شاخ به شاخ مزدا 3 نیو و هیوندای ولستر


خودروهای هیوندای ولستر و مزدا 3 نیو رقابتی دیگر میان شرکت‌های خودروسازی کره‌ای و ژاپنی ایجاد کرده‌اند. هرچند که ولستر بر اساس پلتفرم هاچ‌بک و مزدا 3 نیو روی پلتفرم سدان ساخته شده است، رقبایی جدی در بازار خودروهای خارجی ایرانی هستند. ورود نسل‌های جدید هردو خودرو درنتیجه اعمال تحریم‌ها به ایران متوقف شد. به همین دلیل ما شاهد حضور نسل اول ولستر که در سال 2011 ارائه شد و نسل اول و دوم مزدا 3 که در سال 2006 و 2011 عرضه شدند، در ایران هستیم. ولستر به‌صورت وارداتی به بازار ایران عرضه می‌شود اما شرکت بهمن‌موتور به‌خوبی و بدون افت کیفیت از پس مونتاژ مزدا 3 نیو که نسل دوم خودروی مزدا 3 است، برآمده است. در این مقاله به مقایسه هاچ‌بک خاص کره‌ای و سدان مونتاژی ژاپنی می‌پردازیم تا راهنمای مناسبی برای تصمیم‌گیری میان این خودرو در اختیار شما قرار داده باشیم. پس سریع برویم سراغ مزایای ماشین مزدا 3 و ولستر.
طراحی

ظاهر خاص ولستر برای افراد خاص پسند طراحی شده است. این خودرو که هاچ‌بکی کشیده و اسپرت است، موفق به دریافت جایزه در بخش طراحی نیز شده است. بااین‌حال ممکن است کاربران مسن‌تر و رسمی‌تر فقط به دلیل طراحی خاص ظاهر ولستر را کنار بگذارند. در مقابل طراحان ژاپنی مزدا 3 ریسک بزرگی در طراحی نکرده‌اند. اما توانسته‌اند خودرویی زیبا و اسپرت را روانه بازار کنند که موردپسند همه قشرها و سنین قرار می‌گیرد.
در کابین داخلی هر دو خودرو شاهد استفاده از مواد باکیفیت و درجه‌یک هستیم. در داخل کابین مزدا 3 نیو جا برای 4 یا 5 سرنشین بزرگ‌سال وجود دارد و صندوق‌عقب بزرگ آن می‌تواند همه خریدهای شما را در خود جای دهد. همچنین در فضای داخلی این خودرو پیچیدگی خاصی وجود نداشته و همه چیز به‌راحتی در دسترس راننده و سرنشینان قرار می‌گیرد. در طرف دیگر میدان ولستر را داریم که برخلاف ظاهر بیرونی بزرگ، فضای زیادی را در اختیار سرنشینان به‌خصوص در قسمت عقب قرار نمی‌دهد. علاوه بر فضای کم پاها در قسمت عقب، انحنای سقف در این قسمت نیز فضای سر آن‌ها را دچار اشکال می‌کند. این انحنا روی فضای صندوق‌عقب نیز تاثیر گذاشته و بخش زیادی از آن را بلااستفاده کرده است. قرارگیری نامناسب دکمه‌های کنترلی ازجمله استارت نیز نکته منفی دیگری است که در داخل ولستر به چشم می‌خورد. از نگاه کلی‌تر مزدا 3 نیو را می‌توان خودرویی مناسب برای خانواده‌های پرجمعیت اهل سفر دانست اما ولستر برای خانواده‌های دونفره یا دارای فرزند کوچک در خیابان‌های شهری مناسب است.
مشخصات فنی

موتور 2 لیتری و 4 سیلندر مزدا 3 نیو، قدرت 147.4 اسب بخار و گشتاور 187 را برای آن به ثبت رسانده است. استفاده از گیربکس الکتریکی 5 دنده اتوماتیک تیپ ترونیک، علاوه بر کیفیت بهتر تعویض دنده، شتاب 9.2 ثانیه را به دنبال داشته است. مصرف سوخت ترکیبی 7.6 لیتر در هر 100 کیلومتر و حداکثر سرعت 204 کیلومتر بر ساعت دیگر ویژگی‌های فنی مزدا 3 ژاپنی است. پیشرانه 1.6 لیتری ولستر قدرت و گشتاور کمتری را تولید می‌کند. قدرت 130 اسب بخار و گشتاور 157 اسب بخار در کنار شتاب صفر تا صد 11.5 ثانیه‌ای، نشان‌دهنده برتری قطعی مزدا 3 نیو در این بخش است. مصرف سوخت و گیربکس استفاده‌شده در هر دو خودرو یکسان بوده و امکان تعویض دنده به‌صورت دستی نیز در هردوی آن‌ها فراهم است. حداکثر سرعت 190 کیلومتر بر ساعت، تجربه سرعت چندانی را برای رانندگان ولستر رقم نمی‌زند.
امکانات رفاهی
مزدا 3 نیوی ژاپنی در این بخش رقابت را به رقیب کره‌ای خود واگذار می‌کند. چراغ‌های مه‌شکن جلو و عقب، سیستم صوتی مناسب، آینه‌های جانبی برقی مجهز به گرم‌کن، تهویه خودکار، گرم‌کن صندلی، ورود و استارت بدون کلید، سانروف و اتولایت از ویژگی‌هایی است که در هردو خودرو یافت می‌شود. وجود سیستم صوتی پیشرفته‌تر، نمایشگر 7 اینچی، رینگ‌های بزرگ‌تر، دی‌لایت، مسیریابی، گرم‌کن فرمان، اگزوز دوگانه کرومی و محفظه نگه‌داری مواد غذایی دلایل برتری ولستر در بخش امکانات رفاهی است.
ایمنی
نتایجی از تست ایمنی ولستر و مزدا 3 نیو موجود نیست اما پیشینه شرکت‌های سازنده و تجربه کاربران نشان از کیفیت موردقبول هر دو خودرو دارد. هرچند که تجهیزات ایمنی این دو خودرو در مقایسه با سایر خودروهای خارجی موجود در بازار ایران کمی نگران‌کننده است اما کیفیت و استحکام بدنه این خودروها، محافظت خوبی از سرنشینان در هنگام تصادف انجام می‌دهد. امکاناتی نظیر 6 کیسه هوای جلو، پرده‌ای و جانبی، ترمزهای دیسکی و کنترل پایداری در هردو خودرو به چشم می‌خورد. خریداران ولستر از تجهیزات دیگری نظیر ترمز کمکی، سیستم خنک‌کنندگی ترمز جلو و عقب، مدیریت پایداری در پیچ‌ها، کمک به حرکت در سربالایی‌ها و کروز کنترل به‌صورت سفارشی بهره می‌برند. دارندگان مزدا 3 نیو نیز شاهد وجود سیستم ترمز گیری ABS و EBD، کروز کنترل و کنترل کشش در جاده‌های لغزنده در خودروی خود هستند. مقایسه این امکانات نشان می‌دهد که هیچ‌یک از دو خودرو بر دیگری دارای برتری نیست. بااین‌حال دارا بودن کروز کنترل به‌صورت پیش‌فرض در مزدا 3 نیو کمی وضعیت این خودرو را بهبود می‌بخشد.
جمع‌بندی
حضور خودروسازان ژاپنی و کره‌ای در بازار ایران همواره با استقبال زیادی مواجه بوده است. کیفیت خدمات و خودروهای تولیدشده توسط دو برند مزدا و هیوندای نیز بر هیچ‌کسی پوشیده نیست. همین موضوع سبب می‌شود که دو خودروی ولستر و مزدا 3 نیو باوجود تفاوت‌های ظاهری فراوان به دو رقیب جدی تبدیل شوند. مزیت‌های اصلی مزدا 3 نیو در بخش‌های فنی، قدرت موتور، طراحی خارجی پرطرفدارتر، کابین جادارتر و صندوق بار بزرگ‌تر کاملا مشهود است. همچنین تعداد زیاد طرفداران این خودرو، باعث می‌شود که مزدا 3 نیو در بازار خودروهای کارکرده روی زمین نماند. هردو خودرو ازنظر ایمنی در یک سطح هستند اما ولستر دارای امکانات رفاهی بیشتری بوده و انتخابی مناسب برای جوانان است. حضور نماینده مونتاژکننده این خودرو در داخل ایران نیز خیال شما را از بابت خدمات پس از فروش راحت می‌کند. طراحی خاص این خودرو در بازار خودروهای دست‌دوم ممکن است کمی شما را دچار زحمت کند. از سوی دیگر سن کمتر ولستر نسبت به مزدا 3 نیو، هنوز اجازه پختگی طراحی و رفع عیوب آن را نداده است. بدون شک گزارش‌های کاربران عاملی راهگشا در رفع نقایص این خودرو در نسل‌های آینده است. البته اگر تحریم‌ها اجازه دیدار نسل جوان آن را به ما بدهد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>