شرایط تحصیل در کانادا و مزایای آن

در حال حاضر بیش از پانصد هزار دانشجوی غیر کانادایی در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل هستند. افرادی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند از آموزش عالی در سطح استانداردهای جهانی بهره خواهند برد. همچنین تحصیل در کانادا به دانشجویان این فرصت را می دهد تا بعد از اتمام دوره ی تحصیل و فارغ التحصیلی فرصت های شغلی خوبی در این کشور و سایر کشورها داشته باشند. بسیاری معتقدند اخذ ویزای تحصیلی کانادا نتیجه ای سه کلمه ای دارد: آموزش، درآمد، اقامت!


چطور به تحصیل در کشور کانادا بپردازید

بسیاری کانادا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود برای تحصیل انتخاب می کنند. حتی افرادی از امریکا، فرانسه و استرالیا نیز برای تحصیل کانادا را به کشور خود ترجیح می دهند. چون تحصیل در کانادا مزایایی دارد که ممکن است در هیچ کشور دیگه ای وجود نداشته باشد:

  • دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند همزمان با تحصیل شاغل نیز باشند. البته آنها حق بیست ساعت کار در هفته را در طول ترم تحصیلی خود خواهند داشت. اما کار تمام وقت در تعطیلی بین ترم مانعی ندارد.
  • هزینه ی تحصیل در کشور کانادا معمولا کمتر از سایر کشورها می باشد.
  • همسر فردی که اقامت تحصیلی کانادا را اخذ  کرده می تواند تحت شرایط خاص قانونی همراه او به این کشور سفر کند و شغل تمام وقت و یا نیمه وقت داشته باشد.
  • دانشجویان بین المللی همچنین می توانند فرزندان خود را همراه خود به کانادا ببرند. آنها می توانند بدون دریافت ویزای تحصیلی در مدارس ابتدایی و راهنمایی دولتی به تحصیل بپردازند.
  • شهرهای بزرگ کانادا، مانند مونترئال، ونکوور و تورنتو، ازجمله ی بهترین شهرها برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی در رتبه بندی جهانی محسوب می شوند.
  • دانشجویان غیر بومی تا سه سال بعد از فارق التحصیلی در کشور کانادا اجازه ی کار خواهند داشت.
  • کشور کانادا راهکارهای اخذ اقامت دائم کانادا را برای دانشجویان شاغل در این کشور فراهم کرده است.
  • دولت کانادا به دانشجویان خارجی این امکان را می دهد تا هنگام درخواست برای اقامت دائم، روزهایی که در این کشور به تحصیل پرداخته اند را در فرم درخواست ذکر نمایند.

تحصیل در کشور کانادا مزایای بسیار زیادی دارد. اما برای رسیدن به این امکان شما باید از شرایط مورد نیاز برخوردار باشید.

بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا را میتوان از طریق کار دانشجویی در این کشور تامین نمود.

دانشگاه خوب برای تحصیل در کانادا

هزاران موسسه آموزش عالی و دانشگاه در کانادا وجود دارد که دانشجویان می توانند یکی از آنها را برای تحصیل در کشور کانادا انتخاب کنند. انتخاب شما ممکن است بر اساس رشته تحصیلی مورد علاقه و یا نوع دانشگاه صورت گیرد. در هر صورت بهتر است پیش از درخواست برای ویزای تحصیلی کانادا چند نکته را در نظر بگیرید:

  • همه ی دانشگاه های کانادا اطلاعات مورد نیاز برای تحقیق را در اختیار شما قرار می دهند.
  • دانشگاه های و موسسات آموزش عالی در کانادا امکان برنامه ریزی تحصیلی پیش از سفر به این کشور را برای دانشجویان خود فراهم می آورند.

چطور در دانشگاههای کانادا برای تحصیل پذیرفته شوید؟

شما پیش از هر چیز نیاز دارید از سوی دانشگاه کانادایی مورد نظر خود پذیرش بگیرید، برای اینکار نیز باید تمامی اطلاعات لازم را درباره ی میزان دانش زبان انگلیسی، محدودیت فرصت درخواست ویزای تحصیلی و غیره کسب نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت امید استادی مراجعه کنید.