کد شبا از طریق سایت اینترنتی بانک ملی ایران و تمامی شعب این بانک نیز برای مشتریان وجود دارد. در صورتیکه تمایل داشته باشید می توانید از روش های ارائه شده یکی را انتخاب کنید در غیر اینصورت می توانید با مراجعه به شعب بانک ملی سراسر کشور اقدام به دریافت شماره شبای حسابتان کنید. انتقال وجه از بانک ملی به سایر بانکهای کشور میسر شد. امکان تبدیل شماره حساب سپرده و تسهیلات به شماره شماره شبا وجود دارد و با انتخاب هر یک از این گزینه ها می توانید شماره شبا مربوطه را دریافت کنید.