مانومتر اکسیژن چیست ؟

ما درمورد اینکه یک مانومتر چیست ، چه اندازه گیری می کند و چگونه کار می کند صحبت می کنیم. با انواع و مدل های مانومتر آشنا می شوید و در مورد پیدا کردن دستگاه مناسب برای فرآیند خود ، برخی از نشانگرها را دریافت خواهید کرد.

هنگامی که ما باید فشار را اندازه گیری کنیم ، چندین روش برای انجام آن داریم. با این حال ، “ما” در این مورد می توانیم به معنای تکنسین های میدانی یا شهروند متوسط ​​خود باشیم. برای اندازه گیری فشار می توانید نمونه هایی از زندگی روزمره خود را بیابید.

آیا تا به حال مجبور به پر کردن لاستیک ماشین یا دوچرخه شده اید؟ یا آیا تا به حال معاینه پزشکی انجام داده اید؟ برای این اهداف ، شما باید فشار ، هوای لاستیک و خون را برای شما بررسی کنید. ما نمی توانیم فشار بیش از حد و یا خیلی کم در هر یک از این شرایط داشته باشیم.

مانومتر اکسیژن

مانومتر اکسیژن

بنابراین ، ما روش های بسیاری برای اندازه گیری فشار ، به صورت دیجیتالی و “به صورت مشابه” داریم. بله ، شاخص های فشار دیجیتالی را در خارج از فرآیندهای صنعتی نیز پیدا خواهید کرد.

مانومتر چیست؟

مانومتر اکسیژن ابزاری برای اندازه گیری فشار در سیستم های بسته (کپسول اکسیژن) است. مانومترها به طور کلی به دو نوع مایع و الاستیک ارائه می شوند. این نوع به نوبه خود به چندین مدل تقسیم می شوند:

 

فشار سنج لوله U

فشار سنج لوله دیفرانسیل U

فشار سنج لوله معکوس U

سنج سنج شیب دار

فشار سنج بوردون

سنجهای بی هوازی

مانومترها انواع مختلف فشار ، مطلق ، سنج و دیفرانسیل را اندازه گیری می کنند. برای انتخاب فشار سنج مناسب برای برنامه خود ، باید فشار مناسب برای اندازه گیری را بدانید.

 

مانومترهای Hg با برد زیاد با دقت بالا برای اندازه گیری فشارهای حداقل تا 100 کیلو پاسکال ، به طور فعال توسعه می یابند زیرا آنها معمولاً ابزار انتخاب استانداردهای فشار اولیه ملی هستند. پرکین و همکاران. خلاصه ای عالی از انواع انواع مانومترهای پیشرفته ارائه شده است [154]. عدم قطعیت های استاندارد برای این مانومترها در 100kPa به طور معمول در محدوده (250 تا 500) mPa قرار دارند [155-159].

 

بسیاری از این مانومترهای Hg برای اندازه گیری فشارهای زیر 1000 Pa استفاده می شوند.یک نوع ، مانومتر اندازه گیری اولتراسونیک ، با دقت بالایی به دست می آید و در بخش بعدی به تفصیل در نظر گرفته می شود. بهترین فشار سنجهای دوربرد غیرتراسونیک جیوه دوربرد فشار متوسط زیر 1 kPa با عدم قطعیت استاندارد در حدود 40 mPa. نشان داده شده است كه فشار سنج دوتايي با استفاده از مخزن دو شيوان ، كه در جزئيات اصلاح شده اصلاح شده است ، فشارهاي زير 1.5 kPa را با عدم اطمينان استاندارد بين mPa (32 تا 50) مي سنجد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>