خانه هوشمند چه کار هایی برای ما انجام می دهد ؟

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند کلمه ای است که این روزها هدف بسیاری از شرکت های مطرح فناوری قرار گرفته است ، به طوری که روزانه اخبار زیادی در مورد معرفی فناوری های جدید در این زمینه شنیده می شود. اما دقیقاً نام خانه هوشمند چیست و خصوصیات خانه هوشمند چیست؟

همانطور که از تلفن های همراه عادی به سمت تلفن های هوشمند حرکت کردیم ، شاهد یک جهش بزرگ در ارتباطات بودیم. به جای اینکه فقط قادر به برقراری تماس و ارسال پیامک باشیم ، اکنون با تلفن های هوشمند آنلاین می شویم ، ایمیل می فرستیم ، پیام فوری می فرستیم ، پرونده های مورد نیاز خود را بارگیری می کنیم و موارد دیگر که به اتصال نیاز دارند. ما انجام می دهیم

در خانه های هوشمند نیز وضعیت به همین منوال است. تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های معمولی در این است که تمام دستگاه های خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و توسط دستگاه مرکزی کنترل می شوند.
اجزای خانه هوشمند
در یک خانه هوشمند ، کنترل آب و هوا ، سیستم های روشنایی ، لوازم خانگی ، قفل ، انواع مختلف دوربین ها و صفحه نمایش را می توان از هرجای خانه و حتی دور از خانه کنترل کرد. هر خانه هوشمند معمولاً شامل موارد زیر است:
کنترل دما
کنترل روشنایی
پرده برقی و سایر تجهیزات موتوری
سیستم مدیریت انرژی
سیستم امنیتی
سیستم صوتی (با پوشش کامل منزل)
سیستم صوتی و تصویری
تجهیزات ارتباطی بین کاربران و سیستم

مزایای خانه هوشمند چیست؟
داشتن یک خانه هوشمند به شما امکان می دهد کارهای زیادی را با تلاش کمتری انجام دهید. مواردی مانند تنظیم تهویه ، خاموش شدن چراغ ها ، روشن شدن مایکروویو برای گرم کردن غذا و … همچنین می توانید مبلمان منزل خود را برنامه ریزی کنید ، به طوری که بعضی از کارها در ساعات خاصی از روز به طور خودکار انجام شود. خانه های هوشمند همچنین بهره وری انرژی را افزایش می دهند و شما را با میزان قبوض گرمایشی و سرمایشی در پایان ماه شگفت زده می کنند.