ویژگی های بهترین کرم های ضد آفتاب و نکاتی که باید موقع خرید بدانید

استفاده از ضد آفتاب مخصوص، یکی از نکات کلیدی مراقبت از پوست خشک است. استفاده از کرم ضدآفتاب کافی نیست و باید روشهای دیگری برای مراقبت پوست خود در نظر داشته باشید. ضد آفتاب کافی نیست! درصد این تفاوت، به اندازهای نیست که نیازی به خرید ضد آفتابهایی با SPF های بالا داشته باشیم. کرم ضد آفتاب (sunscreen) در ماه های تابستان برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و آسیب دیدن پوست بر کسی پوشیده نیست؛ اما نکته ای که اکثر ما از آن بی خبریم، این است که مصرف کرم ضد آفتاب یک اقدام پیشگرایانه در تمام طول سال است.

بیشتر مردم جهان، یک چهارم میزان مورد نیاز از کرم ضد آفتاب را استفاده میکنند، حتی بهترین ضد آفتابها هم اگر کم مصرف شوند، بی فایده خواهند بود. خیلی از افراد به بهانه چرب بودن کرمهای ضد آفتاب و ابتلا به آکنه در اثر استفاده از آنها، دور این محصولات را خط میکشند و سلامت پوستشان را به خطر میاندازند.

شواهد بسیار کمی هم از تأثیر کرمهای ضدآفتاب در جلوگیری از سرطان سلول پایهای وجود دارد. هیچ معیاری وجود ندارد که نشان دهد یک کرم ضد آفتاب چقدر میتواند اشعه UVA را فیلتر کند. SPF 50 جلوی برخورد ۹۸ درصد اشعههای UVB با پوست را میگیرد. البته در صورتی که پوستی حساس یا دارای آکنه دارید، باید از ضد آفتاب هایی استفاده کنید، که دارای فیلتر UVB باشند، که این فیلتر نسبت به UVA، سبکتر بوده و همچنین باید فاقد چربی باشد. اگر پوست چربی دارید، ضد آفتابهایی بر پایه ژل یا الکل بخرید.

اگر با توجه به شدت آفتاب محل مورد نظر و طول زمانی که در آفتاب هستید، اس پی اف (فاکتور محافظت در برابر آفتاب) 50 عدد مناسبی برای انتخاب یک ضدآفتاب مناسب شما است، این نوع کرم با مزایایی که در ادامه به آن میپردازیم انتخابی عالی برای شما به شمار میرود. اگر دارای پوست حساسی هستید، ممکن است با استفاده از ضد آفتابهای رنگی یا معطر دچار التهاب و تشدید حساسیت پوستیتان شوید. از این رو، توصیه میشود که در صورت بروز علایم حساسیت مانند قرمزی، خارش یا التهاب در اثر استفاده از یک ضد آفتاب جدید، حتما مصرف آن را قطع کنید و پزشک خود را در جریان بگذارید.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از کریم ضد آفتاب برای جلد خشک دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.