وضعیت ویزای تحصیلی در کانادا

سوالات مهم در خصوص وضعیت تحصیلی در کانادا در ایام کرونا

ویزای تحصیلی من چند هفته دیگر منقضی می شود و شرایط برای اخذ پاسپورت جدید را ندارم چون به مدارک لازم دسترسی ندارم برای تمدید چه کنم؟

دانشجویان خارجی برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا خود در ایام کرونا می توانند وضعیت اقامت خود را Implied نمایند تا زمان رسیدگی به درخواست شان بیشتر شود و در این دوره بتوانند تحصیل کنند. در صورتی که دسترسی به مدارک لازم وجود نداشته باشد باید در نامه ای علن نقص مدرک نوشته شود. معمولاً در شرایط کرونا با این موضوع موافقت صورت می گیرد.

سوالات مهم در خصوص ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

در خصوص ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان یک سری سوالات مطرح است که یک به یک پاسخ می دهیم:

آیا شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله برخی از دانشگاه های خصوصی کانادا در لیستی، رشته های بدون نیاز به مدرک زبان را اعلام کرده اند در این شرایط متقاضی در زمان درخواست ویزای تحصیلی کانادا نیاز به مدرک زبان ندارد.

آیا می توان تحصیل در کانادا بدون ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین داشت؟

بله شما می توانید بدون استادی پرمیت یا ویزای تحصیلی کانادا در کلاس های آنلاینی که از سوی دانشگاه برای شما در نظر گرفته می شود شرکت کنید اما برای اینکه ویزای PGWP  برای شما صادر شود حتما نیاز به ویزای تحصیلی این کشور دارید.

به تازگی فارغ التحصیل شده اند و منتظر جواب درخواست کار هستم آیا می توانم در کانادا حضور داشته باشم؟

در صورتی که ویزای تحصیلی شما فاقد اعتبار است نیاز به یک معرفی نامه دارید که باید از سوی اداره مهاجرت مورد نظر ارائه شود در این صورت تا حدودی از محدودیت های موجود معاف می شوید. دقت کنید که این نامه فقط و فقط از سوی اداره مهاجرت کانادا دریافت شود و شرکت های خصوصی قادر به صدور چنین مدرکی نیستند.

در صورتی که بیش از ۵۰ درصد از دوره تحصیلی به صورت آنلاین برگزار شده باشد تکلیف PGWP  چه می شود؟

دقت داشته باشید که اگر در کانادا حضور دارید و در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شده اید و به دلیل وضعیت کرونا شرایط تحصیلی شما آنلاین شده است واجد شرایط PGWP  خواهد شد شرایط تحصیلی آنلاین شما فرقی با کلاس حضوری نخواهد داشت.

آیا می توانم به همراه دختر یا پسرم که دارای ویزای تحصیلی معتبر است اما زیر سن قانونی است وارد خاک کانادا شوم؟

خبر خوب اینکه بستگان درجه ساکن کانادا که اقامت دائم این کشور را ندارند و یا شهروند کانادا نیستند، هیچ محدودیتی برای سفر به کانادا ندارند. پیش از آمدن به کانادا نیاز است که تاییدیه ای از اداره مهاجرت کانادا دریافت کنید. این تاییدیه نشان می دهد که درگیر کرونا نیستید.

https://tinytourist.ir/canadian-student-visa/