نسل سوم خرید خودرو چیست؟

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر: بسیاری از دلالان بازار خودرو از این آشفته بازار به نفع خود استفاده می‌کنند و با شکار خریدارانی که اطلاعی از نحوه کارشناسی خودرو و قیمت‌های بازار ندارند، سودهای کلانی از آن می‌برند. در نتیجه به نظر می‌رسد که استفاده از روش سنتی خرید خودرو در بازار امروز چندان سودآور نباشد. طولانی شدن مدت زمان یافتن خودروی مناسب، وجود واسطه‌های فراوان، نبود کارشناسان متخصص و قابل اطمینان برای قیمت گذاری و مشکلات احتمالی در مراحل تغییر مالکیت خودرو از معایب روش سنتی برای خرید خودرو است. به خصوص که در بازار فعلی خودرو ممکن است با پولی که امروز می‌توانید یک خودروی مدل بالا بخرید، فردا مجبور به خرید خودرویی با چند مدل پایین‌تر شوید.

استفاده از تکنیک خریدار دوم
در این روش کلاه‌برداری، کلاه‌بردار تنها نبوده و شما با یک باند طرف هستید. شما آگهی خرید یک خودرو با امکانات عالی و قیمت بسیار مناسب را مشاهده می‌کنید و با فروشنده تماس می‌گیرید. در روز بازدید هم‌زمان با شما خریدار دیگری با یک کارشناس خبره از راه می‌رسد. کارشناس همراه خریدار دوم خودرو را یک گزینه بسیار مناسب برای خرید اعلام کرده و خریدار دوم اصرار به خرید خودرو می‌کند. در چنین مواقعی اگر حواس خود را جمع نکنید تحت تاثیر قرار گرفته و برای از دست ندادن چنین فرصت طلایی خیلی زود خودرو را خریداری می‌کنید. اما پس از خرید متوجه می‌شوید که خریدار دومی در کار نبوده و همه آن‌ها اعضای یک تیم کلاه‌برداری بوده‌اند.
این روش که یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کلاه‌برداری است هنوز هم در میان پرطرفدارترین آن‌ها است. قربانیان این روش کلاه‌برداری خرید و فروش خودرو نیز نمی‌توانند برای پس گرفتن حق خود به مراجع قانونی مراجعه کنند. چراکه خریدار در زمان بازدید و خرید خودرو در صحت و سلامت کامل عقلی بوده و با اختیار و بدون اعمال زور خودرو را خریداری کرده است.

استفاده از آپشن‌های تقلبی
بازار هدف این شیوه کلاه‌برداری بیشتر ثروتمندان هستند. چراکه مسئله آپشن‌ها و امکانات بیشتر در خودروهای لوکس مطرح می‌شود. خودروهایی که وجود یا عدم وجود یک آپشن در آن‌ها باعث تفاوت قیمت بسیار زیادی خواهد شد. در بازار خرید و فروش خودرو در ایران خریداران خودروهای توسان، اسپورتیج و سانتافه بیشتر از سایرین در معرض خطر این نوع کلاه‌برداری قرار دارند. دلیل این امر این است که این خودروها معمولا در تیپ‌های مختلفی عرضه می‌شوند و لیست آپشن‌ها و امکانات متنوعی دارند.
کلاه‌بردارانی که از این روش استفاده می‌کنند، معمولا خودروهای با آپشن‌های کم را خریداری کرده و اقدام به قرار دادن آپشن‌های تقلبی و بدون کاربرد در این خودروها می‌کنند. به‌این‌ترتیب یک خودروی بدون آپشن یا دارای آپشن‌های کم به یک خودروی فول آپشن تبدیل‌شده و با قیمت بسیار بالایی به فروش می‌رسد. در این روش اگر خریدار حوصله پیگیری داشته باشد و کلاه‌بردار ناشی باشد ممکن است بتوان کلاه‌بردار را پیدا کرد و خسارت وارده را از او پس گرفت.

شما می‌توانید به‌عنوان فروشنده یا خریدار به سایت همراه مکانیک مراجعه کنید و سفارش فروش یا خرید خودروی خود را ثبت کنید. برای فروش خودروی شما کارشناسی شده و آگهی فروش آن در سایت ثبت می‌شود. مشاوران همراه مکانیک با اتصال خریداران به فروشندگان شما را از پاسخگویی به تماس‌های تلفنی بی‌نیاز کرده و ظرف مدت کوتاهی خودروی شما را با مناسب‌ترین قیمت به فروش می‌رسانند. توجه کنید که اگر همراه مکانیک خودروی شما را به فروش برساند هیچ هزینه ای از شما دریافت نخواهد کرد.

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5042561/با-نسل-سوم-خرید-خودرو-آشنا-شوید