بهترین سایت ؛ کلیک کن

لحظه های مهم برای چت احساس ، پیام کوتاه و ایمیل

توجه داشته باشید که باید حداقل یک بار با مخاطبان خاص برای پیام های مهم ، فوری یا فوری قرار ملاقات بگذارید:

به عنوان مثال ، “اگر بلافاصله پیامی ارسال کردید و پاسخی از من دریافت نکردید ، حتماً تماس بگیرید.”

همچنین ، هنگامی که می خواهید از طریق پیام کوتاه چیزی ارسال کنید ، این واقعیت که سیستم به شما اطلاع می دهد پیام توسط گیرنده دریافت شده است (گزارش تحویل) به این معنی نیست که گیرنده پیام را خوانده است. بنابراین ، باید با افرادی که پیام های مهم و عملیاتی را رد و بدل می کنند ، قرار ملاقات بگذارید تا دریافت پیام را تأیید کنند.

به عنوان مثال ، در قالب یک پیام متنی یا یک پیام متنی در یک گروه که به آن سفر خواهید کرد ، می توانید زمان عزیمت را به صورت جداگانه یا در یک پیام گروهی اعلام کنید. حتی دیدن اینکه گیرنده پیام را دریافت و تحویل داده است کافی نیست و گیرنده باید مثلا بنویسد: “پیام دریافت شده است”

بعضی اوقات در یک سری مکاتبات تجاری از طریق ایمیل یا پیام کوتاه لازم است که در انتها “لطفاً دریافت پیام را از طریق پیام کوتاه تأیید کنید”

به عنوان مثال ، هنگامی که یک لیست قیمت را برای یک ساعت مشخص از طریق ایمیل برای یک متقاضی ارسال می کنید ، حتماً از گیرنده بخواهید که ایمیل را در انتهای ایمیل به شما اطلاع دهد. در این حالت ، اگر تأییدیه ای دریافت نکردید – که ممکن است به دلیل ازدحام باشد – می توانید برای پیگیری و اطمینان از گیرنده تماس بگیرید.

در بسیاری از موارد ، بسیاری از سلام ها را می توان به صورت پیام کوتاه متنی تلفن همراه یا پیام رسانه های اجتماعی برای مخاطب ارسال کرد و نامه های دریافتی نیز بسیار شلوغ است. برای مخاطبی که ممکن است دائماً چنین شرایطی را داشته باشد (مثلاً نماینده مجلس و غیره) ، سعی کنید از قبل وقت خود را بگذارید تا موضوعات مهم را پوشش دهد. به عنوان مثال ، یک شماره تلفن یا ایمیل دیگر برای تماس های خصوصی. یا حداقل در مواقعی که پیام متنی ممکن است در وسط تعداد زیادی پیام باشد و خوانده نشود ، حتماً تأیید کنید.

بعضی اوقات باید پیام شخصی را برای شخصی ارسال کنید اما امروز پردازش نمی شود. به عنوان مثال ، دو روز مرخصی وجود دارد که در این صورت ارسال پیام در پایان ساعات کاری دقیقاً قبل از آن خواهد بود و پس از پایان تعطیلات ارسال پیام دیگری با عنوان “یادآوری” ضروری است.

متن های مکالمه را در سیستم های گفتگوی آنلاین ذخیره کنید و آنها را ارزیابی و نظارت کنید. زیرا این اپراتورها در واقع در خط مقدم شرکت و سازمان شما هستند و با مشتریان و مشتریان شما ارتباط برقرار می کنند. بنابراین ، اگر نقصی در نحوه عملکرد این اپراتورها وجود داشته باشد ، ضرر به کل مجموعه می رسد. در انتهای صفحه چت ، می توانید از مخاطب بخواهید که کیفیت پاسخ (ستاره) را ارزیابی کند و در صورت لزوم ، نظر و پیشنهاد خود را درباره اپراتور یا کل سیستم بنویسید.

در بخش فروش ، باید به خاطر داشته باشید که مکالمات اپراتور با مشتریان و نامزدها ممکن است برای شرکت لازم الاجرا باشد. شما باید یک نسخه از متن مکالمه را به ایمیل درخواستی به گیرنده ارسال کنید و متن مکالمه قسمتهای مهم شرکت را برای مدت زمان مشخصی نگه دارید.

در محیط ایمیل ، چند دقیقه فرصت دارید تا متن را هنگام تفکر و نوشتن مشاهده کنید. زیرا اکثر گیرندگان انتظار ندارند اکنون ایمیل دریافت کنند. البته در Gmail امکان تنظیم زمان متأسف برای ارسال ایمیل وجود دارد که به شما امکان می دهد در صورت مشاهده خطایی پس از ارسال ، ارسال ایمیل را لغو کنید.

در حین گفتگوی زنده ، وقتی متن را ارسال می کنید و طرف مقابل دیده می شود ، کاری نمی توان انجام داد.

همچنین ، هنگام مقایسه حالت نوشتاری پیام رسان ها و ایمیل ها با نحوه مکالمه تلفنی یا رو در رو ، به خاطر داشته باشید که در یک محیط واقعی و مکالمه ، در صورت بروز چالش یا استدلال ، می توانید لحن و زبان بدن را تغییر دهید و … اثرات بلافاصله همه منفی های احتمالی را از بین ببرید. اما در مورد متن و متن ساده مراقب باشید ، زیرا هر زمان احتمال سوerstand تفاهم در مخاطب وجود دارد. کم و بیش می توان احساس مخاطب را با استفاده از لبخند و برچسب منتقل کرد اما زیاد به این مسئله اعتماد نکنید.

از س questionsالاتی که شبیه تفتیش عقاید یا بازجویی است نپرسید

در چت آنلاین با شخصی که خارج از فضای آنلاین نمی شناسید ، در مورد زندگی شخصی یا کار خود س questionsالاتی نپرسید که ممکن است محرمانه باشد. وقتی مطمئن شدید مخاطب هدف شما در همان زمینه کار می کند س jobالات شغلی بپرسید.

علاوه بر این ، در گروه های آنلاین و در هنگام بحث های گروهی ، مراجعه به کسی و پرسیدن نظر او در مورد موضوعی (به ویژه سیاسی یا عقیدتی) درست نیست. البته ، از آنجا که کسانی که چنین سوالاتی را می پرسند غالبا افراد بی ادبی هستند و من امیدوارم که از این توصیه پیروی نکنند ، من به مخاطبان چنین سوالاتی توصیه می کنم از فرصت استفاده کنند و از این مزاحمان (ترول ها) تنش ایجاد کنند.