ترجمه مقاله تخصصی

با فرا رسیدن ماه اکتبر هر سال ، افکار مربوط به هالووین می آید. این برای بسیاری از ما در جهان انگلیسی ترجمه تخصصی مقاله فارسی به انگلیسی به معنای لباس فانتزی ، شیرینی و حکاکی کدو تنبل است. با این حال ، سنت های هالووین به طور قابل توجهی در سراسر جهان متفاوت است. به همین ترتیب ، ما نگاهی به چگونگی ترجمه و بومی سازی جشن اصلی سلتیک در مرزهای زمانی و بین المللی انداخته ایم.

ریشه های هالووین
می توان هالووین را به جشنواره سلتیک Samhain (تلفظ sow-in) بازگرداند. این جشنواره پایان محصول بود و از غروب خورشید در 31 اکتبر تا غروب آفتاب در 1 نوامبر جشن گرفته شد. این جشن را سلت ها در ایرلند ، اسکاتلند ، ولز ، جزیره من و برخی از مناطق شمال فرانسه و جنوب انگلیس برگزار می کنند. گاوها را از مراتع تابستانی برگرداندند ، دامها را برای زمستان ذبح کردند و آتش های ویژه ای روشن کردند.

سلت ها معتقد بودند که سامهین یک زمان شرعی است ، به این معنی که عبور ارواح از دنیای دیگر اخشیج نیوز به دنیای ما آسان تر می شود. دنیای دیگر واقعیت خدایان و احتمالاً مردگان بود.

هالووین همچنین در آستانه روز همه مقدسین – یک جشنواره بزرگ کاتولیک – قرار می گیرد که با جشن های بت پرست قبلی در هم آمیخته است تا بر شیوه رشد جشن های مدرن هالووین تأثیر بگذارد.

جشن های هالووین امروز
امروزه ، Samhain هنوز در اسکاتلند و ایرلند جشن گرفته می شود ، در شب 31 اکتبر آتش سوزی ترجمه مقاله به انگلیسی و فال برگزار می شود. در کشورهای دیگر ، آن جشنواره اصلی سلتیک به سبک های دیگر جشن تبدیل شده است. با این حال ، بسیاری از م componentsلفه ها منعکس کننده جشن های اولیه سامهین است.

در انگلیس ، کودکان لباس ارواح و دیگر موجودات شبح وار را می پوشند ، که نشان دهنده انجمن های بزهکارانه این مناسبت است. در ایالات متحده ، آنها همین کار را می کنند. در هر دو کشور “ترفند یا معالجه” صورت می گیرد ، کودکان در خانه ها را می کوبند و می خواهند مالکان از بین “ترفندی” (معمولاً یک شوخی احمقانه و با رفتار نرم) و “معالجه” (تهیه آب نبات) را انتخاب کنند. . بیشتر صاحبان خانه که می خواهند در آن شرکت کنند یک کدو تنبل حکاکی شده با شمع در بیرون از خانه خود می گذارند و یک کاسه شیرینی برای آمدن کودکان دیوانه قند با لباس های فانتزی آماده دارند.

کودکان در فیلیپین نیز در این زمان از سال – در روز روح در 1 نوامبر – درب منزل می روند. آنها در Pangangaluluwâ شرکت می کنند ، و در ازای شیرینی ترانه می خوانند.

از شکر تا الکل…
در مکزیک و اسپانیا ، هالووین با عنوان Día de los Muertos (روز مردگان) ارائه می شود. لباس پوشیدن و شکر هر دو در این امر دخیل هستند ، هرچند به روشی متفاوت از جشن های انگلیس و آمریکا. مردم لباس های نیاکان خود را می پوشند ، اغلب صورت هایی دارند که به صورت جمجمه ای آراسته با تزئینات روشن می شوند. آنها محرابی می سازند که در آن نذورات ساخته می شود ، از تکیلا گرفته تا جمجمه های ساخته شده از شکر.

در هائیتی ، Fed Gede (جشنواره نیاکان) شامل نوشیدن رم فلفل قرمز با نور شمع ، اغلب هنگام بازدید از محل دفن اجداد است.

جشن و رژه
کشورهای آسیایی نیز هالووین را جشن می گیرند. درست مانند جشنواره اصلی ترجمه گوگل ، بسیاری از جشن ها ارتباط زیادی با غذا و فصول دارند. در کره جنوبی ، جشن چوسئوک شامل یک جشن برداشت محصول و یک جشن سنتی است. این جشن سه روزه جشن شکرگذاری و فرصتی برای گذراندن وقت با اعضای خانواده و ادای احترام به نیاکان است.

در چین و هنگ کنگ ، جشنواره شبح گرسنه برای تمام ماه برگزار می شود ، از هفتمین روز از ماه هفتم تقویم قمری آغاز می شود. غذا تمرکز اصلی است (همراه با پیشنهادات غذایی برای مردگان) ، همراه با رژه ها و اپراها برای سرگرمی ارواح.

در نپال ، جشن گای جاترا نیز شامل یک رژه است ، کسانی که در سال گذشته یکی از اقوام خود را از دست داده اند به موکب هدایت شده توسط یک گاو (یا پسری که لباس گاو به تن دارد ، در غیاب یک رهبر گاو که به راحتی تأمین می شود) پیوستند. گاو به سهولت عبور متوفی به بهشت ​​کمک می کند.

در ایرلند ، رژه زدن در Banks of Foyle در لندوندری به سطح بعدی می رسد. بزرگترین رژه هالووین در اروپا ، این جشن گسترده به مدت یک هفته شبانه برگزار می شود ، در حالی که شرکت کنندگان از نازک شدن سد بین این جهان و جهان دیگر جشن می گیرند ، با طبل ، رقصنده و لباس های فانتزی برای همه سنین برگزار می شود.

هالووین در سراسر جهان
بسیاری از کشورهای دیگر نظر خود را در هالووین دارند. در لهستان ، خانواده ها با احترام جدی به نیاکان خود در زادوشکی (1 نوامبر) ، تاج های گل ، فانوس ها و هدایای کوچک را روی گورها می گذارند. در ژاپن ، جشن اوبن بودایی شامل زیارت قبور خانوادگی و رقصهای تشریفاتی است. در کامبوج ، جشنواره مذهبی Pchum Ben به مدت 15 روز شامل ترکیبی بسیار زیبا از اعیاد خانوادگی ، شمع روشن کردن برای مردگان ، راهبان که در طول شب شعار می دهند باز کردن دروازه های جهنم و نژادها را نشان می دهد.

هالووین مبارک!
خانواده شما چگونه هالووین را جشن می گیرند؟ آیا شما آن را به عنوان یک مراسم مهمانی مذهبی یا فرصتی برای افراط در مصرف بیش از حد قند می دانید؟ برای به اشتراک گذاشتن سنت های خود نظر دهید!