تفاوت ضایعات آهنی وغیر آهنی

همه از اقتصاد دورانی صحبت می کنند. این آگاهی رو به رشد است که منابع فقط یکبار استفاده و استفاده نمی شوند و سپس دفع می شوند. به منظور محدود کردن آلودگی توسط CO2 ، ضروری است که هر ساعت فرآیندهای طراحی شده در این گاز سمی گلخانه ای به همان میزان کارآمد ترسیم شود تا در کمترین زمان ممکن به محیط وارد شود.

https://noandish.com/fa/news/125863/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B6%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA

چرخه فولاد بیشترین بسته است. آژانس محیط زیست فدرال تعیین کرده است که میزان بازیافت این مواد ، به عنوان مثال در بخش بسته بندی ، طبق آخرین آمار مربوط به سال 2016 ، 92.1 درصد بوده است. کاغذ با 88.7 درصد ، شیشه با 85.5 درصد در جایگاه دوم قرار گرفت. پلاستیک کمتر از 50 درصد است. یکی از دلایل اقتصاد دایره ای پیشرفته در فولاد را می توان در این واقعیت یافت که این ماده برای مدت زمان طولانی به عنوان زباله ارزشمند بوده است. به عنوان مثال ، مقادیر زیادی ضایعات فولاد ، طی دهه ها در بخش های قراضه به پایان رسیده است. به عنوان مثال ، مردم اتومبیل قدیمی خود را هنگامی که دیگر برای تردد مناسب نیست ، به آنجا می برند – و برای آن پول ، قراضه پول دریافت می کنند. این قیمت انگیزه ای برای بازگرداندن مواد استفاده شده است.

 

فرآیند بدون سنگ آهن

سالانه حدود 42 میلیون تن فولاد در آلمان تولید می شود. این کشور را به بزرگترین تولید کننده فولاد در اروپا تبدیل کرده و در رتبه هفتم جهان قرار دارد. حدود دو سوم از سنگ آهن ، یک سوم از فولاد برقی بر اساس ضایعات فولاد تولید می شود. در این مسیر فولادی به اصطلاح ، قراضه در کوره قوس الکتریکی در دمای بالا ذوب می شود. الکترودهای گرافیتی جریان الکتریکی را هدایت می کنند و قوس تولید می کنند که با کارایی بسیار خوب و چگالی انرژی بالا ، انرژی الکتریکی را به گرمای همجوشی تبدیل می کند. از آنجا که این فرآیند بدون سنگ آهن کار می کند ، تقریباً هیچ CO2 در فرآیند واقعی تولید نمی شود. با این وجود ، نمی توان تولید را در مقیاس وسیع گسترش داد ، زیرا اغلب ضایعات کافی برای آن وجود ندارد. بخش عمده ای از فولاد به پروژه های زیربنایی مانند ساختمانها یا پلها اختصاص می یابد. ممکن است دهه ها طول بکشد تا این فولاد برگردد و بتوان آن را بازیافت کرد. اما اتومبیل ها در حال کشیدن آن هستند فولاد به عنوان ماده ای که بیش از ده سال از گردش آن خارج شده است. با این وجود ، طبق اطلاعات فدراسیون فولاد ، صنعت فولاد آلمان سالانه حدود 20 میلیون تن قراضه استفاده می کند. مقادیر قابل توجهی نیز در مسیر کوره بلند ، یعنی در مبدل فولادی ، که در آن از آهن خوک از کوره بلند ساخته می شود ، استفاده می شود. بسته به اینکه قراضه در دسترس و ارزان باشد ، محدوده قراضه ای که به مبدل اضافه می شود متفاوت است. این می تواند تا 30 درصد باشد. در حال حاضر صنعت فولاد حدود 20 تا 25 درصد است.

 

از آنجا که مدت هاست قراضه به عنوان ماده اولیه ثانویه مورد استفاده قرار می گیرد ، مدت هاست بازار بین المللی آن وجود دارد. یکی از ویژگی های بازارپذیری این است که ، مانند فولاد اولیه ، درجه های دقیقاً طبقه بندی شده برای قراضه وجود دارد. بنابراین یک کارخانه تولید فولاد برقی دقیقاً می داند از چه ماده ای استفاده می کند. همچنین لیست های ضایعاتی برای فولاد ضد زنگ وجود دارد که می توان از بین آنها عناصر آلیاژی موجود در کدام غلظت را خواند. در آلمان اخیراً حدود 8.5 میلیون تن قراضه و حدود چهار مورد نیز صادر شده است