مارهای زنده مهره مار

جایی در یوتا (ایالات متحده آمریکا) مهره مار در یک مکان نامعلوم واقع در مستعمره مارهایی است که آزادی و زهر را فدای منافع بشری می کنند.

خوب ، شاید این کمی دراماتیک باشد. با این حال ، یک ترکیب وجود دارد که در آن اسیر سلسله جگرها در اسارت است برای سمی که برای تولید پادزهر به همان سمی که در اختیار دارند ، حیاتی است. مهره مار

هر ماه ، یک شرکت بریتانیایی (BTG) از این 500 مورد احتیاط و مراقبت طولانی مدت تحت مراقبت و نگهداری طولانی مدت از آمیزش گودال آمریکای شمالی ، زهر را سمی می کند که سپس به استرالیا ارسال می شود. به منظور آماده سازی اهدای خون ماهیانه ، سم ها به گوسفندان تزریق می شوند تا آنتی بادی های تولید شده توسط سیستم ایمنی بدن آزاد شوند.

اما این پایان سفر نیست.

از استرالیا ، سرم خون یا پلاسما در یک مرکز در دهکده های ولز بسته بندی و ارسال می شود ، جایی که قبل از ارسال آن به ایالات متحده برای توزیع به پزشکان ، آنتی بادی از نظر دارویی متمرکز و تصفیه می شود. آنتی ون BTG برای درمان بیش از 5،000 نیش واضح حفره ای کشنده هر ساله در آمریکای شمالی استفاده می شود. مهره مار هر ویال در بیمارستان حدود 2300 دلار هزینه دارد و هر دوز شامل چهار تا شش ویال است که به مدت داخل یک ساعت به صورت داخل وریدی داده می شود.

زهر

سم مار در اصل بزاق بسیار اصلاح شده ای است که از حدود 80 درصد پروتئین ها و 20 درصد آنزیم ها تشکیل شده است که یک پنجم از مخلوط های منحصر به فرد زوتوکسین ها و پروتئین ها زهر مار کشنده است. بیشتر مارها برای تزریق زهر از حشرات استفاده می کنند. اگرچه برخی از گونه ها قادر به پاشیدن زهر هستند. زهر باعث ایجاد درد ، مهره مار تورم و تاول در محل نیش می شود و به بافت آسیب می رساند. مقادیر زیاد می تواند باعث خونریزی داخلی شود.

هر ساله حدود 5.4 میلیون نیش مار رخ می دهد ، در نتیجه 1.8 تا 2.7 میلیون مورد حسادت (مسمومیت از گزش مار) رخ می دهد ، و بین 81.410 تا 137.880 مرگ و میر و حدود سه برابر تعداد قطع عضو و سایر ناتوانی های دائمی در هر سال وجود دارد .2 شمار تلفات در جنوب آسیا و پس از آن در جنوب صحرای آفریقا و شرق صحرای آفریقا وجود دارد ، مهره مار در حالی که کمترین تعداد مرگ و میرها در استرالیا ، آمریکای جنوبی لاتین و اروپای غربی تخمین زده می شود .3

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) تخمین می زند که حدود 8000 نفر هر ساله توسط مارهای سمی در ایالات متحده گزش می شوند و حدود پنج نفر مهره مار از این افراد می میرند.

اگرچه سازمان بهداشت جهانی (WHO) شامل آنتی بادی مارها در لیست داروهای ضروری خود است ، جهان کمبود آنتی بادی را تجربه می کند. عوامل مختلفی به این مشکل منجر شده است. مهره مار تعداد کمی از کشورها توانایی تولید زهر مار با کیفیت مناسب برای تولید آنتی بادی را دارند و منابع تجاری تغییرات جغرافیایی را که در زهر برخی از گونه های گسترده رخ می دهد ، مهره مار منعکس نمی کنند. علاوه بر این ، عدم کنترل نظارتی آنتی بادی ها در برخی کشورها منجر به عدم توانایی در ارزیابی کیفیت آنتی بادی ها می شود.

مهره مار هنوز هم با همان روشی که در دهه 1890 تولید شده است برای تولید آنتی اکسین ها برای دیفتری و کزاز تولید می شود .6 در حال حاضر ، آنتی ونوم باید به صورت داخل وریدی تجویز شود ، مهره مار اگرچه یک شرکت تحقیقاتی در لندن (انگلیس) در حال کار بر روی پادزهر است که می تواند باشد. به عضله تزریق می شود که این امر امکان درمان سریعتر را فراهم می کند.

مارهای سمی

دو خانواده بزرگ مارهای سمی Elapidae ، یا مارهای بیضوی ، و Viperidae ، vipers و vipers هستند.

گودالهای گودال

گودالهای گودال دارای حفره های توخالی طولانی و آویز هستند. حصارهای ادم خائن و بدنهاد می توانند عقب نشینی و گسترش یابند ، و در صورت عدم استفاده ، نی ها به پشت در بالای دهان مار باز می شوند. پس از گاز گرفتگی ، سم فقط چند ثانیه طول می کشد تا از حصارهای قابل جمع شدن مار ، از طریق پوست ، و به جریان خون سفر کند. مهره مار هستند. علائم فوری و با گذشت زمان بدتر می شوند. طی 30 دقیقه باید به کمک پزشکی برسید. اگر نیش درمان نشود ، عملکردهای بدن طی مدت زمان دو یا سه روز از بین می روند و ممکن است نیش منجر به صدمه شدید اعضای بدن یا مرگ شود.