انواع سیستم شوتینگ زباله

1 – سیستم تیراندازی داخلی ساخت شوتینگ زباله :

این متداول ترین روش است و در داخل شوتینگ زباله ساختمان محلی برای تجهیزات سیستم شلیک زباله نصب می شود و یکی از مزایای آن این است که تجهیزات اصلی قابل مشاهده نیست

2- سیستم تیراندازی خارجی:

این روش زمانی در نظر گرفته می شود که ساخت و ساز شوتینگ زباله ساختمان به پایان برسد و سپس تصمیم به نصب سیستم تیراندازی گرفته می شود.

اجزای سیستم شلیک زباله
برای ساخت سیستم شلیک زباله و کانال مخصوص شوتینگ زباله انتقال زباله به محل دفن زباله استفاده می شود. ورق 304 مات و گالوانیزه از فولاد ضد زنگ استفاده می شود. در ادامه ، اجزای تشکیل دهنده بررسی و توضیح داده می شوند.

کانال اصلی شلیک زباله
قطر کانال زباله به تعداد طبقات ، واحدهای مجتمع مسکونی شوتینگ زباله و همچنین فضای طراحی شده از نظر معماری برای کانال بستگی دارد. اغلب این اندازه ها 50 و 60 سانتی متر طراحی و اجرا می شوند. این کانال به صورت عمودی در داخل مجرای نصب یا مجرای تیراندازی نصب می شود.

فضای لازم برای نصب سیستم تیراندازی 70 * 70 سانتی متر است. کانالهای شلیک زباله از ورق استوانه ای فولاد ضد زنگ مات و گالوانیزه 304 ساخته شده اند.

کانال تقسیم کننده (سه طرفه)
این کانال بصورت سه طرفه و با زاویه دقیق طراحی شده شوتینگ زباله و در تمام طبقات ساختمان نصب شده است. سوپاپ تیراندازی روی این سه طرفه نصب شده است.

شیر شلیک زباله
سوپاپ شات ضایعات با استفاده از ورق فولاد ضد زنگ گالوانیزه شوتینگ زباله مات و دو جداره 304 ساخته می شود. این شیرآلات به صورت لولایی قابل باز و بسته شدن هستند. از لاستیک آب بندی در شیرهای دفع زباله نیز استفاده می شود. این مهر و موم از انتشار بوی نامطبوع در ساختمان جلوگیری می کند. شیر زباله به گونه ای طراحی شده است که با باز و بسته شدن آن ، زباله ها به طور خودکار به داخل کانال هدایت می شوند.

سیستم تمیز کردن
شستشو و تمیز كردن سطح داخلی كانال یكی از مهمترین شوتینگ زباله موارد در سیستم دفع زباله است كه از سیستم پاشش آب و محلول توسط نازل در بالاترین نقطه و تعداد نازل های كمكی كه در گودال قرار می گیرد ، انجام می شود. طبقه.
برای نظافت بیشتر در این قسمت می توان از سیستم برس استفاده کرد. البته در کانالهایی که به سیستم شتاب دهنده در طبقات مجهز هستند نمی توان از آن استفاده کرد.

سرعت گیر
ارتفاع ساختمان کیسه های زباله را تسریع می کند. شوتینگ زباله برای جلوگیری از ریزش کیسه زباله ، در انتهای کانال تیراندازی و قبل از رسیدن به شیر انتهایی گاز شتاب دهنده نصب می شود.

شیر انتهایی
شیر انتهایی شات به گونه ای کار می کند شوتینگ زباله که هنگام خروج زباله و پس از تخلیه بسته شود. اما این دریچه می تواند از پخش بوی نامطبوع در کانال و همچنین ورود آفات به داخل کانال جلوگیری کند.

سیستم تخلیه هوای اتاق زباله
این سیستم که از ورق گالوانیزه 0.6 میلی متری به شوتینگ زباله قطر 30 سانتی متر ساخته شده است ، هوای داخل محفظه زباله را به سمت خارج هدایت می کند.

جلد ضد صدا
این پوشش بر روی شوتینگ زباله دیواره خارجی کانال ها نصب شده و از انتقال اصوات ناشی از برخورد کیسه زباله به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

پشتیبانی می کند
تکیه گاه ها از کمربند آهنی 2.5 میلی متری به عرض شوتینگ زباله 3 سانتی متر ساخته شده اند و برای نگهداری کانال های شلیک زباله و تخلیه هوا استفاده می شوند.