محافظه کاران فرانسوی که بین مکرون و راست افراطی گیر کرده اند، نامزدی را برای سال 2022 انتخاب می کنند

[ad_1] محافظه کاران فرانس

توسط ATRINNEWS در 8 آذر 1400
[ad_1]

محافظه کاران فرانسوی Les Républicains نامزد خود را برای ریاست جمهوری در یک رای گیری درون حزبی از اول تا چهارم دسامبر انتخاب می کنند، به این امید که از نزاع ها و رسوایی هایی که پنج سال پیش حکومت آنها را در کاخ الیزه قطع کرد، جلوگیری کنند. FRANCE 24 در حال بررسی پنج نامزدی است که برای نمایندگی یک حزب محافظه کار کاهش یافته که خود را بین رئیس جمهور امانوئل ماکرون و رقبای راست افراطی او می بیند، رقابت می کند.

روح سال 2017

هنگامی که محافظه کاران فرانسه آخرین بار در پاییز 2016 یک نامزد ریاست جمهوری را انتخاب کردند، انتخابات مقدماتی این حزب به عنوان تمرین لباس برای رقابت های کاخ الیزه در سال آینده توصیف شد. در شرایطی که سوسیالیست های حاکم در افسردگی بودند، هرکسی که از سمت راست برنده بود، به عنوان کفشی برای ریاست جمهوری تلقی می شد. اما هیچ چیز طبق برنامه پیش نرفت.

یکی یکی، قهرمانان حزب - نیکلا سارکوزی، آلن ژوپه، فرانسوا فیون - قربانی رسوایی ها، دسیسه ها و اشتیاق به تغییر در جاده ها افتادند. فیون که توسط رسوایی های کاری جعلی مربوط به همسرش پنه لوپه مثله شده بود، در نهایت در راند اول حذف شد و از ماکرون و مارین لوپن راست افراطی عقب ماند. به طرز باورنکردنی، Les Républicains شکست را از فک پیروزی ربود.

نامزد سابق ریاست جمهوری، نامزد محافظه کار برای سال 2017 فرانسوا فیون لنگ بود "شغل تقلبی" رسوایی مربوط به همسرش پنه لوپه.
نامزد سابق ریاست جمهوری و نامزد محافظه کار برای سال 2017 فرانسوا فیون با رسوایی "شغل جعلی" مربوط به همسرش پنه لوپه مواجه شد. © Lionel Bonaventure، AFP

پایین، اما نه بیرون

پنج سال بعد، حزب محافظه‌کار اصلی فرانسه نیروی ضعیف‌شده‌ای است که بین رئیس‌جمهور ماکرون که به طور فزاینده‌ای دست راستی می‌شود و یک اسب تاریک جدید از راست افراطی قرار گرفته است: آژیتاتور هنوز اعلام نشده اریک زمور، که پایگاه لوپن را خورد و بسیاری از محافظه‌کاران را فریب داد. اما در شرایطی که احزاب چپ هنوز در آشفتگی هستند، جمهوری‌ها تنها نیروی اصلی است که مکرون همچنان از آن می‌ترسد - و انتخاب آنها به عنوان نامزد ریاست‌جمهوری از نزدیک در کاخ الیزه زیر نظر گرفته می‌شود.

با توجه به جنجال تلخی که نامزدی این حزب را در سال 2017 خنثی کرد، محافظه کاران این بار به جای انتخابات مقدماتی علنی، رای داخلی اعضای حزب را برگزیدند و از پنج نامزد خواستند از لجن پرهیز کنند. این منجر به بحث‌هایی مودبانه و تا حدودی آرام شد، که در آن نامزدهای آینده اغلب برای اختلاف نظر با هم می‌جنگیدند. از آنجایی که سیاست‌های اقتصادی ماکرون به طور فزاینده‌ای در زمینه محافظه‌کاران تجاوز می‌کند، هر پنج رقیب از نظر امنیت و مهاجرت دو برابر شده‌اند و برخی به عمق قلمرو راست افراطی فشار می‌آورند.

نامزدهای ریاست جمهوری Les Républicains، از چپ به راست: اریک سیوتی، والری پکرس، میشل بارنیه، فیلیپ ژووین و خاویر برتراند.
نامزدهای ریاست جمهوری Les Républicains، از چپ به راست: اریک سیوتی، والری پکرس، میشل بارنیه، فیلیپ ژووین و خاویر برتراند. © توماس سامسون، خبرگزاری فرانسه

رهبران

پس از ترک Les Républicains در میان موج ضد تشکیلاتی که سیاست فرانسه را در سال 2017 واژگون کرد. خاویر برتراند او بارها اعلام کرده است که به تنهایی می رود و در انتخابات مقدماتی امسال شرکت نخواهد کرد. اما وقتی حزب نتوانست پشت سر او جمع شود، رهبر منطقه شمالی هاوتز دو فرانس مجبور شد کلاه خود را بخورد، عضویت خود را تمدید کند و همچنان به پای صندوق های رای برود. وزیر کار و بهداشت سابق، این مرد 56 ساله دارای بهترین نظرسنجی ها در بین پنج نامزد است. پیروزی های پی در پی در میدان جنگ او، هدف اصلی حزب رالی ملی لوپن، به او اجازه داد تا خود را به عنوان سنگری در برابر راست افراطی معرفی کند.

برتراند مانند رقبای خود خط مشی طرفدار کسب و کار را تعیین کرده است و وعده معافیت های مالیاتی برای صنعت، سرمایه گذاری هنگفت در پروژه های زیرساختی، پایان دادن به هفته کاری 35 ساعته و افزایش سن قانونی بازنشستگی (از 62 سال فعلی به 64 سال) داده است. او که قهرمان انرژی هسته‌ای است، می‌خواهد 10 راکتور جدید بسازد و ساخت توربین‌های بادی را متوقف کند، توربین‌هایی که به طور معمول مانند "زخم چشم" می‌کوبند که منظره فرانسه را ویران می‌کند. همچنین قصد دارد حداقل مجازات 50 سال زندان را برای جرایم مرتبط با تروریسم معرفی کند و به دادستان ها اجازه دهد که به جای قضات برای تسریع محاکمه، برای جرایم کمتر حکم کنند.

خاویر برتراند، 56 ساله، امیدوار بود که نامزدی حزب را بدون رقابت به دست آورد.
خاویر برتراند، 56 ساله، امیدوار بود که نامزدی حزب را بدون رقابت به دست آورد. © لوئیس مارین، AFP

یکی دیگر به تازگی بازگشته است، والری پکرس او همچنین مجبور شد یک پای معمولی بخورد، پس از ترک Les Républicains و راه اندازی جنبش خود در سال 2019 به آغوش بازگردد. مانند برتراند، او اخیراً با یک انتخاب مجدد راحت به عنوان رئیس منطقه پاریس، منطقه ای که قبلاً بود، حمایت شد. این را از سمت چپ اداره کرد و اکنون مورد نظر حزب ماکرون است. پکرس، 54 ساله، سخنگوی دولت و همچنین وزیر بودجه و آموزش عالی در زمان رئیس جمهور سابق سارکوزی بود. او که به عنوان یک محافظه کار میانه رو دیده می شود، اخیراً گفتمان خود را در مورد مهاجرت تشدید کرده است - همسو با بقیه اعضای حزب.

تنها زن در این رقابت، پکرس، حمایت خانواده را در قلب پلت فرم خود قرار داده است، و وعده افزایش مزایا برای خانواده‌های دارای دو یا چند فرزند و افزایش معافیت‌های مالیاتی برای مشاغل مراقبت از منزل را داده است. این کشور قصد دارد حقوق ها را با کاهش مالیات و سهم بازنشستگی افزایش دهد، در حالی که ساعات کار را افزایش داده و سن قانونی بازنشستگی را به 65 سال افزایش دهد. همچنین می خواهد 150,000 شغل در کارمندان دولت را کاهش دهد. پیشنهادهای دیگر شامل مالیات کربن بر واردات از خارج از اتحادیه اروپا، تقویت انرژی هسته ای و توربین های بادی (در مورد دوم با رضایت عمومی) و اخراج اتباع خارجی مظنون به فعالیت های اسلام گرای افراطی است.

والری پکرس، 54 ساله، رئیس پرجمعیت ترین منطقه پاریس است.
والری پکرس، 54 ساله، رئیس پرجمعیت ترین منطقه پاریس است. © فرانسوا نسیمبنی، خبرگزاری فرانسه

اسب تاریک: مسیو برکسیت

انگلیسی‌زبان‌هایی که به شنیدن در مورد مذاکره‌کننده ارشد سابق برگزیت مودب، مؤدب و همیشه مودب عادت کرده‌اند، ممکن است از شنیدن این موضوع متعجب شوند. میشل بارنیه او به ندرت توسط هموطنان فرانسوی خود به عنوان یک رهبر در نژاد Elise دیده می شود. ساووی 70 ساله با مجموعه های متعدد وزارتی، دو کمیسیون اتحادیه اروپا و دانش گسترده در هر دو پارلمان فرانسه و اروپا، از مجموع چهار رقیب خود تجربه بیشتری - و قطعاً به رسمیت شناختن بین المللی بیشتری دارد. اما رفتار نرم و پست های قاره ای او را برای مدت طولانی از غوغاهای فرانسوی دور نگه داشت. با این حال، وفاداری قاطع او به حزب می تواند به او کمک کند که وقتی اعضا رای خود را به صندوق انداختند، شگفت زده شود.

کسانی که حماسه برگزیت را دنبال کرده‌اند، از شنیدن این که بارنیه پس از اعلام نامزدی ریاست‌جمهوری خود از یک خط کاملاً بدبینانه اروپا پیروی می‌کند، به همان اندازه متعجب خواهند شد. پس از مذاکره در مورد شرایط طلاق طاقت فرسا بریتانیا از اتحادیه اروپا، این دیپلمات کهنه کار می گوید که او عصبانیت افراد بوروکراسی اروپایی را درک می کند که دور از دسترس و سرزده تلقی می شود. بارنیه با لحن گلیستی، متعهد شد که قدرت حاکمیتی دولت فرانسه در مورد مهاجرت را بازگرداند، ورود را محدود کند و برای محافظت از فرانسه در برابر مداخله دادگاه اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار کند. او مانند رقبای خود قصد دارد مالیات را کاهش دهد، ساعات کار را افزایش دهد و سن بازنشستگی را جابجا کند. با این حال، در مقابل، او قصد دارد حقوق کارکنان بهداشت و آموزش و پرورش را که از همه‌گیری خسته شده‌اند، افزایش دهد و در عین حال تعداد قضات را دو برابر کند تا فشار بر قوه قضاییه شلوغ را کاهش دهد.

میشل بارنیه، مذاکره کننده اتحادیه اروپا برای برگزیت، در طول مبارزات انتخاباتی به وضوح نسبت به اروپا بدبین بود.
میشل بارنیه، مذاکره کننده اتحادیه اروپا برای برگزیت، در طول مبارزات انتخاباتی به وضوح نسبت به اروپا بدبین بود. © سباستین سالوم-گومیس، خبرگزاری فرانسه

خارجی ها

اگرچه هر پنج کاندیدا موضع سختی را در مورد مهاجرت تعیین کرده اند، اما هیچ کس جلوتر از این حرکت نکرده است اریک سیوتی، یک حامی حزب و نماینده پارلمان از منطقه Alpes-Maritimes در اطراف نیس، که سیاست هایش در امتداد خط مبهم بین راست و راست افراطی کشیده شده است. پس از امتناع از حمایت ماکرون در برابر لوپن در دور دوم انتخابات سال 2017، این مرد 56 ساله آشکارا گفت که ترجیح می دهد به زمور، معذرت خواهی رژیم نازی متحد ویشی، رای دهد تا رئیس جمهور فعلی. او همچنین از نظریه راست افراطی "جایگزینی بزرگ" راست افراطی حمایت می کند که بر اساس آن نخبگان قصد دارند مهاجران را جایگزین شهروندان فرانسوی سفیدپوست کنند.

سیوتی قصد دارد 250000 کارمند دولتی را کاهش دهد، مالیات تصاعدی را پایان دهد و مردم را مجبور کند 39 ساعت در هفته در حالی که 38 ساعت حقوق دریافت می کنند، کار کنند. او همچنین قصد دارد فرانسه را از منطقه شینگن بدون روادید حذف کند و تابعیت از طریق تولد را با تابعیت خونی جایگزین کند. سایر سیاست‌ها شامل مجازات‌های سخت‌تر برای افرادی است که توسط پلیس هدف قرار می‌گیرند، افزایش ظرفیت زندان به میزان 40000 نفر و ایجاد گوانتاناموی فرانسه برای بازداشت افرادی که توسط مجریان قانون به عنوان تهدیدهای بالقوه برای امنیت ملی شناسایی می‌شوند.

اریک چیوتی 56 ساله گفت که راست افراطی را به جای ماکرون انتخاب خواهد کرد.
اریک چیوتی 56 ساله گفت که راست افراطی را به جای ماکرون انتخاب خواهد کرد. خبرگزاری فرانسه

خارجی دیگر، 57 ساله فیلیپ یووین، کمترین نامزدی است که برای نامزدی محافظه کار مبارزه می کند. او که یک پزشک و رئیس بخش اورژانس در بیمارستان ژرژ پمپیدو در پاریس است، برای اولین بار در طول بحران کووید-19 نام خود را با حضور مکرر در تلویزیون فرانسه بر سر زبان ها انداخت. شهردار قدیمی لاگارن-کلمبوس، در شمال غربی پایتخت، او خود را به عنوان یک "نامزد خدمات عمومی" در منطقه ای معرفی می کند که همه قصد دارند مشاغل بخش دولتی را کاهش دهند.

پیشنهادات جوین شامل ایجاد پلیس شهری در تمام شهرهای با جمعیت 10000 یا بیشتر است. افزایش تعداد دانشجویان پزشکی در مناطقی که از کمبود پزشک رنج می برند. و رسیدن به 50 درصد انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2050، به ویژه از طریق ساخت نیروگاه های بادی فراساحلی. اما سیاست های اقتصادی او که شامل معافیت های مالیاتی و ساعات کاری طولانی تر می شود، او را به رقبای خود نزدیک می کند. همین موضوع در مورد موضع وی در مورد مهاجرت نیز صادق است که شامل تعلیق موافقتنامه های شینگن و خروج فرانسه از حوزه قضایی اتحادیه اروپا با اعمال محدودیت های ملی مهاجرت است.

فیلیپ جوون، 57 ساله، سرپرست بخش اورژانس بیمارستان ژرژ پمپیدو در پاریس است.
فیلیپ جوون، 57 ساله، سرپرست بخش اورژانس بیمارستان ژرژ پمپیدو در پاریس است. © توماس سامسون، خبرگزاری فرانسه

[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب