تجهیزات فست فود را از کجا تهیه کنیم؟

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود یکی از زیر مجموعه های تجهیزات آشپزخانه صنعتی محسوب می شود. امروزه راه اندازی رستوران، کترینگ و فست فود از دسته مشاغل جذاب و پر طرف دار است که به تجهیزات و وسایل آشپزی پیشرفته ای نیاز دارد. خرید تجهیزات فست فود پس از انتخاب مکان باید صورت گیرد که کاری بسیار دقیق و تخصصی است و باید با مشورت افراد با تجربه در این زمینه انجام گیرد. زیرا انتخاب تجهیزات فست فود با کیفیت و کارآمد می تواند هم در بهبود و کیفیت محصولی که ارائه می دهید تاثیر داشته باشد و هم سبب جذب مشتری شده و در آمد شما را افزایش دهد.

معرفی تجهیزات فست فود

باید بر طبق محیط کار و نوع غذایی که قرار است طبخ و سرو شود اندازه و مدل تجهیزات و لوازم فست فود انتخاب شود. تجهیزات فست فود شامل ساندویچ ساز، دستگاه گریل، دستگاه سرخ کن، فر پیتزا، دستگاه بخار پز، دستگاه مرغ بریان، دستگاه گرمکن غذا، اجاق گاز صنعتی، دستگاه کباب ترکی و دستگاه ذرت مکزیکی می شود.  به منظور تاسیس یک رستوران نیز تجهیزاتی شامل تمامی مدل های یخساز صنعتی، ماشین های ظرفشویی صنعتی در ظرفیت های مختلف، میزکار با کاربردهای متفاوت، انواع ترولی و ترالی ها ، سینک ظرفشویی صنعتی، سردخانه صنعتی، ماشین ظرفشویی صنعتی و انواع یخچال های ایستاده و خوابیده صنعتی با کاربری های متفاوت، انواع فرها و اجاق گازها مورد نیاز است.

اهمیت خرید تجهیزات فست فود

امروزه به دلیل افزایش زندگی های شهری و پر مشغله بودن افراد و خانواده و به خصوص شاغل بودن خانم ها راه اندازی فست فود در شهرهای بزرگ ضروری به نظر می رسد. همچنین بسیاری از افراد به غذاهای فست فودی به دلیل آماده سازی راحتی که دارند و طعم آن ها علاقه دارند. برای خرید تجهیزات فست فود باید طرح و برنامه خاصی داشت تا بتوان هم غذاهای مورد علاقه مشتریان را طبخ کرد و هم اینکه رضایت مشتریان را بدست آورد.

آیا می توان از تجهیزات کارکرده فست فود استفاده کرد؟

برای راه اندازی یک فست فود جدید قطعا نیازی به استفاده از تجهیزات نو و دست اول نیست و می توان از لوازم فست فود کار کرده نیز استفاده کرد. البته باید این تجهیزات سالم و تمیز بوده و کهنه و از کارافتاده نباشد زیرا می تواند فضای فست فود را خیلی ناخوشایند نشان دهد که روی جذب مشتری تاثیر منفی خواهد گذاشت.  

چند نکته مهم در خرید تجهیزات فست فود

برای راه اندازی یک فست فود نیازی به تهیه تمام تجهیزات نیست و می توانید فقط لوازم ضروری این کار را با قیمت مناسب خریداری کنید. با در نظر گرفتن نکات زیر می توانید براحتی لوازم مورد نیاز و ضروری این شغل را تهیه کنید.

  1. منوی غذایی : یکی از مهم ترین ابزار در راه اندازی فست فود و یا رستوران، منوی غذایی آن است. بر طبق این منو باید تجهیزات مورد نیاز فست فود تهیه شود. برای مثال اگر منوی غذای شما شامل پیتزا، انواع ساندویچ و غذاهای کنتاکی است؛ برای طبخ آن ها نیاز به فر پیتزا صنعتی و سرخ کن صنعتی می باشد.
  2. اندازه فضای فست فود: با توجه به اندازه مکان راه اندازی فست فود باید تجهیزات با اندازه مناسب خریداری شود.اگر مکان فست فود کوچک است باید وسایل کوچکتر مانند فرهای صنعتی کوچک، سینک یا میز کار با ابعاد مناسب انتخاب کنید. اما اگر فضای بزرگی در اختیار دارید می توانید بسته به نیاز خود دستگاه و تجهیزات با اندازه دلخواه را خریداری کنید. محل سرو غذا که مخصوص مشتری است نیز باید بزرگ و مناسب باشد طوری مشتری در آنجا احساس راحتی کند.
  3. جنس تجهیزات فست فود : لوازم طبخ غذا به دلیل اینکه در معرض رطوبت و حرارت هستند باید از جنس های مقاوم مثل استیل و یا فولاد ضد زنگ باشند. اگر این تجهیزات از متریالی با کیفیت بالا انتخاب شوند می توانند تا سال ها عمر مفیدی داشته باشند.
  4. بودجه اولیه :  اگر بودجه اولیه کمی دارید می توانید از تجهیزات دست دوم و کارکرده و یا تجهیزات برندهای با قیمت مناسب تر خریداری کنید. هزینه اولیه بالا برای راه اندازی این گونه مشاغل بسیار ریسک بالایی دارد و باید با احتیاط صورت گیرد.
  5. خدمات پس از فروش : بهتر است تجهیزات فست فود را از شرکت هایی خریداری کنید که دارای خدمات پس از فروش و ضمانت خوبی هستند. خدمات پس از فروش می تواند شامل سرویس چند ماهه، تعویض قطعات یا حتی تعمیر دستگاه های مورد استفاده در فست فود باشند.

021-55268756

[email protected]

 

منبع