شرایط و آنالیز نتایج اعلامی با آمار سایپا سال جدید

گزارش ارائه پولی مداوم سایپا در سال 1997 با شماره های عجیب و غریب است. این سازمان که اخیراً در سال گذشته باعث ایجاد مسکن در خریداران وسایل نقلیه شده ، اعلام کرده است که در سال 1997 ، 123 تومان به ازای هر سهم از دست داده است. در ضمن ، هر بخش از سازمان سایپا در حال حاضر فقط 125 تومان ارزش دارد! به هر حال صدا و سیمای داستان فقط ایجاد بدبختی های سایپا نیست: این سازمان سالانه 18.5 میلیون دلار سرعت معاملات پراید را اعلام کرده است!

شرایط عجیب نتایج قرعه کشی سایپا

همانطور که از مشخص است ، “دولت مردمی در وب” در ادامه تركیب شده است: سازمان خودروسازی سایپا در گزارشی كه به بورس اوراق بهادار تهران ارائه داده است ، كل کسری خود را سال گذشته 4،839 میلیارد تومان اعلام كرده است. سرمایه مطلق سایپا 3،926 میلیارد تومان است ، این بدان معنی است که این سازمان بیش از کل سرمایه های خارج از یک سال پیش خود را از دست داده است. اعدام مربوط به پول سایپا نسبت به سال گذشته چنان ضعیف بوده است که این سازمان تقریباً به اندازه هزینه پیشنهادی فعلی خود از دست داده است.

بدبختی اصلی ترین مسئله مربوط به پول سایپا از یک سال پیش نیست. در گزارش بودجه خود ، این سازمان ابراز داشته است كه سرعت كسب و كار وسایل نقلیه ایجادش فوق العاده كم است و به نظر نمی رسد كه نرخ كسب و كار اعلام شده توسط سازمان سایپا مطابق با دنیای واقعی باشد.

تا کی منتظر نتایج قرعه کشی سایپا؟

سایپا در پایان سال پیاده روی 20 ، 1997 ، 18 میلیون و 519 هزار تومان سرعت فروش پراید را اعلام کرد! نرخ معاملات تیبا توسط سازمان سایپا 24 میلیون و 937 هزار تومان اعلام شده است. بنابراین ، همچنین سایپا در سال مالی 1997 گزارش کرده است ، سرعت تجارت سراتو رو 99 میلیون تومان ، سرعت تجارت آریو در حدود 54 میلیون تومان است ، سرعت تجارت چانگان 64 میلیون تومان و سرعت تجارت برلیان است 33 میلیون و 750 هزار تومان است. همانطور که از سایپا مشخص است ، ایجاد این سازمان از یک سال پیش کم شده است. در یک مورد غیر طبیعی ، سازمان سایپا گزارش داده است که در سال 1997 تنها 8 دستگاه خودروی اسپلندور فروخته است! معاملات پراید توسط سایپا از 236 هزار واحد در سال 1996 به 127 هزار واحد در سال 1997 گسترش یافته است.

در حالی که این نرخ های بازرگانی توسط سازمان سایپا اعلام شده است ، یک سال پیش هزینه خودرو به طور کلی گسترش یافته و حتی ، به عنوان مثال ، سازمان سایپا در کل معاملات فوری خود در ماه فوریه و پیاده روی از یک سال پیش ، تمام مدل های خودرو پراید با. هزینه ای قرعه کشی سایپا بیش از 30 میلیون تومان. به مشتریان ارائه می شود. در پیشنهاد سریع سازمان سایپا در بهار یک سال پیش ، هزینه تیبا به 45 میلیون تومان رسید و هزینه پراید 38 میلیون تومان رسید. این سازمان علاوه بر این مجوز افزایش نرخ را در زمستان قبلی دریافت کرد و اعلام کرد که هزینه وسایل نقلیه پیش فروش شده را که انتظار می رود از ابتدای آغاز بهمن ماه 1997 به بعد با نرخ های جدید رقم بخورد ، تعیین می کند. این افزایش هزینه ها در گزارش مربوط به پول سایپا منعکس نشده و نرخ های اعلام شده با دنیای واقعی کاملاً ثابت نیستند. سایپا از همین حالا معاملات فوری را انجام داده است که در آن انواع مختلفی از پراید را با هزینه هایی بین 37 میلیون تومان و 40 میلیون تومان به فروش می رساند.

بخشی از ایجاد خودروی سایپا از یک سال پیش برای نتایج مزایده سایپا وظایف قدیمی سازمان هزینه شده بود و به طور کلی ، هزینه خودرو در چنین توافقات قبلی طبق نرخ های قدیمی بود. در هر صورت ، هیچ تصوری از گسترش هزینه های خودرو و نرخ های جدید در صندوق های سایپا وجود ندارد و نرخ های اعلام شده زیر سوال می رود.

هزینه های عجیب و غریب برای معاملات کرایه سایپا

سایپا در گزارش خود اعلام کرده است که پراید سرعت معاملات 25 میلیون تومانی را ارسال می کند و نرخ معاملات تجاری تیبا 36 میلیون تومان است. با توجه به صعود شدید در مقیاس تبدیل یک سال پیش ، این هزینه ها برای پراید و تیبا در حد معمول نیست. اخیراً برخی از مسئولان سایپا عزیز گفته اند که “پراید یک کالای 6000 دلاری است”. در حال حاضر ، هنوز مشخص نیست که این “آیتم 6000 دلاری” از یک سال پیش ، وقتی هزینه پول به طور گسترده گسترش می یابد ، با هر گجتی فقط 25 میلیون تومان برای سایپا ارسال شده است!

وقتی همه این کارها انجام شد ، در مثال مربوط به پول سازمان سایپا ، سرعت انواع وسایل نقلیه به طور غیرطبیعی کم است و به نظر نمی رسد که این نرخ ها مطابق با نرخ های واقعی باشد. هیچ بلاتکلیفی وجود ندارد که سازمان سایپا سال گذشته به دلیل عدم نمایش نمایش پول نقدی را از دست داد. هدف این امر از بین رفتن کمبود اداری در سایپا است. برخی اظهار داشتند که سایپا با بی اعتنایی به این کاستی اداری ، در گزارش های مالی خود نرخ معاملات معاملات پایین وسایل نقلیه را به تفصیل و نتایج شرح داده است ، در نتیجه درگیر شدن با قوه مقننه برای بیان اینکه هدف از بدبختی سازمان “پایین بودن هزینه وسیله نقلیه” است. در واقع ، احتمالاً سایپا با آشکار ساختن این امر ، به دنبال رضایت برای افزایش هزینه های اضافی وسایل نقلیه است! به جای پیشنهاد چیزی بیشتر برای هزینه کردن وسایل نقلیه و پنهان کردن کاستی ها ، ممکن است برای سایپا بهتر باشد که این امر را مستقیم و حساسیت پولی خود را قانونی کند.