ارتباط آلودگی فرش و کرونا چه ارتباطی با یک دیگر دارند؟

ارتباط آلودگی فرش و کرونا

مباحثی که در مطلب ارتباط آلودگی فرش و کرونا بررسی می کنیم شامل موارد زیر می باشند:

  • ویروس کرونا چیست؟
  • اعلائم ویروس کرونا
  • راه های انتقال آن
  • مواد غذایی مناسب برای این ویروس
  • آلودگی فرش و کرونا چه ارتباطی با یک دیگر دارند
  • فرش های خود را به کجا بسپاریم.

ویروس کرونا چیست؟

به جرات می توان گفت ویروس کرونا یا همان کووید ۱۹ بزرگ ترین معظلی بوده که تا امروز بشر با آن دست و پنجه نرم کرده است. این ویروس تقریبا ناشناخته قابل انتقال از هر فرد به فرد دیگر و یا حتی از حیوانات به یک دیگر می باشد.این ویروس درد سر ساز موجب عفونت دستگاه گوارشی می شود و ممکن است در یک فرد مانند سرما خوردگی و در فرد دیگر مانند بیماری های شدید تنفسی عمل می کند. برای اولین بار این ویروس و بیماری ناشناخته در شهر ووهان چین پیدا شد و نزدیک به یک میلیون کشته به دنبال داشته است و هنوز نیز این آمار دقیق و مشخص نیست زیرا تعداد کشته ها روز به روز بالا تر می رود و سرعت انتقال آن نیز چندین برابر شده است.

همین ویروس توانسته بر کوچک ترین چیزها نیز تاثیر خود را بگذارد. همین امر دلیلی شده است تا بخواهیم در این مطلب به یکی از تاثیرات بپردازیم. ارتباط آلودگی فرش و کرونا نمونه ای از این موارد به حساب می آید.

علائم ویروس کرونا

چه زمانی بفهمیم به ویروس کرونا مبتلا شده ایم؟ اولین نشانه مبتلا شدن به این ویروستب، سرفه های خشک و خستگی و کسلی می باشد در ابتلای این ویروس علاوه بر نکات ذکر شده شما شاهد بدن درد، آبریزش بینی، دل درد و اسهال، حالت تهوع و گلو درد  خواهید بود. نکته ی جالب و صد البته ترسناک درباره ی این بیماری این است که بعضی افراد در صورت ابتلا هیچ علائم و نشانه ای از بیماری ندارند. این افراد نمی دانند که ناقل بیماری هستند و ممکن است تعداد زیادی از اطرافیان خود را به بیماری دچار کنند. بسیاری از بیماران مبتلا به این بیماری به سرعت خوب می شوند و می توان گفت که از هر ۶ نفر یکی از آن ها به تنگی نفس دچار می شود. در ابتدای شیوع این بیماری افراد سالمند و افرادی که بیماری زمینه ای مانند بیماری های ریوی، قلبی، دیابت، فشار و … داشتند بیش تر از سایر افراد در معرض خطر بودند اما حالا این بیماری پیشرفته تر شده است و تمام افراد به یک اندازه در معرض خطر می باشند.

راه های انتقال کووید ۱۹

این بیماری شوم از طریق دهان، بینی و چشم وارد بدن انسان می شود و از راه سرفه، تماس دست، ذرات معلق و… منتقل می شود پس اگر فردی در اطراف و نزدیکی شما بود که علائم بالا را داشت حداقل یک متر از او فاصله بگیرید. مطمئن ترین راه برای پیش گیری از ابتلا به این بیماری استفاده از ماسک ها است به گونه ای که اگر ۹۵ درصد مردم از ماسک استفاده کنند مانند قرنطینه کردن تمام شهر ها است. پس اگر می خواهید به این بیماری مبتلا نشوید ماسک بزنید، دست های خود را مرتب بشویید، از دست زدن به اشیاء در مکان های عمومیو از افراد بیماری به جد دوری کنید. سعی کنید یک ضد عفونی کوچک همیشه همراه خود داشته باشید تا در مکان های عمومی به طور مرتب دست های خود را ضد عفونی کنید و بهداشت فردی را رعایت کنید‌.

مواد غذایی مناسب برای این ویروس

با توجه به ناشناخته بودن این بیماری هنوز درمان و دارویی قطعی برای آن وجود ندارد اما با مصرف یک سری مواد غذایی می توان از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرد که زمینه ساز بیماری کرونا نشود. در این ایام آب بیش تر از حد معمول بنوشید و پروتئین ها را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید. به هیچ وجه از مصرف ویتامین سی برای افزایش ایمنی بدن غافل نشوید این ویتامین سی را می توانید در قرص ها و مکمل ها، لیمو، پرتغال، کیوی و … پیدا کنید همچنین مصرف ویتامین Dو ویتامین Aنیز توصیه می شود. برای پیش گیری از بروز بیماری می توانید در غذا های خود از زنجبیل، دارچین، سیر، فلفل های سیاه و قرمز استفاده کنید زیرا این مواد غذایی طبع گرم دارند و پیش بینی می شود که مصرف آن ها بهتر است صد البته که این مواد غذایی درمان کننده ی صد در صد نیستندهم چنین بهتر است از سبزیجات تازه به کرات استفاده کنید.

ارتباط آلودگی فرش و کرونا در چیست؟

در بخش های بالا تر به شما گفتیم که رعایت بهداشت فردی یکی از راه های مبارزه با کرونا است. ویروس کرونا یک ویروس بسیار کوچک و سنگین است که به گفته کارشناس ها این ویروس به دلیل سنگینی روی اجسام می نشیند و روی زمین می افتد به گونه ای که کف کفش می چسبد و سبب بردن این ویروس به منزل شما می شود. فرش منزل یکی از لوازمی است که ما بیش ترین تماس را با آن داریم فرض کنید این فرش آلوده به ویروس کرونا باشد آن وقت همه ی اعضای خانواده را دچار این بیماری می کند. پس لازم است علاوه بر شست و شوی دست ها به فکر شستن فرش ها نیز باشید و تمام آلودگی ها و ویروس ها را از فرش خود دور کنید. زیرا کودکان و نوزادانی که تازه شروع به حرکت می کنند بیش تر وقت خود را روی فرش ها می گذرانند پس برای سلامت فرزندانتان هم که شده فرش های خود را بشویید. اگر ارتباط آلودگی فرش و کرونا را بدانید، بیشتر برای رعایت بهداشت تلاش خواهید کرد.

فرش های خود را به کجا بسپاریم؟

طبیعی است که پیش خود فکر کنید نکند با بیرون بودن فرش و آوردن آن به منزل ویروس ها به خانه بیایند. اگر فرش خود را به قالیشویی پالسین بسپارید تمام این نگرانی ها از بین می رود زیرا این قالیشویی تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و فرش شما را کاملا ضد عفونی می کنند و به شما تحویل می دهند. دستگاه کار شست و شوی فرش شما را انجام می دهد و این امر سبب می شود ویروس کرونا از فرد به فرش شما منتقل نشود و در این روش فرش خیلی زود خشک می شود و امکان رشد به ویروس و باکتری ها نمی دهد.نکته ی مهم دیگر قیمت مناسب و شست وشوی بسیار تمیز این قالشویی است که به شما این اطمینان را می دهد تا فرش خود را به آن ها بسپارید. از این رو ارتباط آلودگی فرش و کرونا را جدی بگیرید.